Jedzenie z pudełek, czyli dieta pudełkowa – o co w niej chodzi?

Materiał zewnętrzny

Żyjemy w pięknych czasach, w których każdy z nas stara się dbać o siebie – czy to poprzez chodzenie na siłownię, czy też przez zdrowe odżywianie. To właśnie to drugie było powodem powstania czegoś takiego, jak dieta pudełkowa. Nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na to, by zdrowo się odżywiać, a więc jeść pięć różnych posiłków dziennie przy jednoczesnym różnicowaniu ich składu oraz rodzaju. Powody tego mogą być różne: zbyt mało czasu, za mało pieniędzy, niechęć do częstego robienia zakupów. Catering dietetyczny powstał właśnie po to, by każdemu z tych problemów zapobiec i dać klientom możliwość zdrowego jedzenia bez straty czasu na gotowanie czy robienie zakupów.

O co chodzi w diecie pudełkowej?

W wielkim skrócie to wszystko ujmując, catering dietetyczny zakłada wykupienie przez nas abonamentu na jedzenie – płacąc jedną stawkę co miesiąc / tydzień / dzień otrzymujemy przez ten okres (każdego poranka) zestaw składający się zazwyczaj z pięciu posiłków (może być ich mniej, w zależności od wybranego przez nas samych pakietów), z których każdy przeznaczony jest do spożycia o określonej porze dnia. Inwestując w dietę pudełkową możemy więc zapomnieć o jakichkolwiek innych wydatkach związanych z jedzeniem – tutaj wszystko mamy w pakiecie. 

Określenie „pudełkowa” wzięło się stąd, że kolejne posiłki przychodzą do nas w postaci pudełek – część takich, które należy odgrzać, a część takich nadających się do natychmiastowego spożycia. Nie oznacza to jednak, że posiłki są w niej nieświeże, przygotowane na długo wcześniej i spakowane do pudełek. Wszystko powstaje tuż przed dostarczeniem, co jest jedną z domen tego rodzaju diety i czymś stałym w przypadku każdej z firm cateringowych, które mają ją w ofercie.

Zalety diety pudełkowej

Główną zaletą diety pudełkowej jest samo jedzenie. To powstaje na bazie świeżych składników (konkurencja na rynku jest zbyt duża, żeby pozwolić sobie na jakiekolwiek inne) i, w zależności od naszego wyboru, może być pozbawiona cukru, glutenu i innego rodzaju alergicznych składników. Sami ustalamy kalorykę całego dnia i to do niej dostosowywana jest ilość posiłków, jakie otrzymujemy. Jest to więc również świetna opcja dla osób odchudzających się, albo chcących przybrać na masie. Dieta pudełkowa to również ogromna wygoda – nie musimy spędzać długich godzin przy kuchni, poświęcać czasu na żmudne zakupy, dbać o to, żeby przywieźć je do domu. Wszystko tutaj jest nam dostarczane przed sam nos, w bardzo elastyczny i dopasowujący się do naszych potrzeb sposób.

Podsumowanie

Dieta pudełkowa jest świetną opcją dla wszystkich ludzi, którzy nie mają zbyt dużo wolnego czasu albo nie posiadają talentu kulinarnego, a mimo wszystko chcą jeść dobrze, porządnie i zdrowo. Dzięki niej za uiszczeniem niewielkiego abonamentu każdego dnia można cieszyć się świeżymi, smacznymi oraz bardzo zróżnicowanymi potrawami, a przy okazji wspomóc dzięki nim działanie własnego organizmu. Plusów jest mnóstwo, a firm cateringowych coraz więcej – warto zainteresować się którąś z nich.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego w Gdyni i okolicach – PrimaFoodCatering.pl

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze