Przyjęcie w stylu eko – pomysły na świadome celebracje

Materiał zewnętrzny

Przy organizacji przyjęcia, coraz większą wagę przywiązujemy do środowiskowych konsekwencji naszych wyborów. Koncepcja przyjęcia w stylu eko nie tylko redukuje negatywny wpływ na planetę, ale również inspiruje do kreatywności i innowacji. W tym artykule przedstawimy pomysły na ekologiczne rozwiązania, od torebek papierowych i serwetek po naczynia jednorazowe, które sprawią, że twoje wydarzenie będzie zarówno stylowe, jak i przyjazne dla środowiska.

  1. Torebki papierowe – torby ekologiczne
  2. Czy serwetki papierowe są ekologiczne?
  3. Ekologiczne naczynia jednorazowe
  4. Lokalnie, czyli ekologicznie

W poniższym tekście skupiamy się na produktach i sposobach działania, które są idealnym rozwiązaniem przy organizacji przyjęć w klimacie eko, na przykład bardzo modnych garden party. Warto pamiętać jednak, że wszystkie porady świetnie sprawdzą się również na co dzień, tym bardziej, że choćby torby papierowe czy naczynia biodegradowalne są dostępne w różnych rozmiarach.

Torebki papierowe – torby ekologiczne

Na początku przywołajmy wspomniane już wyżej torby papierowe. Są one dostępne u producentów w szerokim asortymencie, które łatwo dostosować do potrzeb klienta i określonej sytuacji. Na uwagę zasługują między innymi duże torby z uchwytami z papieru bądź materiału, które łączą wysoką estetykę ze stroną praktyczną. Przydadzą się podczas transportowania dań w pojemnikach, ale także przy przenoszeniu różnych innych produktów.

Torby jednorazowe z papieru są, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, bardzo pojemne. Oczywiście, wytrzymałość nie będzie tu imponująca, jednak transport produktów o średniej wadze nie powinien nastręczać trudności. Możliwość wyboru koloru – białego lub szarego – oraz faktury gładkiej albo prążkowanej, to kolejny argument przemawiający za ich wyborem.

Czy serwetki papierowe są ekologiczne?

Wiele osób zastanawia się, czy eleganckie serwetki papierowe w ogóle są ekologiczne – zwłaszcza, że mówimy tu o produktach jednokrotnego zastosowania. Okazuje się, że tak – wystarczy wybierać serwetki wyprodukowane z recyklingowanego papieru lub z materiałów biodegradowalnych. Starannie zaaranżowany stół stanowi znak rozpoznawczy każdej osoby dbającej o estetykę czy wyróżnik lokalu nastawionego na komfort klientów. Serwetki papierowe mogą okazać się w tym kontekście niezastąpionym dodatkiem zarówno dla domowników, jak i gości.

W zależności od tego, jaką aranżację planujesz, możesz zdecydować się na jednolite serwetki – białe lub z delikatnym tonem ecru, kolorowe, w żywych barwach lub z nadrukiem dopasowanym do okazji.

Ekologiczne naczynia jednorazowe

Także w przypadku naczyń jednorazowych, istnieje wiele ekologicznych alternatyw. Zamiast plastikowych talerzyków i sztućców, można wybierać produkty wykonane z materiałów biodegradowalnych, takich jak skrobia kukurydziana, trzcina cukrowa lub drewno bambusowe. Te materiały są biodegradowalne i często kompostowalne, co zmniejsza negatywny wpływ na środowisko po ich użytkowaniu.

Z pewnością przydadzą się także sztućce. Te z drewna, w całości wykonane z naturalnego surowca, stanowią korzystną alternatywę dla trwających dłużej plastikowych odpowiedników. Drewniane łyżki, widelce oraz noże charakteryzują się taką samą wygodą użytkowania co sztućce plastikowe, a przy tym są znacznie bardziej ekologiczne dla naszego środowiska.

Lokalnie, czyli ekologicznie

Wybierając menu na przyjęcie, warto postawić na lokalne i sezonowe produkty. Kupowanie żywności z lokalnych gospodarstw rolnych wspiera nie tylko gospodarkę lokalną, ale także zmniejsza emisję CO2 związaną z transportem produktów spożywczych. Sezonowe owoce i warzywa nie tylko smakują lepiej, ale także są bardziej ekologiczne, gdyż ich uprawa nie wymaga intensywnego stosowania sztucznych nawozów czy pestycydów.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze