Kosą pa patelni – o życiu od kuchni

to projekt, który rodził się od dłuższego czasu w mojej głowie. Kilka lat temu powstał blog „Donpedro w kuchni”, jednak z braku sił i czasu został zapomniany. Jeszcze wcześniej prowadziłem sekcję „Przepisy” w ramach portalu TwojeCentrum.pl. Przez dziesięć lat prowadziłem też blog prywatny, gdzie nabrałem doświadczenia, jednak była to głownie zabawa i sposób na odreagowanie.

Przygoda z gotowaniem zaczęła się już w dzieciństwie, nadzorowana pilnie przez moją Mamę i rozwijała na przestrzeni lat. Sporo przepisów prezentowanych na stronie własnie wyszło z pod Jej reki. Wychowałem się w Łodzi i to głownie te smaki tu przeważają, jednak mam sporo wpływów wschodnich ze strony Taty i taka kuchnia też gościła na naszym stole często i dzięki temu przenika i tutaj.

Nigdy nie bałem się coś spalić lub połączyć dziwne smaki, by uzyskać zaskakujący efekt. Przepisy ogólnie były dla mnie tylko inspiracją i często je modyfikowałem uznając, że nie tyle autor się pomylił, co można to zrobić mniej banalnie, lub zwyczajnie po swojemu.

W późniejszych latach udało mi się trochę liznąć świata restauracji od zaplecza, jednak bez wielkiego zachwytu. Pozostałem kucharzem domowym wykańczając bliskich, oraz znajomych (jakimś cudem wszyscy jeszcze żyją). Gotowanie stało się zabawą i pasją jednocześnie. Lubię nowe wyzwania i kuchnię z każdego zakątka świata. Dużą rolę odgrywają dla mnie przyprawy i łączenie różnych smaków. Wyznając zasadę, że skoro wszystkie składniki są jadalne, to i całość będzie, nie udało mi się uniknąć błędów – to zawsze tak nie działa, albo tylko czasem.

Uwielbiam podpatrywać innych w kuchni i wspólnie gotować. Często oglądam programy kulinarne, skąd czerpię inspirację i podpatruję nowe pomysły. Zmieniając też miejsca zamieszkania, poznawałem kuchnie różnych regionów. Preferuję kuchnię prostą, domową, ale nie stronię też od wymyślnych i ciekawych dań. Myślę, że każdy znajdzie coś tu dla Siebie.

Jestem informatykiem i geekiem (przyznaje się bez bicia), więc mogę mieć problemy z jasną komunikacją. Mam nadzieję, że opisuję na tyle jasno dania na stronie, że poradzicie sobie spokojnie z ich przygotowaniem. Czasem niestety i do kuchni podchodzę technicznie.

Na stronie nie będzie tylko zbioru przepisów, ale również i moje przemyślenia, reakcje na to co nas otacza, oraz relacje z ciekawych miejsc i wydarzeń. Pojawia się też ludzie, porady, tematy związane ze zdrowiem i odchudzaniem, oraz podstawy z zakresu gotowania.

Kolejną ważną rzeczą jaka będę tu poruszał, to blogowanie od kuchni. Zajmuję się zawodowo tworzeniem stron i opieką nad różnymi blogami i uznałem, że warto się tą wiedzą podzielić. Jeśli mogę pomóc innym samemu coś tworząc i dzielić się doświadczeniem, to chyba dobry pomysł i mam nadzieję, że ta wiedza Ci się przyda.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i przesyłanie nowych przepisów do wypróbowania. Zapraszam również do współpracy inne osoby zaciekawione tą tematyką i prowadzące własne blogi, nie tylko kulinarne.

Życzę smacznego i czekam na Wasze opinie w komentarzach.

A jeśli podoba Ci się ta strona i chcesz mnie wspomóc w jej tworzeniu, zajrzyj na https://patronite.pl/kosapopatelni

Pozdrawiam – Karol