Kosą po patelni Produkty Zdrowie w słoiczku, czyli hodowla własnych kiełków

Zdrowie w słoiczku, czyli hodowla własnych kiełków

4 min. czytania
0
0

Produkujecie sami kiełki w domu? Przekonałem się, że można w prosty i szybki sposób założyć własną hodowlę. Do tej pory raczej sceptycznie do tego podchodziłem, bo i czas zabiera i nasiona jakieś trzeba kupić i czekanie. Dostałem jednak 3 kiełkownice słoikowe i maiłem możliwość przetestować to, na swojej skórze.  

Zdrowie w słoiczku, czyli hodowla własnych kiełków

Ale od początku. Kiełkownice dostałem od Semini.pl trzy, 400 mililitrowe słoiczki z nakrętką z sitkiem, niby nic szczególnego, a jednak okazało się, że działa. Sposób wykonania własnych kiełków bardzo prosty: wsypujemy ziarenka, zalewamy wodą i po 5 dniach cieszymy się kiełkami. No dobrze nie do końca…. wodę z kiełków trzeba po 12 godzinach zlać. Następnie 3 razy dziennie przepłukiwać wodą, by nie zapleśniały i rosły zdrowo. 

Dostałem też nasionka, które możecie również kupić w tym sklepie, jednak nie są to jakieś specjalnie wyszukane nasiona do kiełkownic i możecie również używać swoich jeśli macie. Na początku wydawało mi się dość uciążliwe przepłukiwanie nasion 3 razy dziennie i powiem Wam szczerze, że ciut zapominałem o tym, jednak po jakimś czasie weszło mi to w krew, bo okazało się proste i trwało chwilę. Wystarczyło przez sitko wlać wodę z kranu do środka pomieszać i wylać. Sekunda roboty.

Efekt już po 5 dniach tak jak napisali w instrukcji – pyszne kiełki gotowe do jedzenia. Wystarczy otworzyć wyjąć ile potrzeba i jeść. Używanie kiełkownicy słoikowej jest naprawdę bardzo wygodne i niezwykle skuteczne. Gotowe kiełki najlepiej przechowywać w temperaturze pokojowej, w tych samych warunkach świetlnych, i nadal przepłukiwać. Kiełki będą dalej rosły w słoikach, przez co zachowują świeżość i cały czas mamy do nich dostęp.

O tym, że kiełki to samo zdrowie chyba pisać nie muszę. Nadają się jako dodatek do kanapek, sałatek i wielu dań. Jeśli Was przekonałem to pobawcie się w ogrodników w zaciszu kuchni i zróbcie własną, zdrową hodowlę.

Komentarze

Śmiało, nawtykaj mi lub pochwal za to co napisałem. Każdy komentarz jest cenny. Aby skomentować wystarczy zalogować się za pomocą jednego z kont: Facebook, Disqus, Twitter lub Google.

Niestety wykluczyłem ze względu na spam, możliwość wstawiania linków w komentarzach. Chcesz bym coś zobaczył, napisz mi w mailu. Nie zbieram i nie przechowuję Twoich danych osobowych - więcej na temat warunków komentowania znajdziesz w Polityka prywatności.

Zobacz też

Jak pozbyć się zbędnych kilogramów po zimie?

W czasie zimy wiadomo oponki rosną i chcemy się pozbyć zbędnych kilogramów. Czując pierwsz…