Kosą po patelni Dom i ogród Kosze na śmieci – jak wybrać?

Kosze na śmieci – jak wybrać?

5 min. czytania
1
0

Kosze na śmieci pozwalają na zachowanie w mieszkaniu porządku. Jeszcze stosunkowo niedawno w znajdował się w nich tylko jeden pojemnik na odpady, zlokalizowany w kuchni. Obecnie, ze względu na zwiększenie komfortu życia oraz wprowadzenie segregacji śmieci, takich pojemników jest w mieszkaniu kilka.

Gdzie stosuje się kosze na śmieci?

Naturalnym miejscem gromadzenia odpadów jest kuchnia. W tym pomieszczeniu generuje się bowiem największą ilość śmieci związanych z przygotowywaniem posiłków. W kuchniach stosowany jest obecnie często podział na odpady organiczne i pozostałe.

Wynika to z wymogów stawianych przez polski rząd oraz Unię Europejską, w zakresie segregacji odpadów. Ponadto kosze na śmieci są również umieszczane w łazience (w szafce lub w regale) i w domowej pracowni, obok komputera stacjonarnego lub laptopa, a także w pokoju dziecięcym.

Często stosowanym rozwiązaniem są oprócz tego duże kosze na odpady zlokalizowane w przydomowych ogrodach lub na działkach. Kluczowy jest w każdym przypadku wybór pojemnika o odpowiednich parametrach. Na co należy zwrócić uwagę?

Pojemność kosza na śmieci

Pojemniki na odpady posiadają różną pojemność. Te najmniejsze, o pojemności od 5 do 30l sprawdzą się w łazienkach lub w domowych pracowniach (tutaj można zaopatrzyć się w stylowe kosze na papier).

Do celów gromadzenia śmieci w kuchni doskonałym rozwiązaniem mogą być pojemniki o pojemności 45-50l, z kolei do użytku wewnętrznego sprawdzi się wytrzymały na warunki atmosferyczne pojemnik na 100-110l odpadów, najlepiej ze specjalnym uchwytem i z kółkami, które ułatwiają jego transport.

Pedał w koszu na odpady

Ciekawym rozwiązaniem, na które warto zdecydować się w przypadku kosza na śmieci, jest pedał zlokalizowany z przodu. Pozwala ona na korzystanie z takiego pojemnika bez użycia rąk, co jest szczególnie ważne w kuchni. Dzięki temu nie trzeba po każdym jego użyciu udawać się do łazienki, by dokładnie umyć dłonie.

Kolor i stylistyka koszy na odpady

Istnieje możliwość zakupu kosza o różnych kolorach. Są one ważne w przypadku, w którym taki kosz nie jest chowany w szafie. Oprócz koszy w klasycznym szarym kolorze bardzo często spotyka się pojemniki czarne, niebieskie, brązowe, zielone, a nawet kilkukolorowe.

Szczególnie w pokojach dziecięcych doskonale sprawdzi się kosz na śmieci w ciekawym kolorze (np. zielony dla chłopców, różowy dla dziewczynek). Można się spotkać także z pojemnikami, na których znajdują się zwierzęta lub postaci z bajek. Zachęcają one dziecko do tego, by utrzymywało porządek w swoim pokoju.

Ciekawe? Podziel się z innymi:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Podziel się Swoja opinią

Śmiało, nawtykaj mi lub pochwal za to co napisałem. Każdy komentarz jest cenny. Aby skomentować musisz podać Imię lub pseudonim oraz Swój adres e-mail. Dane te są przetwarzane tylko w celu publikacji komantarza i nie będziesz otzumywać jakiejkolwiek korespondencji reklamowej. Masz prawo do usunięcia komentarzy i danych w każdej chwili. Więcej na temat warunków komentowania znajdziesz w Polityka prywatności.

1 komentarz

 1. Avatar

  Alicja Brud - 28 grudnia 2017 w 00:37

  Ładne te kosze mają w OBI. Szkoda tylko, ze nie ma sklepu w mojej miejscowości 🙃

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Niestety wykluczyłem ze względu na spam, możliwość wstawiania linków w komentarzach. Chcesz dodać adres Swojej strony, zrób to w polu "Witryna Internetowa", Twój komentarz w tym przypadku zostanie dodany po weryfikacji. Komentarze z linkami w treści zostaną usunięte.

REKLAMA

Zobacz też

Przydatne akcesoria do grillowania

Sezon grillowy rozpocznie się już wkrótce, zatem warto już teraz zaopatrzyć się nie tylko …