Kosą po patelni Gadki o kuchni Top 10 przepisów 2018 – kulinarne podsumowanie roku

Top 10 przepisów 2018 – kulinarne podsumowanie roku

7 minuty czytania
0
70

Pierwszy raz mogę podsumować pełny rok mojej przygody z blogiem kulinarnym. Był to rok częstych zmian, nowych szalonych pomysłów i pełen wyzwań. Podsumować go mogę jednak jako udany i zaskakujący, nie tylko kulinarnie ale i prywatnie i zawodowo.

Zacznijmy od gotowania bo to jest istotą tej strony. Pojawiło się wiele, myślę że naprawdę dużo nowych przepisów. Powstały nowe działy a blog stale przechodził drobne metamorfozy. Mam nadzieję, że na lepsze i pozytywnie odbieracie moja pracę, bo niestety nie mnie zostaje ocena. Ogólnie mogę tylko określić czy jestem sam z siebie zadowolony. A jestem? Wiem, nieskromnie ale tak. Miałem w tym roku zacząć kręcić filmy, co się nie udało, miałem też bardziej zdrowo się odżywiać i to się trochę tylko udało… ale reszta, całkiem ok.

Rok zaowocował grubo ponad 200 tys. nowych użytkowników na stronie, a zajrzeliście do mnie ponad 400 tys. razy. Jest to super wynik, jednak nie mam go do czego odnieść i to będę porównywał za rok, tak więc tylko dane do zapamiętania. Jednak każdego dnia cieszyło mnie to że jest Was coraz więcej. Wśród tego natłoku przepisów jakimi Was zalałem w tym roku, kilka zwróciło Waszą szczególna uwagę i może warto je wymienić.

Top 10 przepisów na blogu wg. oglądalności w 2018 roku:

Jak widzicie nie ma tu zbytnio fit dań i bardzo wymyślnych, raczej bym powiedział, że wręcz króluje, tradycyjna polska kuchnia. Zauważyłem to już dość dawno, że wybieracie raczej dania znane, lub o przynajmniej swojsko brzmiących nazwach. Oczywiście na dalszych pozycjach, ale również w czołówce, znalazły się bardziej wymyślne dania, jednak z tego co widzę to na pierwszych stronach i tak przeważają dania tradycyjne. Nie wiem czy to bardziej zasługa tego, że ja zwyczajnie tak gotuję i w pewien sposób narzucam takie trendy na stronie, czy jednak to Wasze zamiłowanie do tradycyjnej kuchni. Wole myśleć, że to drugie.

Pojawiły się nowe działy na stronie, ciekawe mam nadzieję artykuły i odczuwam ogólnie, że mamy coraz lepszy kontakt. Poznałem dzięki tej stronie wiele ciekawych osób, zawarłem nowe przyjaźnie i to Wy tak naprawdę stanowicie wartość, a nie teksty i najlepsze nawet przepisy. Dziękuję, że byliście przy mnie i mnie wspieracie. Każdy gest, dobre słowo, poklepanie po plecach lub nawet solidny kopniak w… jest na wagę złota.

Cały rok obfitował w niespodzianki. Wspaniała, inspirująca Kobieta na mojej drodze i nowy związek, nowe znajomości, kolejna przeprowadzka, nowe możliwości i zmiany, zmiany, zmiany. Czasami wręcz nie nadążałem za tym co się dzieje. Wszystkie plany się waliły, tylko po to by okazało się, że wyszło lepiej niż planowałem. Czasami taka karuzela w życiu się przydaje.

Podsumowując było super, a będzie jeszcze lepiej. Przymierzam się do wydania e-booka, który mam nadzieje Was zainteresuje. Mam głowę pełna pomysłów i chęć, co najważniejsze, do działania. Na poparcie że nie rzucam słów na wiatr okładka wyżej wspomnianej publikacji:

Dziękuję za ten rok i za to, że jesteście. Życzę Wam Kochani by ten kolejny nadchodzący rok był dla Was udany, pełny wrażeń, radości i samych miłych doznań. Byście spełnili Swoje małe i duże marzenia. To będzie Wasz rok.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Źródło danych Google Analytics dla strony kosapopatelni.pl za rok 2018.

 • Top 10 naszych ulubionych dań kuchni polskiej

  Polacy to naród różnorodny. Tu nie ma jednolitej kuchni, bo zwyczajnie co kraj to obyczaj,…
 • Moja muzyka, czyli w garnku mi gra

  Pisałem tu już, że muzyka gra mi w duszy stale i towarzyszy wszelkim prawie czynnościom, t…
 • 10 przykazań zdrowia psychicznego

  Zamiast przepisu

  Dzisiaj nie będzie przepisu. Pierwszy raz od kiedy powstał blog, zwyczajnie nie mam motywa…

Komentarze

Śmiało, nawtykaj mi lub pochwal za to co napisałem. Każdy komentarz jest cenny. Aby skomentować wystarczy zalogować się za pomocą jednego z kont: Facebook, Disqus, Twitter lub Google.

Niestety wykluczyłem ze względu na spam, możliwość wstawiania linków w komentarzach. Chcesz bym coś zobaczył, napisz mi w mailu. Nie zbieram i nie przechowuję Twoich danych osobowych - więcej na temat warunków komentowania znajdziesz w Polityka prywatności.

Zobacz też

Top 10 naszych ulubionych dań kuchni polskiej

Polacy to naród różnorodny. Tu nie ma jednolitej kuchni, bo zwyczajnie co kraj to obyczaj,…