Jak szybko i zdrowo oczyścić organizm z toksyn?

Materiał zewnętrzny

Prawdopodobnie trudno byłoby znaleźć dziś człowieka, który nie ma problemu z toksynami w organizmie. Nawet jeśli odżywiamy się tylko żywnością pochodzenia ekologicznego, są jeszcze toksyny w chemii domowej i kosmetykach. Obecność toksyn w organizmie ma negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Podpowiadamy, jak się ich pozbyć.

--- Reklama ---

Woda mineralna

To najprostszy sposób na oczyszczanie organizmu. Woda usuwa złogi z jelit i nerek. Ponadto dostarcza organizmowi niezbędnych elektrolitów. Niedobory wody objawiają się bólami głowy, problemami z koncentracją, snem, suchością w ustach i zmniejszeniem objętości moczu. Dorosły człowiek powinien wypić dziennie około dwóch litrów wody, także w postaci herbat lub soków.

Sok z cytryny

Cytryna przyspiesza wydalanie szkodliwych substancji z organizmu. Również woreczek żółciowy będzie nam wdzięczny, bo owoc ten przyspiesza rozkład kamieni żółciowych. Cytryna, chociaż kwaśna, odkwasza organizm, przyspieszając wydalanie toksyn. Dobrze jest wypić codziennie szklankę wody z wyciśniętym sokiem z cytryny.

Buraki

Na ogół jemy je dla smaku i wysokiej zawartości żelaza. Tymczasem warto wiedzieć, że buraki mają działanie odkwaszające, podobnie jak cytryna. Regulują pracę wątroby, woreczka żółciowego i jelit. Dzięki regularnemu spożywaniu buraków toksyny są szybciej usuwane z organizmu. W domowej diecie nie powinno brakować surówek i sałatek z buraków. Dobroczynne działanie ma także sok wyciśnięty z tego warzywa.

Kasza jaglana

Jest wyjątkiem wśród kasz. Jako jedyna ma działanie odkwaszające, przeciwtoksyczne i przeciwgrzybicze. Przyspiesza oczyszczanie jelit i usuwanie zalegających w nich resztek i złogów.

Suszone figi

Wbrew pozorom to nie śliwki, ale właśnie figi zawierają najwięcej błonnika. Stymulują pracę jelit i przyspieszają ich oczyszczanie, mają działanie odtruwające.

Kapusta kiszona

To prawdziwa skarbnica substancji prozdrowotnych. Zawiera siarkę, błonnik i probiotyki. Reguluje procesy trawienne i ułatwia oczyszczanie wątroby z toksyn. Jest także cennym źródłem przeciwutleniaczy.

Dieta sokowa

Dieta sokowa ma dwojakie działanie, działa oczyszczająco i odchudzająco. Polecana jest wszystkim, którzy czują potrzebę oczyszczenia organizmu z toksyn i przy okazji chcą schudnąć. Dieta sokowa, w przeciwieństwie do wymienionych wyżej propozycji, nie jest uzupełnieniem codziennej diety, ale samodzielnym tygodniowym menu. Przez tydzień zamiast posiłku należy wypić porcję soku. W diecie powinny znaleźć się soki z buraków, marchwi, selera i pomidorów.

Szczegółowe zasady stosowania diety sokowej dostępne są w internecie np. na Juice by Przełom w Odżywianiu.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze