Zastosowanie kartonów klapowych

Materiał zewnętrzny

Nie od dzisiaj wiadomo, że kartony klapowe znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Mogą służyć np. jako opakowania dla różnych produktów, pudła, które wykorzystuje się przy przeprowadzce, czy chociażby dla zabezpieczania podczas transportu różnych ruchomych elementów. Można śmiało powiedzieć, że kartony klapowe przydają się praktycznie wszędzie, jednak jakie konkretnie jest ich zastosowanie i właściwości? Dowiedz się więcej!

Z czego wykonuje się opakowania tekturowe

Asortyment tego typu wykonuje się z papieru o różnych gramaturach. Kartony produkowane są w postaci płaskiej, odpowiedni kształt nadaje im późniejsze wykonanie zagięć oraz mocowanie brzegów taśmą.

Karton najczęściej posiada dolne i górne klapy, zdarzają się również opakowania innego typu, lecz najpopularniejszymi są właśnie te wcześniej wymienione. Kartony występują również w wielu formatach, dzięki czemu z łatwością można je dopasować do wielu zastosowań. Oczywiście większość opakowań tego typu jest wielorazowe, co korzystnie wpływa na ekologię oraz środowisko. Najczęściej opakowania te produkuje się z falistego wielowarstwowego rodzaju tektury.

Kartony klapowe wykonane z tektury falistej — czym się charakteryzują

Tektura falista wykorzystywana do produkcji tych opakowań może zawierać 3,5, a nawet 7 warstw. Oczywiście chodzi tutaj między innymi o trwałość produktu i jak można się domyślić, im więcej warstw, tym mocniejszy karton. Jeżeli zależy komuś na bardzo dużej wytrzymałości opakowania, może postawić na karton wykonany z 7 warstw, co zapewni dużą wytrzymałość oraz gwarancję trwałości na różne uderzenia i wstrząsy.

Zalety kartonów klapowych

Przede wszystkim, główną zaletą kartonów klapowych jest łatwość w ich przechowywaniu. Pudła można bez większych problemów rozłożyć do postaci pierwotnej płaskiej i przechowywać je w wybranym miejscu. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, można je z powrotem złożyć i zastosować ponownie. Oczywiście trzeba uważać, aby nie uszkodzić materiału (najczęściej może się tak stać na zagięciach). Należy również pamiętać, aby przechowywać kartony z dala od wilgotnych miejsc.

Kolejną zaletą tego typu opakowań jest ich różnorodność. Można je spotkać w bardzo wielu kształtach, grubościach, czy nawet wzorach i kolorach.

Za następną zaletę kartonów, można uznać ich lekkość i niską cenę. Ponadto można je wykorzystywać wielokrotnie, co z kolei przeradza się w dbanie o środowisko.

zastosowanie kartonów klapowych

Jakie zastosowania mają kartony klapowe

Klasyczne kartony klapowe znajdują zastosowania praktycznie wszędzie. Głównym miejscem jest jednak branża handlowa. Jak wiadomo, wiele produktów, które kupujemy, jest zapakowania właśnie w kartony tekturowe, ponadto wiele produktów, które przyjeżdżają do sklepu prosto z magazynu, również znajduje się w kartonach. Bardzo często takie opakowanie jest podzielone za pomocą kratownic lub przekładek, co z kolei ułatwia składowanie w nim towarów. Opakowania zbiorcze, bo tak się one fachowo nazywają, służą do łatwiejszego transportu wielu drobnych przedmiotów.

Pudła klapowe bardzo często wykorzystywane są przez firmy kurierskie. Są lekkie, co zapewnia spore oszczędności dla tego typu branży. Ponadto można w nie zapakować większość artykułów. Oczywiście zapewniają one większe bezpieczeństwo podczas wysyłki towarów.

Sklepy internetowe również często korzystają z opakowań kartonowych. Podobnie jak w przypadkach powyższych, również i tutaj można przypisać podobne cechy dla tych opakowań.

Wiele osób używa kartonów podczas przeprowadzek. Można do nich wrzucić wiele rzeczy, ponadto mamy pewność, że będą one bezpieczniejsze podczas transportu, aniżeli kiedy opakowane zostaną w folie, bądź inny materiał.

Podsumowanie

Jak widać, pudła klapowe są artykułami, które praktycznie wszędzie mogą znaleźć zastosowanie. Karton klapowy można wykorzystać wielokrotnie, np. do przechowywania produktów, czy ich wysyłki.

Kartony można również kupić, wystarczy przejrzeć oferty różnych sklepów w sieci, bądź tych stacjonarnych.

Zastosowanie kartonów jest ogromne, jeżeli zastanawiałeś się, do czego ich używać, dzięki temu poradnikowi poznałeś kilka pomysłów!

Poleć ten wpis innym
1 komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Stefan

Te pudła są naprawdę bardzo praktyczne do zastosowania w domu, bo można je bez obaw wielokrotnie składać. Mnie się taki karton zużył dopiero po wysyłce go paczkomatem – wtedy też się zorientowałem, że lepiej było owinąć go wielokrotnie jakąś solidną folią, bo karton dotarł zupełnie poniszczony i podziurawiony.