Oprogramowanie dla gastronomii – sposób na skuteczne zarządzanie restauracją

Materiał zewnętrzny

Oprogramowanie dla gastronomii odgrywa kluczową rolę w korzystnym zarządzaniu lokalem. Proces ten jest wyjątkowo złożony. W jego skład wchodzą liczne działania na różnych polach – od obsługi zamówień i klientów po kontrolę stanów magazynowych i czasu pracy pracowników. Odpowiednio dobrane narzędzia mogą skutecznie usprawnić cały proces oraz poprawić jego jakość. Na jakie narzędzia warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Spis treści:

  1. Zarządzanie restauracją – jakie narzędzia wybrać?

1.1. Systemy POS 

1.2. Program do obsługi zamówień z dowozem

1.3. Oprogramowanie do zarządzania magazynem

2. Dlaczego warto zainwestować w oprogramowanie dla gastronomii? Podsumowanie

Zarządzanie restauracją – jakie narzędzia wybrać?

Zarządzanie restauracją obejmuje wiele obszarów, takich jak np. zarządzanie finansami, personelem, zamówieniami czy sprzedażą i marketingiem. Aby było efektywne i skuteczne warto skorzystać z przydatnych narzędzi.

Systemy POS (Point of Sale)

Systemy POS to jedno z głównych narzędzi, które są wykorzystywane w gastronomii. Pełnią różne funkcje: proste i te bardziej zaawansowane. Mogą mieć postać np. terminala, który służy do przetwarzania płatności w lokalu albo być wykorzystywane do bardziej zaawansowanych zadań. W tym drugim przypadku zarządzają m.in. zamówieniami i obsługą klienta, zapasami, księgowością, pozwalają na monitorowanie procesów zakupu i sprzedaży czy pracy pracowników. 

System RePOS od Restaumatic to świetny przykład programów gastronomicznych, który znacząco ułatwia działanie restauracji z kilku, głównych powodów:

  • gwarantuje pełną kontrolę nad wszystkimi kanałami sprzedaży,
  • minimalizuje ryzyko błędów w obsłudze zamówień,
  • umożliwia podgląd stanu dostaw zamówień oraz pomaga rozliczać kierowców z ich pracy,
  • zapewnia oszczędność czasu podczas rozliczania sprzedaży.

Program do obsługi zamówieniami z dowozem

Zamawianie jedzenia przez internet jest niezwykle popularne i szturmem podbiło serca klientów. Dlatego ważne jest, by restauracja była przygotowana do sprawnej i szybkiej realizacji tego rodzaju zamówień. Pomóc tym mogą programy do dowozów, które pozwalają m.in. na:

  • monitorowanie procesu zamawiania, 
  • automatyczna realizacja transakcji płatniczej za zamówienie,
  • śledzenie kursu kierowcy.

Oprogramowanie do zarządzania magazynem

Oprogramowanie do zarządzania magazynem w restauracji to narzędzie pozwala nadzorować stan dostaw i zapasów (ich ilość, termin ważności) w zależności od zamówień. 

Taki system nadzoru zawartości magazynu chroni restauratora przed ewentualnym brakiem lub nadmiarem pewnych produktów. Przekłada się to redukcję kosztów i strat w lokalu.

Dlaczego warto zainwestować w oprogramowanie dla gastronomii? Podsumowanie

Inwestycja w narzędzia usprawniające pracę lokalu przynosi wiele korzyści. Pozwala na automatyzację licznych procesów, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy, a także na zwiększenie zysków. Wybierając oprogramowanie dla restauracji, należy pamiętać, by było ono dostosowane do potrzeb i możliwości lokalu.

Poleć ten wpis innym
1 komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sara

Zgadzam się, że odpowiednie oprogramowanie jest kluczowe dla efektywnego zarządzania restauracją, czy inną gastronomią. Szczególnie pomocne według mnie są dobre systemy POS i programy księgowe, które umożliwiają dokładne monitorowanie finansów, kontrolę nad wydatkami i dochodami oraz szybkie i dokładne rozliczenia podatkowe. Świetny wpis!