Kosą po patelni Porady kulinarne Kupujemy urządzenia gastronomiczne

Kupujemy urządzenia gastronomiczne

4 minuty czytania
0
79

W każdym lokalu gastronomicznym potrzebne są rożnego typu urządzenia i akcesoria, które umożliwiają przechowywanie oraz przygotowywanie potraw. Ich wybór w dużej mierze zależy od tego, co dana restauracja czy też kawiarnia oferują oraz w jakiej ilość. Obecnie na rynku dostępnych jest cała masa najróżniejszych urządzeń gastronomicznych, które różnią się funkcjonalnością, wydajnością i zużyciem prądu. Pojawia się wobec tego pytanie, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Kupujemy urządzenia gastronomiczne

Zakup urządzeń gastronomicznych wiąże się z niemałymi kosztami, dlatego też należy dobrze przemyśleć swój wybór. Określenie swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości finansowych to podstawa. Bardzo ważne jest to, aby kupować urządzenia gastronomiczne spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa i higieny pracy. Kolejną kwestią jest łatwość czyszczenia, trwałość, wielkość, montaż i możliwość dostosowania parametrów pracy urządzeń do swoich potrzeb. Przy zakupie sprzętów gastronomicznych należy wziąć pod uwagę koszty eksploatacyjne, pobór mocy i zużycie wody. Należy kupować takie urządzenia, które rzeczywiście są konieczne i będą cały czas w użyciu, a nie sprzęty, które przez większość czasu będą stały nieużywane. Zakup nowych urządzeń wiąże się z dużymi wydatkami, jednakże można je w mniejszym lub większym stopniu zredukować. W niektórych przypadkach bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie zakup używanych urządzeń czy też zdecydowanie się na ich wynajem. Niektórzy biorą je także w leasing.

Wybór urządzeń gastronomicznych powinien opierać się na tym, do jakich klientów chce się dotrzeć i jakiego rodzaju dania chce się im podawać. Konieczne jest zatem zapoznanie się ze specyfiką poszczególnych urządzeń. Podobnie zresztą jak z zalecaniami producenta danych maszyn. Warunki lokalowe także odgrywają istotną rolę. Wymiary urządzeń powinny być dostosowane do powierzchni lokalu, a dokładniej do powierzchni przeznaczonej na kuchnię. Wraz z rozwojem lokalu można poszerzyć menu serwowanych potraw, inwestując w kolejne rodzaje wyposażenia. Na początek należy zatem zadbać o to, aby w kuchni znalazły się podstawowe urządzenia, które są niezbędne do jej funkcjonowania.

Komentarze

Śmiało, nawtykaj mi lub pochwal za to co napisałem. Każdy komentarz jest cenny. Aby skomentować wystarczy zalogować się za pomocą jednego z kont: Facebook, Disqus, Twitter lub Google.

Niestety wykluczyłem ze względu na spam, możliwość wstawiania linków w komentarzach. Chcesz bym coś zobaczył, napisz mi w mailu. Nie zbieram i nie przechowuję Twoich danych osobowych - więcej na temat warunków komentowania znajdziesz w Polityka prywatności.

Zobacz też

Jak wybrać dobrą wagę kuchenną?

Waga kuchenna to sprzęt, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Niby niepozorna, jednak…