Klimatyzator przenośny – urządzenie do 4 zadań specjalnych

Materiał zewnętrzny

Klimatyzator przenośny to skuteczny sposób na ochłodę podczas upalnego lata. Okazuje się jednak, że jeśli wybierzesz odpowiedni model, to możesz korzystać z niego nie tylko, gdy za oknem z nieba leje się żar. Klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WIFI HEPA może chłodzić, grzać, osuszać i oczyszczać powietrze.

--- Reklama ---

Klimatyzator przenośny to ochłoda w upalne dni

Największe zainteresowanie klimatyzacją domową można zaobserwować, co oczywiste, podczas lata. Wtedy producenci dwoją się i troją, żeby zareklamować swoje urządzenia. W sklepach pojawiają się znane i sprawdzone modele, jak i te nowe.

Warto pamiętać, że dla wielu osób klimatyzator przenośny to jedyne dostępne rozwiązanie do walki z upałem. Montaż klimatyzacji ściennej to spory koszt, dodatkowo mieszkańcy bloków oraz kamienic muszą uzyskać odpowiednie zezwolenie od spółdzielni mieszkaniowej, a to niekiedy trudne zadanie.

Klimatyzator przenośny chłodzi dzięki pracy sprężarki i obiegowi czynnika chłodniczego między dwoma wymiennikami ciepła. Podczas działania sprężarka generuje ciepło, które musi być odprowadzane poza pomieszczenie (przez rurę wyrzutową zamontowaną np. w oknie). Do pokoju trafia natomiast strumień zimnego powietrza.

Więcej o budowie i działaniu klimatyzatora przenośnego przeczytasz w tym artykule: https://tylkotorun.pl/klimatyzator-przenosny-wyjasniamy-budowe-i-dzialanie/

Klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WIFI HEPA ma moc chłodniczą 3,52 kW (12000 BTU) i przepływ powietrza około 400 m³/h. Co to właściwie oznacza? Ten model może skutecznie chłodzić standardowe pomieszczenia mieszkalne o maksymalnej powierzchni 43 m². Dotyczy to miejsc, które nie nagrzewają się zbyt szybko i mocno – na poddasze lub do słonecznego pokoju z dużymi oknami będzie trzeba wybrać silniejszą jednostkę, np. o mocy 5 kW.

Dużą zaletą jest dołączona do zestawu uszczelka na okno. Dzięki niej od razu możesz podłączyć w odpowiedni sposób rurę wyrzutową, a to zapewni Ci skuteczne chłodzenie. W większości przypadków uszczelnienie trzeba dokupić oddzielnie.

Klimatyzator przenośny usuwa wilgoć i ogranicza pleśń

W wielu mieszkaniach, szczególnie w okresie grzewczym, wilgotność powietrza jest zbyt niska. Są jednak domy, w których problem bywa zupełnie odwrotny. Zbyt wysoki poziom wilgotności, na który często wskazują zaparowane okna, bywa uciążliwy i może prowadzić do rozwoju niebezpiecznej dla zdrowia pleśni.

Optymalna wilgotność względna w domu mieści się w przedziale od 40 do 60%, aktualny poziom wilgotności możesz sprawdzić za pomocą wilgotnościomierza (koszt kilkunastu złotych). Jeśli przez dłuższy czas w Twoi mieszkaniu wilgotność utrzymuje się na wysokim poziomie (ponad 60%), warto sprawdzić, czy wentylacja działa prawidłowo.

Tam, gdzie para wodna gromadzi się najczęściej (kuchnia, łazienka, sypialnia), możesz skorzystać z funkcji osuszania, którą ma właściwie każdy klimatyzator przenośny.

Fersk Vind 2 WIFI HEPA, to klimatyzator przenośny, który w ciągu dnia w odpowiednich warunkach (wysoka wilgotność i temperatura) może pobrać z powietrza około 29 litrów wody. To duża wydajność, którą można porównać do górnej półki cenowej domowych osuszaczy powietrza. Dzięki niej możesz osuszać pomieszczenia do 58 metrów kwadratowych.

Klimatyzator przenośny pomaga ogrzać zimne pokoje

Kiedy za oknem temperatura spada poniżej -10°C zdarza się, że nawet w ocieplonych domach i mieszkaniach, niektóre pomieszczenia nadal są niedogrzane. Wiele osób korzysta wówczas z elektrycznych piecyków. Jeśli jednak masz klimatyzator przenośny z funkcją grzania, nie musisz kupować dodatkowego urządzenia.

Klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WIFI HEPA ma moc grzewczą o wartości 3,3 kW. Funkcja grzania odwraca obieg, dzięki czemu klimatyzator wydmuchuje do pomieszczenia ciepłe powietrze, natomiast rurą odprowadzany jest zimny strumień powietrza. Ten model w gorzej ocieplonym budynku będzie skuteczny w pomieszczeniu do 27 metrów kwadratowych.

Klimatyzator przenośny może walczyć ze smogiem

Zanieczyszczone powietrze to problem, który dotyka nie tylko mieszkańców dużych miast. Mimo rosnącej świadomości społeczeństwa nadal wiele gospodarstw domowych generuje podczas ogrzewania wiele zanieczyszczeń, które trafiają do powietrza.

Okazuje się, że klimatyzator przenośny, a przynajmniej model Fersk Vind 2 WIFI HEPA, może oczyszczać powietrze, zatrzymując cząsteczki smogu. Wszystko za sprawą filtra HEPA i dużego przepływu powietrza.

Filtr HEPA wyłapuje zanieczyszczenia stałe, do których zaliczają się właśnie pyły zawieszone (PM1, PM2.5, PM10), które są głównymi składnikami smogu. Dodatkowo filtr HEPA oczyszcza powietrze z alergenów (roślinnych, zwierzęcych, roztoczy kurzu), zarodników pleśni, a także wirusów i bakterii.

Filtr HEPA zmniejsza przepływ powietrza. Można go jednak wyjąć, dlatego, jeśli nie zależy Ci na oczyszczaniu powietrza, możesz używać klimatyzatora bez tego filtra.

Klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WIFI HEPA: jedno urządzenie, siła możliwości!

Prezentowany klimatyzator przenośny zachwyca swoją uniwersalnością. To cecha, której coraz częściej poszukujemy w sprzęcie użytku domowego. Zakup jednego urządzenia pozwala rozwiązać kilka problemów, zaoszczędzić pieniądze oraz czas.

Obecnie (29.12.2021 r.) klimatyzator przenośny Fersk Vind 2 WIFI HEPA kosztuje 1999 zł (przecena z 2499 zł). Pełną recenzję znajdziesz pod tym adresem: https://nachlodno.pl/klimatyzatory-przenosne/fersk-vind-2-wifi-hepa/

Serwis NaChlodno.pl przygotowuje racencje i ranking klimatyzatorów przenośnych. Sprawdź już teraz!

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze