Jak szybko udekorować tort?

Materiał zewnętrzny

Upieczenie tortu to dopiero połowa sukcesu. Równie ważne jest także jego piękne udekorowanie. Warto bowiem pamiętać, że jest to rodzaj ciasta zazwyczaj dedykowany uroczystym okazjom, dlatego jego zachwycający wygląd jest również ważny. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak w prosty i szybki sposób udekorować tort, koniecznie zapoznaj się z tym artykułem! 

Dekoracja tortu – łatwiejsze niż myślisz 

Mistrzowie cukiernictwa potrafią stworzyć prawdziwie zachwycające dzieła, które wymagają godzin pracy, ale także poprzedzających ją lat praktyki. Nie wszystko jednak stracone. Nawet jeżeli zajmujesz się wyłącznie amatorskimi wypiekami w domu, wciąż możesz zrobić bardzo ładnie prezentujące się ciasta, które z pewnością zaimponują Twoim gościom.

Czym ozdobić tort? Cały sekret tkwi w produktach, których użyjesz. Obecnie istnieje bardzo wiele gotowych dekoracji, które z powodzeniem możesz zastosować. Mowa tu o wszelkiego rodzaju opłatkowych ozdobach w wielu kształtach, różnokolorowych posypkach, a nawet o żywych i jadalnych pąkach oraz płatkach kwiatowych. 

Co jeszcze może pomóc Ci w tworzeniu małego, jadalnego dzieła sztuki? Obecnie triumfy święci dekoracja tortu za pomocą masy cukrowej. Tego rodzaju masy są czymś, po co bardzo często sięgają nawet zawodowi cukiernicy. Dlaczego są takie popularne? Ponieważ są banalnie proste w użyciu, a gwarantują znakomite efekty!

Dekorowanie tortu za pomocą masy cukrowej 

Cukiernicze masy do tortów przypominają konsystencją ciasto albo plastelinę. Występuje w bardzo wielu kolorach, które z powodzeniem można mieszać ze sobą i tworzyć nowe odcienie. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie jej do stworzenia naprawdę kreatywnych ozdób. 

Podczas dekorowania tortu masą cukrową, można używać jej dwojako. Jeżeli masz talent plastyczny, to doskonałym rozwiązaniem jest formowanie z niej wszelkich trójwymiarowych ozdób. Mogą to być kwiaty, figurki i wszystko inne co tylko sobie wymarzysz. Jeśli jednak szukasz prostszego sposobu na przyozdobienie wypieku, to również nie będziesz zawiedziona. Wystarczy rozwałkować masę na płaski placek, a następnie przykryć nią tort. Bez problemu przylepi się do masy maślanej lub kremu znajdującego się w cieście. Pozostanie Ci jedynie dopieszczenie szczegółów poprzez wyrównanie całości i odcięcie nadprogramowych części. 

Do samej masy cukrowej też możesz doklejać kolejne rzeczy. Wystarczy do tego odrobina kleju spożywczego i niewielka ilość wody. Dekorowanie tortu przykrytego w taki sposób możesz też dokończyć za pomocą barwników i farb jadalnych. Dzięki temu z odrobiną wprawy zaczniesz tworzyć naprawdę oszałamiające dzieła! 

Tort – dekoracja to podstawa 

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w dekoracji i zakupić odpowiednie produkty, to skorzystaj z oferty renomowanych sklepów cukierniczych. Pozwoli Ci to na pozyskanie ozdób oraz akcesoriów najlepszej jakości. Przekonasz się sama, że z ich pomocą dekorowanie tortu może być nie tylko proste, ale też bardzo satysfakcjonujące! Dowiedz się więcej, odwiedzając stronę sugar-craft.pl

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze