w

Meble ogrodowe – nowoczesne rozwiązania uprzyjemniające imprezy na świeżym powietrzuMeble ogrodowe to rozwiązania, które pozwalają wypić poranną kawę na świeżym powietrzu, odpocząć wieczorem po męczącym dniu i oczywiście urządzić imprezę pod gołym niebem. Nowoczesne stoły i krzesła do ogrodu gwarantują wygodę. Wykonane z solidnych surowców, przez wiele lat zachowują swoje właściwości. Sprawiają, że zarówno domownicy, jak i goście, mają ochotę siedzieć przy stole przez długie godziny, delektując się swoim towarzystwem. Na co zwrócić uwagę, wybierając meble ogrodowe? I co zrobić, aby stół do ogrodu stał się domowym centrum rozrywki? O odpowiedź na te i inne pytania, poprosiliśmy ekspertów ze sklepu Lissy, od dekad specjalizującego się w sprzedaży mebli dla domu i ogrodu.

Meble ogrodowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze stołu do ogrodu?

Meble ogrodowe – jaki jest ich najważniejszy element? Oczywiście stół. To na nim układamy napoje i potrawy, którymi chcemy zaskoczyć gości. Wokół stołu ogrodowego toczy się życie rodzinne i towarzyskie – niemal w każdy ciepły dzień, czyli można powiedzieć, że od wiosny, do jesieni. Decydując się na stół do ogrodu, warto więc wybierać rozwiązania wysokiej jakości. Niebagatelne znaczenie mają oczywiście surowce, z których wykonuje się stoły ogrodowe. Warto pamiętać, że meble te są przeznaczone do użytku na zewnątrz. A to oznacza, że muszą zmierzyć się z dużym nasłonecznieniem, zmienną wilgotnością powietrza oraz temperaturą – nawet jeśli stoją na zadaszonym tarasie. Z tego względu najlepiej sprawdzają się stoły ogrodowe wyposażone w metalowe nogi malowane proszkowo. Modele te nie tylko doskonale się prezentują, ale są całkowicie odporne na korozję, dzięki czemu przez wiele lat zachowują swoje pierwotne właściwości. Z kolei blat stołu ogrodowego może być wykonany z wysokogatunkowej i wodoodpornej płyty MDF. Jej atutem jest nie tylko trwałość, ale także niewielki ciężar, dzięki czemu można łatwo przenieść mebel we wskazane miejsce. Warto jedynie zwrócić uwagę na to, aby brzegi blatu były laminowane, co zapobiega uszkodzeniom mebla w czasie użytkowania.

Stoły ogrodowe 3w1 – czym są i jakie mają zalety?

W ostatnim czasie rosnącą popularnością cieszą się stoły ogrodowe 3w1. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? To nowoczesne meble ogrodowe, które w kilka chwil można przemienić ze stołu biesiadnego w stół do bilarda albo ping-ponga. Innymi słowy, pozwalają błyskawicznie przemienić zwykłą biesiadę w emocjonujący pojedynek towarzyski. Są więc znakomitym sposobem na urozmaicenie każdej imprezy pod gołym niebem. A dodatkowo są niezwykle łatwe w użytkowaniu. Wystarczy jedynie zdjąć blat biesiadny, aby przekształcić meble w nowoczesny stół ogrodowy do bilarda. Dostępne są także blaty nakrywające z opcją stołu do ping-ponga. Po zakończonej rozgrywce stół może łatwo powrócić do swojej pierwotnej wersji. Warto przy tym dodać, że wymienne blaty są dyskretnie ukryte na podwieszanym uchwycie znajdującym się pod stołem, więc nie wymagają wygospodarowania dodatkowej przestrzeni. Po sezonie można wstawić je do dowolnego pomieszczenia rekreacyjnego w domu, urządzając kącik do emocjonujących rozgrywek z najbliższymi lub znajomymi.

Stół bilardowy do ogrodu – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Nowoczesny stół bilardowy do ogrodu musi mieć odpowiednią wielkość. W przypadku rozwiązań ogrodowych, idealną opcją jest model o rozmiarze 7ft, co odpowiada powierzchni pola do gry o wymiarach 100 x 201 cm. Model powinien być oczywiście wykonany z materiałów najwyższej jakości tak, aby zapewnić maksimum satysfakcji z rozrywki. Bilardowe stoły ogrodowe Lissy posiadają metalowy postument malowany proszkowo oraz ramę z trwałego drewna bukowego. Surowiec ten jest odporny zarówno na uszkodzenia, jak i na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano płytę stołu do bilarda. Zdecydowanie najlepszym surowcem jest łupek włoski. Dlaczego? Ponieważ jest bardzo trwały, co zapobiega uszkodzeniom pola do gry. Idealnie równa i gładka, kamienna powierzchnia sprawia, że stół ogrodowy 3w1 jest bardzo łatwy do wypoziomowania. Dzięki trwałości i wytrzymałości łupka, płyta nie musi mieć wyjątkowo dużej grubości. A to z kolei pozwala obniżyć poziom stołu do bilarda, co w przypadku modeli ogrodowych ma niebagatelne znaczenie.

Stół ogrodowy 3w1 – mebel , który świetnie wpisze się w zewnętrzną strefę rekreacji

Poza surowcem, z którego jest wykonany stół ogrodowy 3w1, należy przyjrzeć się tkaninie, która pokrywa jego powierzchnię. Od sukna zależy nie tylko wygląd mebla, ale komfort gry. Stoły bilardowe do ogrodu, dostępne w sklepie Lissy, są powleczone suknem marki Simonis, która od wielu lat słynie z produkcji tego typu tkanin. Jakie są największe zalety materiału? Przede wszystkim doskonała gładkość oraz odporność na działanie promieniowania UV. Sukno Simonis jest także wodoodporne. Należy pamiętać o tym, że stół ogrodowy 3w1 warto odpowiednio zabezpieczyć, kiedy nie jest używany. Istnieje możliwość dokupienia specjalnej plandeki. Jej zaletą jest to, że bez problemu można nakryć nią blat, chroniąc go dodatkowo przed działaniem wilgoci. Wybierając stół bilardowy do ogrodu, warto zwrócić uwagę na jego stylistykę. W tej kategorii najlepiej sprawdzają się minimalistyczne rozwiązania. Dlaczego? Ponieważ dobrze komponują się z dowolną aranżacją ogrodu czy domowej strefy rozrywki. Nie można zapominać o tym, że stoły ogrodowe 3w1 często są wybierane do hoteli, kompleksów rekreacyjnych czy pensjonatów. Rozwiązania o prostej stylistyce pasują wówczas do dowolnie zagospodarowanej zewnętrznej strefy odpoczynku.

Meble ogrodowe Lissy to rozwiązania, które w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Stół bilardowy do ogrodu pozwala połączyć przyjemność płynącą z gry w bilard albo ping-ponga z satysfakcją, jaką daje przebywanie na świeżym powietrzu. A dodatkowo jest bardzo funkcjonalne i przychodzi z pomocą, kiedy trzeba znaleźć miejsce na talerze, szklanki i półmiski niezbędne podczas imprez pod gołym niebem.

Podziel się z innymi
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze