Gdzie na świecie powstaje najlepsze wino?

Materiał zewnętrzny

Czerwone, białe czy różowe? Każdy z nas ma swoje ulubione wino, ale niezależnie od tego, czy lubisz okazjonalnie wypić kieliszek wina z posiłkiem, czy też jesteś zadeklarowanym miłośnikiem wina, na pewno interesuje Cię to, skąd importer win bierze tej „naj”.

Kieliszek dobrego wina to trunek, który każdy może docenić, dlatego jeśli planujesz kolejną podróż za granicę, przejrzyj nasze podpowiedzi co do najlepszych regionów winiarskich na świecie i przeżyj niezapomniane wrażenia smakowe udając się do któregoś z tych miejsc. Jeśli nie masz tyle szczęścia i w najbliższym czasie nie będziesz mógł się do nich udać – nie martw się, istnieje alternatywa! W sieci działa niejeden importer win z ofertą sprowadzaną z tych zacnych regionów – propaganda24h.pl jest jednym z nich.

Wino francuskie – bezkonkurencyjnie wyśmienite

Omawiając najlepsze wino na świecie można się spotkać z opinią, iż to nie żadne inne, ale właśnie francuskie wino jest często uważane za jedno z najlepszych. W całym kraju prężnie działa aż dziesięć głównych regionów winiarskich, z których każdy specjalizuje się w produkcji własnego wina. Miłośnicy białego wina będą cieszyć się pobytem w Alzacji na Wschodzie, a miłośnicy czerwonego mogą podziwiać malowniczy region Beaujolais popijając ten genialny trunek. Jeśli jesteś fanem obu, Bordeaux jest szczególnie biegły w produkcji zarówno czerwonych, jak i słodkich białych win.

Słynny region Szampanii, w którym znajduje się wino musujące o tej samej nazwie, jest najzimniejszym z głównych regionów winiarskich Francji. Chociaż inne regiony produkują wina musujące, tradycyjny szampan odnosi się tylko do wina musującego wytwarzanego właśnie wyłącznie w Szampanii.

Włoskie wina – równie pyszne, co aromatyczne

Mało kto wie, ale Włochy już wyprzedziły Francję, jeśli chodzi o kolejkę do tego kto jest największym producentem wina na świecie. Regiony takie jak Sycylia, Toskania i Lombardia produkują szeroką gamę win dla osób pijących na co dzień jak i koneserów. W całej Italii jest 20 regionów winiarskich, z których każdy wytwarza charakterystyczne wina degustacyjne na kanwie ich położenia geograficznego i warunków pogodowych.

Na koniec warto jeszcze przypomnieć o winie hiszpańskim. W porównaniu do Francji i Włoch, hiszpańskie wino jest często dostępne w dużo bardzo przystępnej cenie i jest uważane za wino, które można połączyć z praktycznie każdym posiłkiem. Zatem, jeśli dopiero jesteś na początku drogi poznawania wina i jego właściwości – na pewno nie rozczarujesz się stawiając na wino hiszpańskie.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze