Kwiat Jabłoni i okazja do popełnienia duetów

Kosą po patelni

Na stronie, na której śpiewam, pojawiła się nowa funkcja – Duet. Nie często tam wchodzę ostatnio, ale jak już wejdę i zobaczę coś takiego to działa na mnie jak magnes. Marzyłem kiedyś o takim usprawnieniu. Duety były do tej pory bardzo problematyczne – trzeba było się zgrywać offline za pomocą programów, nagrywać i wysyłać sobie swoje partie i dopasowywać z podkładem. Teraz to stało się proste. Ale o nowej funkcji za chwilę a teraz posłuchajcie efektu w postaci coveru: „Dziś późno pójdę spać” zespołu Kwiat Jabłoni.

Piosenka wykonania najpierw przez Anię, której serdecznie dziękuję za możliwość dogrania się. I tu wytłumaczę trochę jak to działa. Ania nagrała najpierw swoje partie w utworze. Taki nagrany utwór udostępniła na stronie gdzie zalogowani użytkownicy mogą wejść, znaleźć to nagranie i do podkładu wraz z jej wokalem dograć swój. W nagraniu jak w karaoke mamy kolorami czcionek oznaczone co i kiedy śpiewa każda z osób. Jest to spore ułatwienie ale pozorne.

Widać to szczególnie tutaj bo nie mogłem się wstrzelić w początki fraz – kolejny utworek z Anią tym razem: Buka.

Problem zaczyna się jak już staramy się zgrać. To wbrew pozorom, nawet jak znasz doskonale utwór, który śpiewasz, nie jest proste dla osoby, która się „dogrywa”. Każdy śpiewa ciut inaczej niż w oryginale. Zawsze w jakiś sposób przekazujemy w piosence cząstkę siebie i wkładamy w to swój charakter. Dlatego też, trzeba się dokładnie osłuchać z wykonaniem partnera/partnerki. Zawsze za pierwszym razem, mnie przynajmniej, wychodzi koślawo. Szczerze musze to prześpiewać z ta osobą kilka razy, nim złapie się w miarę spójny rytm.

Dość istotną kwestią jest też to, czy Wasze głosy brzmią razem dobrze. Nie zawsze jest wszystko ok. Coś nas drażni i nic na to nie poradzimy. Wtedy albo śpiewamy bo nas to bawi i chcemy i już, albo sobie warto czasem odpuścić. Zależy od podejścia i dlaczego śpiewamy.

Drugi utworem jaki z rozpędu popełniłem w duecie, to też piosenka Kwiatu Jabłoni. Tym razem z Leeilaa – również dziękuję 🙂 – „Mogło być nic”. Posłuchajcie:

To teraz warto wspomnieć czemu właśnie Kwiat Jabłoni – ten zespół odkryłem już jakiś czas temu i uważnie śledzę ich poczynania i nowe utwory, jakie się pojawiają. Tworzą go Kasia i Jacek Sienkiewicz. To utalentowane rodzeństwo ma wybitnie muzyczne korzenie. Ich utwory cechuje wyjątkowy klimat i łatwo wpadają w ucho, jednak nie należą wcale do prostych do zaśpiewania. Wdarli się na rynek przebojem i wiele z ich piosenek stało się hitami. Naprawdę polecam posłuchać.

Zapraszam również do skorzystania z nowych funkcji na Ising i jeśli ktoś ma ochotę ze mną coś zaśpiewać i ma tam konto, to dajcie znać. Niedługo pewnie nagram i własne utwory, do dogrywania się przez innych. I wtedy to oni będą mieli wyzwanie.

Poleć ten wpis innym
2 komentzrzy
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lamotek.pl

Bardzo lubię ten zespół!

szpileczkiibabeczki

Miło się słycha 😉 Kwiat Jabłoni cudowny zespół. Był czas ze w głowie tylko leciało ” dziś późno pójdę spać….”