Jak dbać o biustonosze push up?

Materiał zewnętrzny

Biustonosz push up to prawdziwe wybawienie dla posiadaczek niewielkiego biustu. Takie staniki w dyskretny sposób unoszą piersi i sprawiają, że te wyglądają na pełniejsze, większe niż w rzeczywistości. To bardzo naturalny efekt, który uzyskuje się bez żadnych „skutków ubocznych”. Jednak, aby biustonosz push up wyglądał nienagannie i dobrze sprawdzał się w swojej roli, należy odpowiednio o niego dbać. Jak to robić?

--- Reklama ---

Dbanie o biustonosz przedłuża życie odzieży

Na wygląd biustonoszy wpływa przede wszystkim sposób, w jaki są prane i przechowywane. W przypadku modeli push up odpowiednia pielęgnacja jest szczególnie ważna, gdyż wkładki do stanika, które pozaginają się czy „połamią” nie będą już w tak naturalny sposób unosić biustu i mogą stać się niewygodne. Warto pamiętać więc, że dbanie o czystość biustonoszy nie powinno ograniczać się do umieszczenia ich w bębnie pralki. Należy:

  • w miarę możliwości prać stanik ręcznie w niskiej temperaturze – do 30 stopni Celsjusza,
  • unikać pocierania, zaginania, łamania miseczek,
  • podczas prania w pralce wybierać programy do delikatnych tkanin, z niską temperaturą i bez wirowania,
  • stosować woreczki do prania bielizny, a najlepiej specjalne kule do prania staników.

Wskazane jest również prawidłowe przechowywanie biustonoszy push up, czyli układanie ich w szufladzie jeden za drugim, bez składania i bez zaginania miseczek.

Poznaj swój biustonosz – jak zbudowany jest push up?

Łatwiej jest dbać o biustonosze push up, jeśli ma się świadomość tego, jak są one zbudowane. Należy wiedzieć więc, że podstawę stanowi tutaj wypełnienie miseczek, grubsze niż w zwykłych stanikach. Rolą odpowiednio wyprofilowanej miseczki jest w końcu uniesienie piersi po to, aby wyglądały one na większe. Odbywa się to na różne sposoby. Biustonosz push up może posiadać kieszonki na wkładki do stanika (wyjmowane). Coraz częściej push up tworzy się jednak z silikonu lub pianki, zgrzewanych na gorąco z miseczką, czyli formowanych termicznie. Takie biustonosze push up są bardziej odporne na uszkodzenia w trakcie prania, ale nie oznacza to, że można zupełnie niedbale wrzucać je do bębna pralki. Najbardziej narażone na odkształcenia są modele staników push up z gładkim wykończeniem miseczki – warianty koronkowe zdają się dłużej zachowywać swój oryginalny kształt. 

Wybieraj biustonosze renomowanych marek

Receptą na długotrwałą funkcjonalność i estetyczny wygląd biustonoszy push up może okazać się nie tylko właściwe dbanie o bieliznę, ale również jej odpowiedni wybór. Sięgając po staniki dobrych marek, można mieć pewność, że posłużą znacznie dłużej i nie stracą swojej oryginalnej formy. Przykładem producenta świetnej jakości biustonoszy push up jest firma Triumph. Bielizna damska Triumph słynie ze swojej wytrzymałości, estetyki wykończenia i oferowanego komfortu noszenia. Staniki tej marki nie tracą swojej formy, dobrze dopasowują się do ciała, zapewniają idealne podtrzymanie i pięknie wyglądają. Wszystko to jest niezwykle ważne w kontekście biustonoszy, również tych dla kobiet o nieco mniejszych piersiach, wymagających uniesienia. 

Biustonosz push up to jeden z najlepszych wynalazków, jeśli chodzi o damską bieliznę. Odpowiednio wyprofilowana miseczka potrafi zdziałać cuda nawet dla pań, które nie mogą pochwalić się obfitym biustem. O biustonosze push up trzeba jednak dbać, gdyż uszkodzone miseczki nie będą już tak skuteczne w swoim działaniu i tak wygodne jak pierwszego dnia. Warto również stawiać na modele sprawdzonych marek, aby mieć pewność, że zostały wykonane z najlepszej jakości materiałów.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze