Książki używane – 3 gatunki literackie, które warto poznać

Materiał zewnętrzny

Według niektórych opinii fakt, iż w naszym kraju mało osób czyta książki, spowodowany jest ich wysokimi cenami. Ale nie jest to do końca prawda – ceny w księgarniach od kilku lat nie wzrastają zbyt mocno. A jeśli kogoś nie stać na nową książkę prosto ze sklepu, zawsze może skorzystać z oferty sklepu z używanymi książkami i kupić jeden lub kilka egzemplarzy po znacznie niższej cenie. Otrzymamy produkt, który jakością nie odbiega od tych z księgarni – a po przeczytaniu można je odsprzedać, by kolejny czytelnik mógł się z nimi zapoznać. Po jakie książki sięgamy najchętniej?

  1. Kryminały
  2. Horrory
  3. Romanse

Kryminały

Po książki, w których śledzimy przeważnie losy detektywa, rozwiązującego mniej lub bardziej skomplikowaną zbrodnię, sięgamy już od bardzo dawna. Chyba każdy czytelnik spotkał się kiedyś z postacią Sherlocka Holmes’a czy Herculesa Poirot. Ale coraz częściej w naszej biblioteczce znaleźć można również książki z podgatunku True Crime, czyli opisujące prawdziwe zbrodnie oraz pracę rzeczywistych policjantów czy sędziów. Tanie książki z tego podgatunku są rzadko spotykane, ale w sklepach typu https://skupszop.pl/ można trafić na prawdziwe perełki za naprawdę atrakcyjną cenę.

Horrory

O tym, że lubimy się bać, nie trzeba nikogo przekonywać. Książki z tego gatunku potrafią niekiedy solidnie nastraszyć, zwłaszcza, gdy czytamy je późnym wieczorem, w dodatku będąc samemu w domu. Również i tu można wyróżnić podgatunek, który zdobył ostatnio wielu zwolenników. Chodzi o zjawiska paranormalne, które nie zostały wyjaśnione. W przeciwieństwie do klasycznych horrorów, w literaturze tej opisane są przypadki, które, choć to trudno sobie wyobrazić, zdarzyły się naprawdę. Sklep z tanimi książkami posiada sporo egzemplarzy z tej dziedziny, które można kupić z dostawą do domu.

Romanse

Ckliwe historie o miłości dwojga ludzi, zakończone oczywiście happy endem, cieszą się niesłabnącą popularnością. Romanse wywodzą się z powieści osiemnastowiecznych, jednak prawdziwa eksplozja popularności miała miejsce pod koniec ubiegłego wieku. W Ameryce w pewnym momencie sprzedaż literatury, której tematem były historie miłosne, wynosiła 50% wszystkich książek. Na popularność romansów duży wpływ ma fakt, iż pisane są one przeważnie przez twórców anglojęzycznych, prezentują więc anglosaskie spojrzenie na świat. Często kolejne książki tworzą serię, na której kolejny tom z niecierpliwością czekają miliony czytelników. Jeśli więc planujemy zebrać wszystkie części danej sagi, warto kupić książki używane – pozwoli to na spore oszczędności bez utraty jakości poszczególnych egzemplarzy.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze