Niski poziom testosteronu – jak sobie z tym radzić?

Materiał zewnętrzny

Testosteron kojarzy się z męskością i nic w tym dziwnego, ponieważ jest on najważniejszym hormonem męskim. Odrobinę testosteronu wytwarzają także kobiety. Zasadniczo odpowiada on za męskie cechy osobnicze, nie tylko płciowe.

Niski poziom testosteronu to nie tylko obniżone libido, jak się powszechnie uważa, ale także wiele innych problemów zdrowotnych. O tym jak go podnieść, można dowiedzieć się z artykułu: https://www.trec.pl/baza-wiedzy/jak-zwiekszyc-poziom-testosteronu.html. Okazuje się, że sam mężczyzna może wiele zdziałać dla dobra swojego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Jaką rolę pełni testosteron w ciele mężczyzny?

Ma on szereg ważnych ról. Między innymi odpowiada za rozwój oraz funkcjonowanie narządów płciowych. Zarządza wszystkim co związane z seksualnością, czyli libido, sprawnością seksualną oraz utrzymaniem funkcji seksualnych. Dlatego jeżeli u mężczyzny na tym polu pojawia się jakiś problem, zazwyczaj od razu podejrzewa się obniżenie poziomu testosteronu. Dodatkowo hormon ten odpowiada za męskie brzmienie głosu i charakterystyczny dla panów rozkład tkanki tłuszczowej. Ważną rolę testosteronu jest też pobudzanie przyrostu mięśni oraz wzrostu kości czy też modulowanie funkcji układu odpornościowego. Jeżeli więc nagle w ciele mężczyzny jest tego hormonu mniej, może on naprawdę podupaść na zdrowiu. Często towarzyszy temu spadek masy mięśniowej, apatia czy problemy ze snem. W jaki sposób można naturalnie zwiększyć poziom testosteronu?

Metody na podwyższenie poziomu testosteronu

Przede wszystkim pan powinien zrezygnować z używek, czyli palenia papierosów i nadużywania alkoholu, należy wprowadzić zbilansowaną dietę, opartą o niską podaż węglowodanów, zaś wyższą białka i tłuszczy. Także regularne treningi stymulują wzrost testosteronu, dlatego, nawet jeżeli chwilowo nie przynoszą one widocznych rezultatów w postaci przyrostu masy mięśniowej, nie wolno ich przerywać. Konieczne jest także zadbanie o zdrowy sen i wypoczynek oraz redukcję stresu. Te metody naturalne mogą być wspierane także przez suplementację.

Jak działają boostery testosteronu?

Są to suplementy oparte o składniki naturalne, syntetyzowane w ciele człowieka. To bardzo dobre wsparcie, które można dołączyć w pewnym momencie do zmiany trybu życia oraz nawyków żywieniowych. Wspomniane suplementy pomagają osiągać lepsze wyniki, jeżeli chodzi o przyrost mięśni osób trenujących, a także poprawiają libido i samopoczucie psychiczne. Zwiększają także poziom energii życiowej. Warto wybrać boostery sprawdzonych, cenionych na rynku marek, które faktycznie są bezpiecznie i nie mają skutków ubocznych. Dzięki temu można mieć pewność, że faktycznie działa się w służcie własnego zdrowia. Nim jednak zacznie się przyjmować suplementy, warto wprowadzić naturalne sposoby podniesienia poziomu testosteronu, które omówiono wyżej, ponieważ również te mogą być bardzo skuteczne. Suplementy należy traktować jedynie jako uzupełnienie zdrowego życia oraz możliwość szybszego uzyskania dobrych efektów.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze