Opakowania jednorazowe dla gastronomii – skąd je brać i co warto o nich wiedzieć?

Materiał zewnętrzny

Chyba każdy właściciel kawiarni lub restauracji zastanawiał się, która hurtownia opakowań dostarczy odpowiednie rozwiązania dla jego biznesu – nic dziwnego, gdyż w wielu takich miejscach oferowane są dania i napoje na wynos. Jeśli sami prowadzimy taki punkt, z pewnością intensywnie myślimy o tym, skąd brać opakowania jednorazowe dla gastronomii?

Hurtownia opakowań – na co zwrócić uwagę?

Wybranie odpowiedniego podwykonawcy dla każdego przedsiębiorcy może być niezwykle trudnym zadaniem. Niezależnie od tego jakich usług szukamy, ofert na rynku jest wiele i wybór właściwego partnera wymaga odpowiedniej analizy – w końcu w przypadku prowadzenia działalności, często mówimy o usługach o znacznej wartości. Zastanówmy się, jakimi cechami powinna wyróżniać się odpowiednia hurtownia opakowań.

Upewnijmy się, że hurtownia opakowań ma szeroką ofertę

To istotny punkt! Może się wydawać, że nie ma on dla nas znaczenia, jeśli sprzedajemy np. wyłącznie napoje gorące i nie potrzebujemy pudełek do dań na wynos. Spójrzmy jednak szerzej – każdy przedsiębiorca liczy na to, że jego lokal będzie coraz lepiej prosperował, co często wiązać się będzie z poszerzeniem oferty o produkty bądź usługi, które pierwotnie nie były przez niego brane pod uwagę. Obecnie może on sprzedawać wyłącznie różne rodzaje kaw i herbat, ale co jeśli rozbuduje menu o śniadanie czy lunche, które klienci będą mogli zabrać ze sobą?

Upewnijmy się, że interesująca nas hurtownia opakowań dla gastronomii ma w swojej ofercie produkty, które mogą być dla nas przydatne za kilka, lub dopiero kilkanaście miesięcy. W ten sposób nie będziemy zmuszeni do szukania nowych dostawców, gdy nasz lokal zacznie się rozrastać.

Zapoznajmy się z opiniami klientów

Dobrze, abyśmy dowiedzieli się, jakie opinie ma hurtownia opakowań, której chcemy zlecić usługi. Podczas takiego wywiadu zwróćmy uwagę na kilka istotnych rzeczy:

  • Czy firma, z którą rozmawiamy rzeczywiście jest klientem danej hurtowni? Rynek bywa bezwzględny i może się zdarzyć, że zostaniemy celowo wprowadzeni w błąd, aby przedstawić naszego potencjalnego partnera handlowego w złym świetle. Warto zweryfikować nasze źródło!
  • Jak długo dana firma współpracuje z hurtownią?
  • Czy usługodawca ma jakieś uwagi lub zastrzeżenia co do jakości pracy hurtowni?

Naturalnie, może być ciężko uzyskać nam takie informacje wprost, o ile nie jesteśmy w jakiś sposób zaznajomieni z właścicielem danego baru lub kawiarni. Na szczęście przepastna, cyfrowa przestrzeń obfituje w fora tematyczne lub grupy na platformach społecznościowych, na których uzyskamy interesujące nas informacje.

Czy opakowania jednorazowe dla gastronomii powinny być ekologiczne?

To kolejna ważna kwestia. Obecnie lokale wycofują się z jednorazowych słomek lub sztućców – wynika to nie tylko z postanowień europejskiego prawa, ale również z dynamicznie zmieniającej się mentalności klientów. Często zdarza się, że nie chcą oni korzystać z usług restauracji, której podejście do prowadzenia biznesu nie jest w jakiś sposób proekologiczne. Warto upewnić się, że hurtownia opakowań dla gastronomii (lub ich producent) ma w swojej ofercie produkty przyjazne środowisku.

Szybkość realizacji usług jest istotna

W biznesie gastronomicznym szybkość ma kluczowe znaczenie – odnosi się nie tylko do czasu przygotowania dania lub napoju, ale także komunikacji z naszymi podwykonawcami. Warto sprawdzić, czy producent lub hurtownia opakowań podchodzi do nas profesjonalnie.

Podczas rozmowy upewnijmy się, czy jej przedstawiciel:

  • udzielił wyczerpujących odpowiedzi na nasze pytania?
  • był realnie zainteresowany rozmową z nami?
  • w jasny i klarowny sposób poinformował nas o czasie realizacji zlecenia?
  • był w stanie dokładnie wycenić naszą usługę?

To mogą być dla nas kluczowe informacje. Jeśli odnosimy wrażenie, że nasz rozmówca próbuje nas zbyć, albo dane dotyczące ogólnego kosztu takiej współpracy podawane są przez niego w mało czytelny sposób, może to wzbudzić nasze podejrzenia.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego partnera handlowego jest kluczowy – to pośrednio od niego zależeć będzie zadowolenie naszych klientów. Warto mieć pewność, że hurtownia opakowań z którą będziemy chcieli nawiązać współpracę spełni nasze oczekiwania.

Grafika: canva.com

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze