Niezbędnik każdego kucharza: tarka do warzyw!

Materiał zewnętrzny

Przygotowywanie potraw to czynność, od której trudno uciec. Tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na regularne stołowanie się gościnnie lub na mieście. Przeciętny konsument zwykle sam dba o zawartość swojego talerza. Nie da się ukryć, że nasze zaangażowanie kulinarne jest mocno uzależnione od tego, jakim sprzętem dysponujemy w kuchni.

Niewdzięczne przygotowania

Kuchenne zmagania to zwykle długi proces przygotowania potraw i krótki czas ich konsumpcji. Niektórzy uważają, że nie warto tracić kolejnych kwadransów na żmudne zabiegi w kuchni i bazują na półproduktach. Nawet, jeśli taki sposób jedzenia przypadnie nam do gustu, przychodzi moment, kiedy mamy ochotę na odmianę. Wówczas warto mieć pod ręką sprzęt, który znacznie ułatwi nam obróbkę poszczególnych składników. Za najbardziej popularne uchodzą maszynki i różnego rodzaju akcesoria, tarki do warzyw. W sklepach jest ich całe mnóstwo i mogą przybierać naprawdę różne formy. Takie gadżety to nie tylko nowoczesny design, ale przede wszystkim wielkie ułatwienie i usprawnienie pracy. Zwłaszcza, jeśli gotujemy dla większej rodziny.

Posiłek z warzywami

Wiele osób deklaruje, że nie zjada tylu warzyw w ciągu dnia, na ile wskazuje piramida żywieniowa. Nie zawsze ma to związek z niechęcią do smaku warzyw. Spora grupa domowych kucharzy nie chce codziennie powtarzać rytuału krojenia, szatkowania i obierania. Tymczasem posługiwanie się gadżetami do warzyw może czas przygotować skrócić do minimum. Warto skorzystać z tego udogodnienia, które zapewnia o wiele zdrowszą kuchnię. Daje możliwość poznania wielu smaków sałatek, tart, zup oraz domowych frytek lub chipsów, których ręczne krojenie jest wyjątkowo długie. Kuchenne roboty zniechęcają do ich stosowania ze względu na wielość elementów, które trzeba zainstalować a później umyć. Jeśli nie masz czasu i cierpliwości, postaw na wygodny sprzęt.

W prostocie siła

Jednym z ciekawszych odkryć w temacie „usprawniaczy” naszej pracy w kuchni jest tarka do warzyw Spin It. Przy jej pomocy można pokroić produkty w kostkę, słupki, na plasterki, a nawet uzyskać modny, bardzo smaczny makaron z cukinii. Dlaczego ta krajalnica miałaby być lepsza od robota? Bo można ją po prostu wyjąć i użyć. Nie ma konieczności zerkania do instrukcji obsługi, która część pasuje do konkretnego elementu. Co więcej, szatkownicę można schować w szufladzie, co jest niemożliwe w przypadku robota kuchennego, który potrzebuje dużo więcej miejsca. Jest prosta w obsłudze, zajmuje mało miejsca. Nie pobiera prądu, obsługuje się ją ręcznie. Jest dostępna wraz z wymiennymi ostrzami, umożliwiającymi krojenie, szatkowanie, mielenie, tarcie i siekanie produktów. W zestawie znajduje się również krajalnica do ziemniaków.

Co można pokroić przy pomocy nowoczesnej tarki do warzyw? Warzywa, owoce, sery, wędliny, orzechy a nawet lód. Po włożeniu do urządzenia wystarczy obracać korbką i czekać na efekt. Wszystkie ostrza łatwo i bezpiecznie się wymienia. Równie prosto myje się szatkownicę i wszystkie elementy, jakie ją tworzą.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze