Wybieramy mikrofalówkę – na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Materiał zewnętrzny

Kuchenka mikrofalowa na przestrzeni ostatnich lat stała się jednym z niezbędnych urządzeń kuchennych, czemu trudno się dziwić. Nowoczesne mikrofalówki to urządzenia wielofunkcyjne, które przestały służyć tylko i wyłącznie do podgrzewania potraw czy napojów. Producenci nieustannie udoskonalają swoje produkty, aby ich codzienne użytkowanie było jeszcze łatwiejsze. Zatem czym kierować się przy wyborze kuchenki mikrofalowej? Podpowiadamy!

Kuchenki mikrofalowe – rodzaje

Na rynku dostępne są dwa rodzaje mikrofalówek: wolnostojące oraz do zabudowy. Największym zainteresowaniem cieszą się mikrofalówki wolnostojące z bardzo prostego powodu – sprawdzają się w każdej kuchni, która została już wcześniej urządzona. Tego typu modele często są również nieco tańsze niż ich odpowiedniki przeznaczone do zabudowy. Można je postawić w dowolnym miejscu w kuchni, pamiętając jednak, aby zapewnić im wolną przestrzeń potrzebną do wentylacji. Decydując się na kuchenkę mikrofalową wolnostojącą warto zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana obudowa. Najpopularniejsze modele to te wykonane z plastiku i metalu.

Mikrofala do zabudowy to częsty wybór wśród osób, które są na etapie projektowania kuchni i mogą pozwolić sobie na wkomponowanie jej w kuchenną przestrzeń. Kuchenka do zabudowy jest nie tylko niewidoczna, ale i bardziej stabilna przy otwieraniu i zamykaniu drzwiczek.

Mikrofalówka – jaka pojemność?

Niezwykle ważnym aspektem przy wyborze mikrofalówki jest jej rozmiar, który powinien korespondować z metrażem wnętrza, ale jednocześnie zaspokajać potrzeby jej użytkowników. Dużą popularnością wśród kupujących cieszą się mikrofale o pojemności 20l i 25l, które w zupełności wystarczają do podgrzewania jednej porcji jedzenia. Na rynku dostępne są również kuchenki mikrofalowe 30l, które świetnie sprawdzają się podczas gotowania na parze czy pieczenia dla kilku osób.

Mikrofale – jaka moc?

Przed zakupem nowej mikrofalówki warto bliżej przyjrzeć się jej mocy, od której w dużej mierze zależy wydajność urządzenia. Im większa moc, tym wewnętrzna komora szybciej się nagrzewa, co znacznie skraca czas przygotowywania czy podgrzewania posiłków. Należy jednak pamiętać, że wybór mikrofalówki o mocy rzędu 1000W i więcej, musimy liczyć się z wyższą ceną, a także większym zużyciem prądu.

Kuchenki mikrofalowe – dodatkowe funkcje

Inwestycja w nowoczesną mikrofalówkę często okazuje się strzałem w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli urządzenie posiada szereg dodatkowych funkcji. Warto, aby mikrofalówka, oprócz opcji podgrzewania potraw, wyposażona była m.in. w funkcje grillowania i gotowania na parze. Tak przyrządzone jedzenie jest zdecydowanie zdrowsze i zachowuje więcej wartości odżywczych. Ciekawym rozwiązaniem okazują się również mikrofalówki z termoobiegiem, który umożliwia równomierny rozkład ciepła wewnątrz komory, a co za tym idzie, pozwala korzystać z mikrofali jako urządzenia opiekającego.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze