Podgrzewacz wody do basenu

Materiał zewnętrzny

Aby pływać w swoim basenie przydomowym przez cały rok, konieczne jest zamontowanie urządzenia do podgrzewania wody. Istnieje wiele rodzajów podgrzewaczy wody basenowej, jednak najpopularniejsze wśród nich są podgrzewacze elektryczne. Nadają się do basenów otwartych i krytych, nie wymagają skomplikowanego montażu.

Korzyści z zastosowania przepływowych podgrzewaczy wody do basenu

Podgrzewacz basenowy jest niezbędnym wyposażeniem każdego basenu. Rodzaj podgrzewacza wody należy wybrać w zależności od potrzeb i wymiarów basenu. Zasada działania przepływowego podgrzewacza wody jest dość prosta: dzięki pompie woda nieprzerwanie cyrkuluje przez komorę podgrzewacza, w której znajdują się elementy grzejne. Aby zabezpieczyć sprzęt przed awariami w trakcie eksploatacji, nowoczesne podgrzewacze wody są wyposażone w czujnik przepływu i termostat.

 Podgrzewacz przepływowy do basenu ma następujące zalety:

  • Można je szybko zamontować zarówno w nowych, jak i już istniejących systemach cyrkulacji wody.
  • Kompaktowe wymiary, pozwalające na stosowanie urządzenia z każdym typem basenu.
  • Istnieją modele przystosowane do pracy z wodą morską i słodką.

Istnieją również inne rodzaje urządzeń do podgrzewania wody, takie jak wymienniki ciepła https://aquamonkey.pl/wymienniki-ciepla.html i pompy ciepła.

Jak wybrać elektryczny podgrzewacz wody do basenu?

Podgrzewacze przepływowe nadają się wyłącznie do małych i średnich basenów. Jeśli konstrukcja basenu ma duże wymiary, elektryczny podgrzewacz jest przydatny jako wyposażenie pomocnicze. W przeciwnym razie koszty energii elektrycznej będą dość wysokie, a okablowanie może nie wytrzymać dużego obciążenia. W tym przypadku warto rozważyć zakup pompy ciepła https://aquamonkey.pl/pompy-ciepla-do-basenu.html, która stanie się doskonałym rozwiązaniem.

Wybierając optymalny wskaźnik mocy dla elektrycznego podgrzewacza wody, należy wziąć pod uwagę lokalizację basenu:

  • Do ogrzania basenu znajdującego się na zewnątrz potrzeba 1 kW mocy na każde 0,5 m3;
  • Do ogrzania basenu znajdującego się w pomieszczeniu potrzeba 1 kW mocy na każde 0,3 m3.

Właściciele małych basenów rozporowych i stelażowych mogą zamontować model podgrzewacza elektrycznego Bestway 58259. Jest kompaktowy, łatwy w montażu i pozwala szybko podgrzać wodę w basenie: do 1,5 stopnia na godzinę. Urządzenie jest kompatybilne z najpopularniejszymi rodzajami filtrów – piaskowym i wkładowym.

Do średniej wielkości domowego basenu odpowiedni jest model podgrzewacza elektrycznego Elecro Evolution 2 Tytan o zdolności przepustowej 17 m3 na godzinę i mocy 24 kW. Produkt posiada elementy grzejne w kształcie spirali, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie pojawiania się na nich kamienia. Podgrzewacze wody można również stosować do basenów SPA z wodą morską.

Istotna jest również różnica między początkową temperaturą wody a wymaganą – im jest większa, tym wydajniejszy powinien być sprzęt.

Wraz ze wzrostem poziomu mocy rośnie również zużycie energii elektrycznej. Istnieją podgrzewacze wody przeznaczone do sieci jednofazowej lub trójfazowej. Należy pamiętać, aby wziąć to pod uwagę przed zakupem.

Duże znaczenie ma również materiał obudowy. Podgrzewacz może być wykonany z tworzywa sztucznego lub stali: pierwsza opcja będzie znacznie tańsza, ale poziom wytrzymałości modelu metalowego będzie wyższy.

Biorąc pod uwagę te cechy, bez problemu dobierzesz wydajny podgrzewacz wody do swojego basenu. A jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skonsultować się ze specjalistami, którzy zawsze pomogą w wyborze.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze