Jedzenie z pudełka – zdrowe i w 100% naturalne!

Materiał zewnętrzny

Jedzenie z pudełka, czyli tzw. catering dietetyczny, wciąż budzi Twoje wątpliwości? Zupełnie niepotrzebnie. Dowiedz się, jak to wygląda w praktyce i czy warto skorzystać.

Catering dietetyczny w praktyce

Catering dietetyczny zaczyna się od wyboru sprawdzonej firmy, która dowozi żywność na terenie Twojego miejsca zamieszkania. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę np. CATERING DIETETYCZNY ŁÓDŹ i sprawdzisz oferty oraz opinie o firmach. Następnie wybierasz dietę, która Cię interesuje. Firmy oferują różne pakiety cateringowe, ale najczęstsze z nich to:

  • dieta standardowa,
  • dieta odchudzająca,
  • dieta o niskim IG,
  • dieta wysokobiałkowa,
  • vege.

Później musisz jeszcze zaznaczyć ewentualne wyjątki, czyli produkty, których nie chcesz/nie możesz spożywać, i wybrać okres, na jaki zamawiasz dietę pudełkową. Kurier z posiłkami przyjeżdża do Ciebie w wybrane dni i godziny. Możesz cieszyć się jedzeniem, nic nie gotując!

Czy jedzenie z pudełka jest zdrowe?

Najczęstszym zarzutem diety pudełkowej jest jej sposób przygotowywania. Wielu sądzi, że posiłki przygotowywane masowo nie mogą być zdrowe, a już na pewno nie są naturalne. Owszem, prawdopodobnie istnieją firmy cateringowe, które stosują takie praktyki, ale są to firmy, które szybko znikają z rynku. Klienci od razu zauważają, że żywność jest źle przygotowana. Firmy, które mają dobre opinie, tworzą zdrowe i świeże diety pudełkowe. Można to zresztą szybko sprawdzić, korzystając z darmowego dnia cateringu, jeśli istnieje taka możliwość, lub kupując tylko jeden dzień. Niektóre firmy cateringowe mają w swojej ofercie np. gotowanie próżniowe, czyli sous vide. Czy wiesz, że to obecnie najlepszy sposób gotowania, dzięki któremu produkty nie tracą swoich cennych wartości? W domu trudno przygotować taki posiłek. Firma cateringowa zrobi to za Ciebie!

Zalety diety pudełkowej

Dieta pudełkowa jest zdrowa i przygotowywana z dobrych jakościowo produktów. Najczęściej żywność kupowana jest od lokalnych przedsiębiorców. Wybór cateringu dietetycznego to wielka oszczędność czasu, ponieważ nie musisz ani gotować, ani robić zakupów. Trzeba też przyznać, że przywożenie jedzenia wprost pod Twój dom jest po prostu bardzo wygodne. Warto także wspomnieć o dwóch innych zaletach. Po pierwsze, dieta pudełkowa uczy nowych smaków i wyrabia prawidłowe nawyki żywieniowe. Po drugie, jest doskonałym początkiem procesu odchudzania. Chyba warto, prawda?

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze