Sposób na szczupłą sylwetkę

Materiał zewnętrzny

W dobie, kiedy nastała moda na fit sylwetkę, a w mediach coraz więcej mówi się o zdrowym trybie życia, zauważyć można wyraźny wpływ tych trendów na naszą codzienność. W społeczeństwie rośnie popularność różnych dyscyplin sportowych, coraz częściej też zwracamy uwagę na to, co ląduje na naszych talerzach. To korzystna zmiana, która sprzyja zachowaniu zdrowia, dobrego samopoczucia i smukłej sylwetki.

Specjaliści podają, że choć rzeczywiście widać zwrot w korzystnym kierunku, nadal osób, które uprawiają aktywność fizyczną, jest w Polsce zdecydowanie za mało. Wymówki są tutaj różne: brak czasu, słaba kondycja, niewystarczająca wiedza na temat zasad zdrowego żywienia. Tymczasem nie musimy posiadać wyjątkowej sprawności, by zacząć troszczyć się o sylwetkę. W artykule jest kilka wskazówek o tym, co można zrobić, by osiągnąć zadowalający efekt.

Jak dbać o sylwetkę?

Któż z nas nie chciałby mieć smukłej, wysportowanej i pięknie wymodelowanej sylwetki? Założę się, że wiele osób zamieniłoby swoje fałdki tłuszczu, nawet jeśli są niewielkie, na prężące się pod skórą mięśnie. Efekt możliwy do osiągnięcia jedynie dzięki godzinom katorżniczych ćwiczeń na siłowni? Niekoniecznie! O pięknie wymodelowaną sylwetkę można dbać na różne sposoby. Najlepiej, jeśli robimy to, łącząc aktywność fizyczną z odpowiednią dietą.

Najprostszy sposób

Co istotne, wcale nie trzeba uprawiać sportów, które wymagają specjalnej sprawności fizycznej, czy też wyciskają z nas siódme poty. Pięknie wymodelowaną sylwetkę oraz doskonałą kondycję pomogą uzyskać… spacery!!!

Okazuje się, że regularne spacery mogą przynieść organizmowi ogrom korzyści. Od poprawy samopoczucia i nastroju, po łagodzenie stresu i obniżenie nadciśnienia tętniczego. Jak donoszą specjaliści, niewiele jest tak korzystnie wpływających na ludzki organizm aktywności fizycznych.

Spacer, ale jaki?

Jaki spacer pozwoli nam spalić zbędne kalorie? Ano, nie byle jaki. Warto pokonywać w ciągu dnia przynajmniej 5000 kroków, a najlepiej od 8000 do 10000. Nawet spokojny spacer da niezłe rezultaty, jednak jeśli zwiększymy tempo, efekt będzie jeszcze bardziej zadowalający.

Spalanie kalorii podczas spaceru zależny między innymi od takich czynników jak: tempo marszu, dystans, nachylenie terenu oraz waga spacerowicza. Maszerując w tempie ok. 8 km/h stracimy porównywalnie dużo kalorii, co podczas biegu w tym samym tempie. Natomiast spacerując ze średnią prędkością 9 km/h, będziemy mogli liczyć na to, że spalimy więcej kalorii niż w czasie biegu w tym samym tempie.

Zatem nawet tak prosta czynność, jak spacer może być efektywnym ćwiczeniem, które pozwoli zrzucić zbędne kilogramy. Co więcej, może go uprawiać niemal każdy, niezależnie od wieku, czy sprawności fizycznej.

Dla lubiących wyzwania

Oczywiście spacer nie jest jedyną sprzyjającą naszej kondycji i zdrowiu aktywnością fizyczną. Dla osób, które lubią większe wyzwania, z pewnością znajdą się bardziej wymagające dyscypliny. Zanim jednak zaczniemy je uprawiać, warto zastanowić się, czy nie istnieją żadne przeciwskazania medyczne.

Przed każdym treningiem należy zrobić rozgrzewkę, by przygotować mięśnie na większy wysiłek fizyczny i nie nadwyrężyć ich w czasie ćwiczeń. Krótki stretching statyczny robimy także po zakończeniu ćwiczeń. W ten sposób zwiększamy ruchomość stawów oraz minimalizujemy ryzyko wystąpienia bólów mięśni po treningu.

Aktywności fizycznych, które doskonale wpływają na sylwetkę, jest naprawdę sporo. Począwszy od pływania, które angażuje wszystkie partie ciała i stymuluje spalanie tkanki tłuszczowej nie tylko w czasie treningu, ale również po jego zakończeniu. Pływanie to sport dla każdego. Często zalecany jest przez lekarzy nawet osobom, które doznały kontuzji.

Na sylwetkę doskonale wpływa również bieganie, które w ostatnich latach staje się coraz modniejsze. Ten sport wymaga jednak już większej wytrzymałości fizycznej oraz sprawnych mięśni i stawów. Jego atutem jest duża efektywność w spalaniu tkanki tłuszczowej.

W wyborze rodzaju aktywności warto kierować się nie tylko tym, ile kalorii spalimy w czasie treningu, ale przede wszystkim indywidualnymi predyspozycjami, warunkami fizycznymi oraz zdrowiem. Dobrze też wybrać taki sport, który będzie sprawiał nam przyjemność.

Zdrowa dieta

Zdrowy tryb życia to nie tylko aktywność fizyczna, ale również odpowiednio zbilansowana dieta. Ważne jest, by nie było w niej wysokoprzetworzonych produktów.
Zdrowa dieta korzystnie wpływa na nasze zdrowie, urodę i samopoczucie. Pomaga też utrzymać smukłą sylwetkę. Ważne, by była odpowiednio

zbilansowana i zróżnicowana. Menu powinniśmy komponować ze składników pochodzących ze sprawdzonych, najlepiej ekologicznych źródeł. Unikajmy w żywności konserwantów, polepszaczy smaku i innych niebezpiecznych związków.

Posiłki powinny być przygotowywane zgodnie z Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Można to robić samodzielnie albo skorzystać z diety pudełkowej. Ta druga opcja daje możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia dietetyka. Firmy cateringowe przygotowują posiłki na podstawie jego wytycznych.

O czym jeszcze warto pamiętać?

W trosce o swoje zdrowie i smukłą sylwetkę nie należy zapominać, że najlepsze efekty da regularna aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta. Przy założeniu, że zapewnimy organizmowi jedno i drugie, będziemy mogli liczyć na korzystne zmiany naszego wyglądu, ale również dobrą kondycję i zdrowie.

Więcej informacji na ten zdrowej diety znajdziecie na stronie https://www.eatzone.pl

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze