Żele sportowe – praktyczne i łatwe do przechowywania

Materiał zewnętrzny

Żele dla biegaczy zyskują na popularności – nie tylko wśród osób, które zawodowo zajmują się sportem, ale także wśród amatorów. Słowem – sprawdzą się wszędzie tam, gdzie przyda się wsparcie organizmu podczas długotrwałego wysiłku. Może być nim jogging, bieganie lub inna aktywność fizyczna. Jeśli zastanawiasz się, jak żele energetyczne mogą pomóc Ci podczas wytężonej pracy fizycznej – sprawdź zalety tego rozwiązania!

 1. Żele energetyczne dla biegaczy – z czego się składają?
 2. Żele energetyczne dla kolarzy i biegaczy – mnogość rodzajów i smaków
 3. Gdzie przechowywać żele energetyczne?

Żele energetyczne dla biegaczy – z czego się składają?

Takie żele sportowe występują w płynnej postaci i są zamykane w saszetkach do oderwania brzegu lub tubkach z korkiem. Co do zasady takie żele dostarczają odpowiedniej dawki energii i węglowodanów, które będą w stanie wesprzeć organizm podczas wytężonego wysiłku. W skład takich żeli do biegania wchodzą węglowodany pobudzające do pracy, w tym między innymi:

 • cukry proste,
 • cukry złożone,
 • aromaty,
 • sól,
 • konserwanty,
 • substancje prowadzące do pobudzenia,
 • antyoksydanty,
 • aminokwasy,
 • tłuszcze,
 • wyciągi z owoców.

Bazą jest naturalnie woda – dzięki temu takie żele sportowe przyjmują postać gęstego płynu, łatwego do przyjęcia podczas wysiłku. Sprawdź na: https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_ENERGIA_ZELE-ENERGETYCZNE-245.html.

Żele energetyczne dla kolarzy i biegaczy – mnogość rodzajów i smaków

Producenci tych specyfików udostępniają klientom żele w wielu różnych smakach. Dzięki temu każdy znajdzie odpowiedni dla siebie wariant. Część z nich może zawierać kofeinę. Warto wspomnieć, że takie żele sportowe cechuje bardzo łatwa i szybka przyswajalność – wynika to z faktu, że mają płynną postać. Po spożyciu należy je popić izotonikiem lub wodą. Ta łatwa przyswajalność to ogromna zaleta w trakcie biegu, kiedy oddech może przysparzać trudność. Dzięki temu nie następuje blokowanie dostępu do powietrza, a całe spożycie saszetki przebiega szybko.

Gdzie przechowywać żele energetyczne?

Wiele strojów sportowych została zaprojektowana tak, aby móc pomieścić w małych kieszonkach takie saszetki. W sytuacji, gdy ich nie ma – najlepiej wyposażyć się w nieduży pas biodrowy o odpowiednim stopniu przylegania, który pozwoli na swobodne przechowywanie takiego żelu. Możliwości jest naprawdę sporo – warto z nich skorzystać i wypróbować najpierw takie specyfiki przed ważnymi zawodami. Każda taka forma zmierzająca do zregenerowania organizmu jest wówczas na wagę złota. Sięgnij na początek choćby po kilka saszetek i sprawdź sam, jakich rezultatów możesz oczekiwać!

Poleć ten wpis innym
1 komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
MariaN

Od niedawna coraz bardziej wkręcam się w bieganie. Rozpoczęcie dnia bez porannego treningu dla mnie nie istnieje! Coraz częściej jednak zamiast porannej jogi w domu wybieram przebieżkę w pobliskim parku lub ćwiczenia na siłowni plenerowej. Nigdy do tej pory nie stosowałam jednak żeli sportowych, jednak bardzo mnie one zaciekawiły i muszę ich spróbować. Dzięki za polecenie!