Materace dla par – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Materiał zewnętrzny

Wybór odpowiedniego materaca dla jednej osoby to już niemałe wyzwanie, jednak jeśli chodzi o parę, to ta decyzja robi się jeszcze trudniejsza. Spowodowane jest to między innymi tym, że partnerzy mogą mieć kompletnie inne preferencje dotyczące twardości czy innych cech łóżka. Dlatego też w poniższym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie doskonałego materaca dla pary. Jesteś ciekawy tego tematu? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią tego artykułu!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie materaca dla par?

Wybór odpowiedniego materaca dla pary może być prawdziwym wyzwaniem, a zwłaszcza wtedy, gdy obaj partnerzy mają zupełnie różne preferencje dotyczące komfortu i wsparcia. Poniżej znajdziesz kilka niezwykle ważnych aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie materaca dla pary!

  • Rodzaj materaca – materace dzielą się ze względu na materiał, który je wypełnia. Głównie wyróżnić można materace piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Te pierwsze bardzo dobrze dopasowują się do kształtu ciała, zapewniając optymalne wsparcie dla całej sylwetki. Z kolei materace sprężynowe są wyjątkowo sprężyste i wytrzymałe. Materace hybrydowe, które są produkowane zarówno z różnych pianek, jak i sprężyn, posiadają cechy obu tych produktów. Rodzaj materaca dla pary polecamy wybrać, uwzględniając wagę partnerów. Jeśli oboje jesteście szczupli, to możecie wybrać materac piankowy, a kiedy wasza waga jest nieco większa, to postawcie na model sprężynowy. Z kolei pary niezdecydowane na konkretny model, śmiało mogą zakupić materac hybrydowy,
  • Twardość – wybór odpowiedniej twardości materaca jest niezwykle istotny dla komfortu obu partnerów. Jeśli te preferencje są zupełnie różne, to warto rozważyć materac, który ma kilka stref twardości lub model hybrydowy oferujący różne poziomy wsparcia dla obojga partnerów.
  • Niwelowanie ruchów – dla wielu par niezwykle istotne jest to, aby materac nie przenosił drgań, ponieważ to przez nie zakochani mogą się budzić w nocy. Dlatego też warto wybrać taki model, który w swoim wnętrzu będzie miał pianki doskonale dopasowujące się do kształtu ciała. Dobrym wyborem będą także materace sprężynowe, a dokładniej z wkładem sprężynowym, które świetnie redukują przenoszenie drgań.
  • Rozmiar – rozmiar materaca powinien być oczywiście dostosowany do wielkości sypialni, ale także potrzeb obu partnerów. Szczególnie polecamy większe modele, które zapewnią odpowiedni komfort parze.

Rozważenie powyższych czynników z całą pewnością pomoże Ci w znalezieniu materaca, który zapewni optymalny komfortowy i zdrowy sen zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojej drugiej połówki. Nie czekaj i już dziś odmień jakość Waszego snu na lepsze!

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Artykuł powstał we współpracy z SleepMed.pl.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze