Jak poprawnie dobrać narzędzia do pracy w ogrodzie?

Kosą po patelni

Prace w ogrodzie najczęściej przeprowadzane są na wiosnę. Po zimie jest on zwykle mocno zaniedbany, a doprowadzenie całego terenu do porządku wymaga niemałego zaangażowania. Aby ułatwić sobie zadanie, warto skorzystać z odpowiednich narzędzi i sprzętów. Wiele takich urządzeń przydaje się nie tylko przy wiosennych porządkach, ale również na etapie wielu innych prac ogrodowych. Sposobem na wybór odpowiednich produktów może być skorzystanie z profesjonalnego doradztwa. Jak dobrać narzędzia do pracy w ogrodzie?

--- Reklama ---

Nowoczesne pilarki

W ogrodzie doskonale sprawdzają się pilarki akumulatorowe, które dysponują bezszczotkowym silnikiem elektrycznym. Taka konstrukcja zapewnia wysoką wydajność, a także obniża częstotliwość zabiegów konserwacyjnych. Nowoczesne pilarki odznaczają się nisko-profilową konstrukcją, co ogranicza skłonność do odbić i podnosi wygodę operatora. Ze względu na gumowy i poręczny uchwyt, praca z takim narzędziem jest wyjątkowo komfortowa. Pilarkę akumulatorową można zastosować chociażby do pielęgnacji drzew, włącznie z czynnościami wykonywanymi bezpośrednio w koronie. Za jej pomocą da się łatwo przycinać i usuwać suche gałęzie, co znacząco przyspiesza i usprawnia pielęgnację ogrodu.

Wydajne kosy i kosiarki

Podczas pracy w ogrodzie nieocenione są również kosy i kosiarki w wariancie spalinowym, akumulatorowym czy elektrycznym. Narzędzia to doskonale nadają się do pielęgnacji terenów przydomowych, a także parków czy obszarów rekreacyjnych. Kosy bardzo dobrze przycinają chociażby krawędzie trawników, a regulacja długości wysięgnika znacząco to ułatwia. Dużą zaletą jest też możliwość regulacji kąta cięcia, zapewniająca zmianę położenia głowicy tnącej w szerokim zakresie. Najbardziej wydajne kosiarki nadają się natomiast do koszenia nawet wyjątkowo grubej i twardej trawy, w tym również wokół drzew i krzewów czy też wzdłuż przeszkód występujących w ogrodzie. Profesjonalne doradztwo przy doborze takich urządzeń uzyskać można w sklepie GemmaNarzedzia Krakowie. Sprawdź ofertę: https://gemmanarzedzia.pl/oferta/kosiarki-stihl/.

Nożyce ogrodowe

W ogrodzie warto zastosować również nożyce. Za ich pomocą można wykonywać zarówno przycinanie trawnika, strzyżenie krzewów czy inne drobne prace, jak o bardziej zaawansowane czynności. W pierwszym przypadku można zastosować kompaktowe i lekkie nożyce z wymiennymi ostrzami, które są łatwe w przenoszeniu i przechowywaniu. Takie narzędzia nadają się również do przycinania niewielkich żywopłotów w ogrodzie. Jeżeli natomiast konieczne jest wykonanie bardziej wymagających prac, najlepiej zdecydować się na model dwustronnie szlifowany. Takie nożyce ogrodowe efektywnie chwytają gałęzie i gwarantują bardzo czyste cięcie. Specjaliści w Krakowie polecają zwłaszcza wydajne modele akumulatorowe i spalinowe, które nadają się do trymowania.

Uniwersalne podkrzesywarki

Do praktycznych narzędzi ogrodowych należą również podkrzesywarki. Za ich pomocą można efektywnie przerzedzać zieleń, a także przycinać gałęzie drzew na dużych wysokościach. Z podkrzesywarek z powodzeniem korzystają nie tylko prywatni ogrodnicy, ale też sadownicy czy projektanci krajobrazu. Narzędzia mogą być wyposażone w wydajną piłę łańcuchową i boczny napinacz, a także wysięgnik teleskopowy. Taka konstrukcja umożliwia wygodną pielęgnację drzew z koronami o różnej szerokości i wysokości, bez konieczności stosowania drabiny lub innego dodatkowego sprzętu. Zdaniem ekspertów, nowoczesne podkrzesywarki akumulatorowe gwarantują dużą precyzję cięcia przy jednoczesnej wydajności działania.

Dmuchawy akumulatorowe

Nowoczesne dmuchawy mogą być zintegrowane z akumulatorem, co znacząco podnosi wygodę ich obsługi warunkach ogrodowych. Urządzenia o takiej konstrukcji często dysponują też elementem do regulacji długości dyszy, a tym samym ułatwiają dostosowanie sprzętu do wzrostu użytkownika. Dużą zaletą jest również możliwość regulacji siły przepływu powietrza. Nowoczesne dmuchawy ogrodowe są również lekkie i mocne, a ich kompaktowa budowa gwarantuje swobodę ruchów i komfortową obsługę nawet osobom leworęcznym. Narzędzia te bardzo dobrze nadają się do sprzątania ogrodu i ścieżek, a także rynien i wiat.

Funkcjonalne przecinarki

W pracach ogrodowych nieocenione są również przecinarki. Nowoczesne narzędzia tego typu pozwalają na stosowanie ściernic diamentowych, a także tych na bazie żywic syntetycznych. Z tego względu maszyna jest przystosowana do cięcia wielu różnych materiałów, o ma szczególne znaczenie przy różnych operacjach. Przecinarki takie dysponują też elementami blokującymi, które zatrzymują obrót ściernicy oraz ułatwiają jej wymianę. Eksperci z GemmaNarzędzia z Krakowa doradzają, aby wybrać model zapewniający wygodne wypoziomowanie powierzchni cięcia oraz redukcję tworzenia się pyłu.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze