Kosą po patelniKosą po patelniKosą po patelni
  • Lifestyle
    • Tematy społeczne
    • Luźne przemyślenia
    • Porady
    • Firma i praca
    • Pasje i czas wolny
    • Kultura i wydarzenia
    • Muzyka
  • Przepisy
    • Thermomix
      • Poznaj Thermomix TM7
      • Przepisy na Thermomix
      • Porady i informacje
    • Przepisy z filmem
    • Ciasta i desery
    • Dania obiadowe
    • Śniadania i przystawki
    • Chleb i bułki
    • Sałatki i surówki
    • Drinki i napoje
    • Przetwory
    • Wegetariańskie
    • Święta i okazje
    • Wasze przepisy
  • Kuchnia
    • Diety i zdrowe odżywianie
    • Porady kulinarne
    • Kuchnia od podstaw
    • Produkty w kuchni
    • Sprzęty w kuchni
    • Gastronomia
    • Gadki w kuchni
    • Ciekawe miejsca
  • Zdrowie
  • Dom i ogród
  • Zwierzęta
  • Turystyka
  • Technologie
  • Usługi
    • Współpraca reklamowa
    • Copywriting
    • Strony Internetowe
    • Administracja WordPress
    • Obsługa Sklepów Internetowych
    • Obsługa kont SM
Kosą po patelniKosą po patelni
Szukaj
  • Lifestyle
    • Tematy społeczne
    • Luźne przemyślenia
    • Porady
    • Firma i praca
    • Pasje i czas wolny
    • Kultura i wydarzenia
    • Muzyka
  • Przepisy
    • Thermomix
    • Przepisy z filmem
    • Ciasta i desery
    • Dania obiadowe
    • Śniadania i przystawki
    • Chleb i bułki
    • Sałatki i surówki
    • Drinki i napoje
    • Przetwory
    • Wegetariańskie
    • Święta i okazje
    • Wasze przepisy
  • Kuchnia
    • Diety i zdrowe odżywianie
    • Porady kulinarne
    • Kuchnia od podstaw
    • Produkty w kuchni
    • Sprzęty w kuchni
    • Gastronomia
    • Gadki w kuchni
    • Ciekawe miejsca
  • Zdrowie
  • Dom i ogród
  • Zwierzęta
  • Turystyka
  • Technologie
  • Usługi
    • Współpraca reklamowa
    • Copywriting
    • Strony Internetowe
    • Administracja WordPress
    • Obsługa Sklepów Internetowych
    • Obsługa kont SM
Follow US
  • O mnie
  • Współpraca
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
© 2024 - Kosą po patelni - Wszelkie prawa zastrzeżone
Diety i zdrowe odżywianie

Trener, dietetyk… moda czy konieczność?

Aktualizowany: 27 cze 2024
Karol Kosiński (Kosą po patelni)
  9 lutego 2019
5 min. czytania
Trener, dietetyk… moda czy konieczność?

Mamy zimę, więc czas gdy od znajomych często słyszę: muszę się odchudzić. To nic niezwykłego, bo w zimie zazwyczaj odkładamy trochę dodatkowego sadełka. Jednak razem z tym stwierdzeniem jest wymieniana cała litania osób, które trzeba w to odchudzanie zaangażować. Pojawiają się też pytania, czy nie znam dobrego dietetyka, trenera personalnego, albo jeszcze lepiej jakiegoś cudownego leku, który sprawi, że boczki znikną. Serio? Nie znikną – same!

Nie wiem czy teraz to zwyczajnie modne, by się odchudzać wydając krocie na pomoc z zewnątrz, czy rzeczywiście potrzebujemy kogoś kto nam powie co i jak mamy jeść, gdzie biec lub łykniemy pigułkę i po kłopocie. Coś mi się wydaje, że w ten sposób zwalamy trochę winę na to, że nam coś nie pójdzie z góry na tę biedna osobę. Jak nie schudniemy to przecież można powiedzieć – bo to zły trener był, miałem źle dobrana dietę, te tabletki nie działają. Przecież odchudzanie to zmiana w nas. Musimy nie tylko zastosować cudowne rady kogoś, kogo zatrudniamy, ale głównie musimy zmienić nasze nastawienie, sposób życia, dietę i przede wszystkim mniej jeść, a więcej się ruszać. To zmiana w naszym nastawieniu.

Jeśli podoba Ci się moja praca - doceń to i...
Ad imageAd image

Ja nie potępiam pracy tych ludzi i uważam, że są mega potrzebni, jednak czy uważasz, że skoro wydasz kasę, to problem cudownie zniknie? Dietetyk każe Ci drastycznie zmienić Twoje przyzwyczajenia, narzuci plan żywieniowy, który by wypełnić, naprawdę będzie konieczna masa samodyscypliny, kontroli i samozaparcia. Wytrwasz kilka dni i stwierdzisz – czemu ja się tak męczę? To trudne! I rzucisz dietę w cholerę, bo nie lubisz się męczyć, albo dalej cierpiąc będziesz łykał rybki, a dojadał w mac-u. Trener będzie stał nad Tobą i mówił – dasz radę, jeszcze raz! A w myślach będziesz układać plan, jak skutecznie odwdzięczyć mu się za te tortury. Reklama powie Ci łykaj to schudniesz… większej bzdury, albo raczej niedopowiedzenia, to w życiu nie słyszałem. Nie, to tak nie działa.

Wszystkie te opisane rzeczy działają, jednak tylko przy naszej konsekwencji, uporze i zmianach w sposobie postrzegania siebie i naszego życia. Jeśli nie zmusisz siebie do działania i do tych zmian, to nikt za Ciebie tego nie zrobi. Sam zjechałem w dwa lata 25 kg. Bez nadmiernego wysiłku. Bez katowania siebie i innych tym, że tego nie jem, tamtego nie jem. Mam mało ruchu bo spędzam pełno czasu przy kompie. Ale zmieniło się tylko jedno. Powiedziałem sobie – nie jedz tyle. Czasem odczuwam głód ale staram się dostarczać tyle ile organizm potrzebuje, a nie go katuję. Pozwalam sobie na pizzę czy hamburgera, jednak okazjonalnie, a nie jako stała norma. Zmieniłem nawyki, jem zdrowiej i o wiele mniej słodyczy, pije więcej płynów. To zmiany w sposobie myślenia to sprawiły, a nie cuda. Też skorzystałem z pomocy trenera personalnego, by ustalić jak ćwiczyć i ile, by to dało efekt. Zacznijcie od spytania się siebie – czy jestem na to gotowy, czy naprawdę tego chce? Zróbcie jakieś małe postanowienie, na próbę, np. od dziś nie jem białego pieczywa i bułek. I wytrwajcie w nim założony czas. Róbcie małe kroki by zmienić życie. Wywracanie wszystkiego do góry nogami sprawi, że Wasz organizm przeżyje szok, a Wy nie będziecie się z tym czuli dobrze.

Jeśli uznacie, że potrzebujecie pomocy specjalisty w ustaleniu diety, bądź zmuszeniu się do ćwiczeń – to pewnie, że tak, korzystajcie! Po to własnie są i na pewno Wam pomogą, ale niech to wynika z Waszej chęci zmian a nie mody czy zrzucenia odpowiedzialności za porażkę na nich. Ruszcie tyłki z przed telewizora czy komputera i idźcie na spacer, lub na basen. Zacznijcie coś robić sami, by to Wam się chciało!

A na początek, może na niedzielny obiad zamiast schabowego z frytami, coś takiego?

Risotto z krewetkami i zielonym groszkiem
Poleć ten wpis innym
Facebook Pinterest Whatsapp Whatsapp E-mail Copy Link Drukuj
 Karol Kosiński (Kosą po patelni)
Śledź
Cześć, mam na imię Karol. Prowadzę Kosą po patelni – blog, który powstał z potrzeby mówienia o codzienności takiej, jaka jest: czasem smacznej, czasem zakręconej, czasem po prostu zwyczajnej. Piszę o gotowaniu (często z pomocą Thermomixa), o zwierzakach, które są częścią mojego świata, o tym, jak ogarnąć dom i życie bez presji. Znajdziesz tu też wpisy o grach online, technologii, pracy zdalnej i tym, jak działać w sieci – bo tym również się zajmuję na co dzień. Nie lubię udawać eksperta od wszystkiego. Wolę dzielić się tym, co sprawdzone, i szukać prostych rozwiązań w nie zawsze prostym życiu. Jeśli lubisz treści z dystansem i bez ściemy – jesteś u siebie.
Subscribe
Powiadom o
guest
Oceń przepis




Publikując komentarz zezwalam na użycie danych osobowych podanych w formularzu do publikacji treści komentarza. Adres e-mail nie będzie widoczny dla innych użytkowników strony, przechowywany jest jedynie w celu identyfikacji użytkownika w systemie.

Niestety wykluczyłem ze względu na spam, możliwość wstawiania linków w komentarzach. Chcesz dodać adres Swojej strony, zrób to w polu "Strona WWW", Twój komentarz w tym przypadku zostanie dodany po weryfikacji. Komentarze z linkami w treści zostaną usunięte.
guest
Oceń przepis




Publikując komentarz zezwalam na użycie danych osobowych podanych w formularzu do publikacji treści komentarza. Adres e-mail nie będzie widoczny dla innych użytkowników strony, przechowywany jest jedynie w celu identyfikacji użytkownika w systemie.

Niestety wykluczyłem ze względu na spam, możliwość wstawiania linków w komentarzach. Chcesz dodać adres Swojej strony, zrób to w polu "Strona WWW", Twój komentarz w tym przypadku zostanie dodany po weryfikacji. Komentarze z linkami w treści zostaną usunięte.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Thermomix

Ostatnie wpisy

  • Męska garderoba na upał: jak ubrać się lekko i nie wyglądać jak na plaży
  • Auto przed wakacyjną trasą: co sprawdzić, żeby nie kląć po drodze
  • Książki na urlop: jak wybrać lekturę bez robienia z wakacji zadania domowego
  • Balkon bez remontu: małe zmiany, które robią z niego normalne miejsce do siedzenia
  • Praca po godzinach: jak nie oddać wieczoru za darmo i bez wielkiej awantury
Co zrobić z jedzeniem po Wielkanocy, żeby nic się nie zmarnowało?

Co zrobić z jedzeniem po Wielkanocy, żeby nic się nie zmarnowało?

Jesienna trasa z kubkiem ciepła: termosy do kawy na chłodne poranki i długie spacery

Jesienna trasa z kubkiem ciepła: termosy do kawy na chłodne poranki i długie spacery

Smartwatch, opaska czy telefon? Co ma sens po 40/50+

Smartwatch, opaska czy telefon? Co ma sens po 40/50+

Grill gazowy w jesiennym ogrodzie – Odkryj innowacje i nowości marki Enders

Grill gazowy w jesiennym ogrodzie – Odkryj innowacje i nowości marki Enders

Ferie zimowe w domu bez gór: jak zorganizować dzieciakom czas, żeby było fajnie i spokojnie

Ferie zimowe w domu bez gór: jak zorganizować dzieciakom czas, żeby było fajnie i spokojnie

Wieczorne podjadanie: co tak naprawdę „woła” o jedzenie i jak to ograć bez liczenia kalorii

Wieczorne podjadanie: co tak naprawdę „woła” o jedzenie i jak to ograć bez liczenia kalorii

Pokaż więcej
Inne nasze serwisy: Hipnoterapia - Kasia Neugebauer - Myśli Potarganej - TwojeCentrum.pl
© 2017-2026 - Kosą po patelni - Wszelkie prawa zastrzeżone.
  • O mnie
  • Współpraca
  • Kontakt
  • Polityka prywatności
Zarządzaj zgodami plików cookie
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje serwisu. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych, oraz lista Partnerów, znajdują się w polityce prywatności.
Funkcjonalne Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych. Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.
  • Zarządzaj opcjami
  • Zarządzaj serwisami
  • Zarządzaj {vendor_count} dostawcami
  • Przeczytaj więcej o tych celach
Zobacz preferencje
  • {title}
  • {title}
  • {title}
wpDiscuz
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Zapomniałeś hasło?