Skuteczne diety na redukcję wagi – 5 najlepszych propozycji

Materiał zewnętrzny

Dieta na redukcję wagi wydaje się dużym wyzwaniem. Na ogół wydaje się nam, że aby schudnąć trzeba jeść mniej, a przy okazji zrezygnować z wielu przyjemności kulinarnych. Nic bardziej błędnego. Obecnie odchudzanie na zasadzie tzw. Ograniczenia jedzenia odchodzi do lamusa. Wiadomo, że efekty przy takiej diecie są na początku, a potem wpadamy w tzw. jojo. Z tego też względu dietetycy skupiają się na tworzeniu odpowiednio zbilansowanych diet i regularnym jedzeniu. Obowiązuje tutaj zasada „musisz jeść, aby schudnąć”. Zatem ważne jest, co jesz, w jakich proporcjach i jak łączysz ze sobą odpowiednie dania. Przestawię ci 5 najlepszych propozycji na spalenie tkanki tłuszczowej.

1. Low Carb

Dieta Low Carb jest to dieta nisko węglowodanowa (ketogeniczna). Polega na ograniczeniu produktów o dużej zawartości węglowodanów. Ten rodzaj diety szczególnie polecany jest dla osób niećwiczących. Więcej o diecie Low Carb dowiesz się na stronie: https://fitrepublic.pl/dieta-low-carb-efekty-jadlospis-na-tydzien-i-przykladowe-przepisy/

2. Ograniczenie tłuszczów

Kolejną propozycją jest dieta opierająca się na zmniejszeniu ilości spożywanych tłuszczów. Wytwarza się tzw. deficyt kaloryczny. Co prawda tłuszcz dla organizmu jest potrzebny, ponieważ bierze udział w wielu procesach metabolicznych w ciele. Jednak dla prawidłowej pracy naszego organizmu wystarczy jego niewielka ilość. 

W takiej diecie przyjmuje się minimum, czyli 2 łyżki oliwy z oliwek. Przy takim sposobie odżywiania, należy szczególnie obserwować nasze ciało. Gdy zaczniesz się czuć gorzej, to podnieść ilość spożywanych tłuszczów do 1 g na każdy kg masy ciała. 

3. VLCD- Very Low Calorie Diet

Dieta bardzo niskokaloryczna to dieta z bardzo niewielkim deficytem kalorii, generalnie blisko twojego minimum zapotrzebowania energetycznego. Sama dieta polega na przeplataniu dni tzw. LVCD, które dostarczają dziennie 800 kcal, z dniami normalnej kaloryczności. W czasie niskiego poboru kalorii energia dostarczana jest z białek (chude produkty mięsne, ryby i nabiał) i warzyw zielonych. W swoim tygodniowym rytmie dnia wprowadzasz takie 3 dni, otrzymując tym ok, 30 % deficytu kalorycznego w skali tygodnia. Ten rodzaj diety pozwala na utrzymanie wysokiego komfortu psychicznego. W dni LVCD należy ograniczyć aktywność fizyczną. 

4. Dni postne

Post nie tylko pozwala na zmniejszenie ilości spożywanych kalorii w ciągu tygodnia, ale też oczyszcza nasz organizm ze złogów i toksyn. Można wprowadzić 1-2 dni postnych w ciągu tygodnia. W tym czasie nie jemy, ale pijemy dużo wysoko zmineralizowanej wody. Ten rodzaj odchudzania polecany jest dla osób nieaktywnych fizycznie. Sam post ma taki sam efekt, jak intensywny trening. 

5. Zwiększenie wydatku energetycznego

Dieta dietą, ale to, co jest swego rodzaju bombą zapalającą, to dodatkowa aktywność energetyczna. Do nich należą wszystkie dodatkowe czynności fizyczne, które wykonujesz w ciągu dnia np. jazda na rowerze, chodzenie, gestykulowanie, tańczenie itp. W tym wypadku idealnie sprawdza się zasada 10000 kroków dziennie. 

Dziękujemy FitRepublic.pl za udzielenia nam pomocy merytorycznej przy tworzeniu artykułu.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze