Jak poprawić jakość snu wraz z nadejściem nowej pory roku?

Materiał zewnętrzny
Closeup portrait of middle-aged beautiful woman sleeping in bed in bedroom. Top view.

Nowa pora roku zawsze wiąże się ze zmianami. Dotyczą one nie tylko naszych nawyków, ale i jakości snu. Jeśli bowiem nie dostosujemy się do nowej aury, może okazać się, że nie wypoczniemy równie dobrze. Co zrobić, aby cieszyć się jakościowym snem wraz z nadejściem nowej pory roku? Sprawdź!

Optymalny komfort termiczny

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić wraz z nadejściem nowej pory roku, jest dopasowanie artykułów sypialnianych. Nie ma bowiem wątpliwości, że inne materiały będą służyły nam latem, a inne zimą. Kiedy temperatury robią się wyższe, postawmy na taką kołdrę, która będzie zapewniać świetną cyrkulację powietrza i oddychalność. Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się, że się przegrzejemy. W tym przypadku sprawdzi się na przykład kołdra puchowa, która dodatkowo bardzo skutecznie odprowadza wilgoć. Jeśli chodzi o pościel, na lato wybierzmy pościel bawełnianą, lnianą lub satynową. Satyna to wyjątkowy materiał, który poza eleganckim, luksusowym wyglądem, wyróżnia się też tym, że gdy go dotykamy, jest chłodny. Na upały będzie strzałem w dziesiątkę. Kiedy jednak zależy nam na tym, aby było nam cieplej, postawmy na pościel wełnianą lub flanelową. One zapewnią nam optymalny komfort termiczny i utrzymają prawidłową temperaturę ciała. Unikniemy w ten sposób sytuacji, w której nie umiemy zasnąć, ponieważ nasz organizm skupia się na ogrzaniu nas.

Regularne wietrzenie pomieszczenia

Regularne wietrzenie pomieszczenia to czynność, o którą dbamy przede wszystkim w sezonie letnim. To dobry nawyk, dzięki któremu możemy pozbyć się zaduchu i wpuścić trochę świeżego powietrza do sypialni. W ten sposób też zredukujemy wszelkie nieprzyjemne zapachy. Nie ma wątpliwości, że w wywietrzonej sypialni będzie nam się o wiele lepiej spało. Nowa pora roku może być też dobrym pretekstem do tego, aby wziąć się za porządki w sypialni. Jeśli zrobiło się trochę cieplej, wykorzystajmy to, aby wywietrzyć naszą kołdrę, pościel, a nawet materac. Możemy też dokładnie odkurzyć nasze pomieszczenie. To wpłynie bardzo dobrze na poziom higieny snu i sprawi, że łatwiej będzie nam się odprężyć i rozluźnić.

Odpowiednia piżama

Nie tylko artykuły sypialniane powinniśmy dopasować do aktualnej pory roku. Do wymiany nadaje się również nasza piżama! To, w jakich ciuchach śpimy, również może wpłynąć na jakość naszego wypoczynku. Latem, jeśli założymy grube, nieprzewiewne ubranie, zdecydowanie bardziej się spocimy. To niekorzystnie wpłynie na poziom higieny snu i może doprowadzić do rozwoju wilgoci i drobnoustrojów. Na ciepłe miesiące zainwestujmy w piżamę z delikatnych, oddychalnych materiałów, takich jak bawełna, len czy jedwab. Zimą za to zaopatrzmy się w coś, co zapewni nam ciepło, jak na przykład wełna czy flanela.

Kiedy nadchodzi nowa pora roku, musimy się do niej przygotować. Często to moment, w którym zmieniamy szafę lub robimy porządki. Dobrze wykorzystać ten moment również do tego, aby zadbać o swój wypoczynek. Wymieńmy kołdrę i pościel na taką, która pasuje do aktualnej pogody, posprzątajmy sypialnię – dzięki tym prostym czynnościom możemy poprawić jakość swojego snu!

Artykuł sponsorowany.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze