Jak wybrać najlepszy odkurzacz pionowy?

Materiał zewnętrzny

Odkurzanie jest jednym z obowiązków domowych, które trzeba wykonywać niemal codziennie. Dlatego warto skorzystać z rozwiązań, które mogą je ułatwić. Z pewnością należy do nich odkurzacz pionowy. Zobacz, jak wybrać model najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb!

Odkurzacze pionowe są chętnie wybieraną alternatywą dla tradycyjnych modeli. Takie urządzenia są poręczniejsze i łatwiejsze w codziennym użytkowaniu. Jednak poszczególne odkurzacze dostępne na rynku mogą znacząco różnić się między sobą – zarówno pod względem parametrów, jak i dodatkowych funkcji. Jak wybrać urządzenie, które ułatwia życie?

Jakie funkcje może mieć odkurzacz pionowy?

Podstawowym zadaniem odkurzacza pionowego jest usuwanie kurzu i innych drobnych zanieczyszczeń z różnych powierzchni. Jednak współcześnie takie urządzenia często wyposażone są w dodatkowe funkcje. Electrolux ES52B25WET może nie tylko odkurzać, ale także myć podłogę, co usprawnia codzienne sprzątanie. Ponadto jedno urządzenie łączące w sobie dwie funkcje pozwala zaoszczędzić w domu dużo miejsca.

Ciekawym rozwiązaniem są też wbudowane w odkurzacz diody LED, dzięki którym można dostrzec nawet niewielkie zanieczyszczenia, co ułatwia dokładne odkurzanie.

Wygodny i poręczny odkurzacz pionowy

Wybierając konkretny model, warto zwrócić szczególną uwagę na rozmiary odkurzacza. Niewielkie urządzenie będzie wygodniejsze i łatwiejsze w codziennym użytkowaniu. Lekkie odkurzacze pionowe umożliwiają także sprawniejsze sprzątanie w trudno dostępnych miejscach.

Istotne jest również dodatkowe wyposażenie urządzenia. Bardzo przydatne są np. wymienne końcówki, które ułatwiają odkurzanie za meblami czy w  szczelinach. Dużą zaletą jest także odłączana jednostka ręczna, która umożliwia odkurzanie różnych zakamarków, np. w trakcie sprzątania samochodu.

Czas pracy baterii w odkurzaczu pionowym

Jednym z ważniejszych parametrów odkurzacza pionowego jest czas pracy baterii. Sprzątanie niewielkich metraży może zająć kilkanaście minut, jednak większe mieszkania i domy wymagają czasem odkurzania, które może potrwa

nawet około godziny. Należy też pamiętać, że tryb turbo, w który wyposażone są niemal wszystkie odkurzacze pionowe, będzie szybciej wyczerpywał akumulator. Z tego powodu dobrym pomysłem może być dokupienie drugiej baterii.

W tym kontekście istotnym parametrem jest też czas ładowania akumulatora. Modele, w których jest on krótszy, będą bardziej użyteczne podczas codziennego sprzątania.

Czy odkurzacz pionowy jest dobrym pomysłem w przypadku alergików?

Takie urządzenia mogą skutecznie czyścić powierzchnie i zapewniać bezpieczeństwo osobom szczególnie wrażliwym. Wbudowane filtry HEPA zapobiegają wydostawaniu się z odkurzacza cząsteczek kurzu, który dla niektórych osób może być alergenem. Dodatkowo opcja mycia podłogi umożliwia usuwanie nawet bardzo drobnych zanieczyszczeń. To wszystko sprawia, że odkurzacz ręczny może być stosowany także w mieszkaniach alergików. Takie rozwiązanie sprawdzi się też w domu, w którym mieszkają zwierzęta.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze