Dieta to nie chwilowe rozwiązanie. Sprawdź, w czym pomaga dieta online

Materiał zewnętrzny

Słowo „dieta” najczęściej kojarzy nam się z odchudzaniem. Jednak czy to jedyny powód, dla którego sięgamy po różnego rodzaju diety? A jeśli nawet zależy nam głównie na utracie wagi, to czy dieta nie powinna być również – a może przede wszystkim – zdrowa? Przyjrzyjmy się bliżej dietom online.

Szybka dieta online za darmo – czy to ma sens?

W dzisiejszych czasach żyjemy szybko, a co za tym idzie – szybko chcemy osiągać założone cele. W internecie znaleźć możemy wiele diet online za darmo, które obiecują takie właśnie szybkie efekty, ale czy szybko chudnąć jest zdrowo?

Diety obiecujące szybkie efekty często są bardzo rygorystyczne, niskokaloryczne i przede wszystkim niewłaściwie zbilansowane. Najczęściej powodują utratę dużej ilości wody z organizmu i niosą one za sobą wiele zagrożeń jak właśnie odwodnienie, utrata masy mięśniowej, spowolnienie metabolizmu, niedożywienie i związane z tym zaburzenia pracy serca, zmęczenie, anemię, a nawet osłabienie kości oraz efekt jojo, czyli szybkie ponowne przybranie wagi.

Jak mówi specjalista od żywienia i trener Akop Szostak, “nikt nie przytył w tydzień i w tydzień nie schudnie. Każdy proces wymaga czasu. Drastyczne diety często prowadzą do powrotu wagi – tak zwanego efektu jojo. Proces pracy nad ciałem, powinien być stopniowy i łatwy w utrzymaniu.”

Spersonalizowana dieta online – co jeszcze powinna zawierać?

Najlepsza dieta online to ta dopasowana do indywidualnych potrzeb. Trudno, aby ogólnodostępne w internecie diety online za darmo były właśnie takie – najczęściej są one napisane i udostępnione jako przykład dla zdrowej osoby o przeciętnej wadze i wzroście. Jeśli chcemy zdrowo się odchudzać, to warto byśmy byli pod opieką trenera i specjalisty od żywienia.

Co powinna zawierać możliwie najlepsza opieka specjalistów w zakresie diety? Planowanie diety online powinno rozpocząć się od wywiadu, aby ustalić nasz cel, a także upodobania czy ograniczenia (np. zdrowotne). Dobrze jeśli dieta nie jest ustalona „na sztywno”, a dzięki planerowi diety online mamy możliwość modyfikacji posiłków kiedy na przykład nie mamy na jakieś danie ochoty czy też nie posiadamy w domu potrzebnych do przygotowania składników.

Świetnie jeśli opieka jest kompleksowa i prócz planu żywieniowego obejmuje również wsparcie trenerskie. Celowo piszemy „wsparcie trenerskie”, a nie „program treningowy”, bo również i ta część programu powinna być indywidualnie dostosowana, pozwalać na wybór różnych aktywności fizycznych zależnie od tego czy mamy aktualnie dostęp do siłowni, czy ćwiczymy w domu, ile mamy czasu, czy też – w jakiej formie jesteśmy aktualnie.

Jak wybrać najlepszą dietę online?

Powiedzieliśmy sobie jakie elementy powinna zawierać najlepsza dieta online wraz z opieką trenerską, ale jest jeszcze coś, na co warto zwrócić uwagę – doświadczenie i zaangażowanie. Wybierając specjalistę od żywienia oraz trenera, upewnijmy się, że mamy do czynienia z osobą kompetentną, która swoją wiedzę i doświadczenie potrafi udokumentować efektami, jakie osiągnęli jego podopieczni. Szukając tej osoby, zwróćmy uwagę na to, czy otrzymujemy rzeczywiście wsparcie, czy możemy zwrócić się do tej osoby o pomoc, czy potrafi nas zmotywować w chwilach zwątpienia i podtrzymać nas na duchu, kiedy się potkniemy. Jak to sprawdzić? Opinie zadowolonych klientów, a także sposób komunikacji przed podjęciem współpracy, potrafią powiedzieć nam już wiele. Przede wszystkim pamiętajmy też, że zakup gotowego jadłospisu nigdy nie będzie tym samym, co kompleksowe wsparcie i spersonalizowane usługi specjalisty od żywienia i trenera.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze