Gdzie na świecie powstaje najlepsze wino?

Materiał zewnętrzny

Czerwone, białe czy różowe? Każdy z nas ma swoje ulubione wino, ale niezależnie od tego, czy lubisz okazjonalnie wypić kieliszek wina z posiłkiem, czy też jesteś zadeklarowanym miłośnikiem wina, na pewno interesuje Cię to, skąd importer win bierze tej „naj”.

--- Reklama ---

Kieliszek dobrego wina to trunek, który każdy może docenić, dlatego jeśli planujesz kolejną podróż za granicę, przejrzyj nasze podpowiedzi co do najlepszych regionów winiarskich na świecie i przeżyj niezapomniane wrażenia smakowe udając się do któregoś z tych miejsc. Jeśli nie masz tyle szczęścia i w najbliższym czasie nie będziesz mógł się do nich udać – nie martw się, istnieje alternatywa! W sieci działa niejeden importer win z ofertą sprowadzaną z tych zacnych regionów – propaganda24h.pl jest jednym z nich.

Wino francuskie – bezkonkurencyjnie wyśmienite

Omawiając najlepsze wino na świecie można się spotkać z opinią, iż to nie żadne inne, ale właśnie francuskie wino jest często uważane za jedno z najlepszych. W całym kraju prężnie działa aż dziesięć głównych regionów winiarskich, z których każdy specjalizuje się w produkcji własnego wina. Miłośnicy białego wina będą cieszyć się pobytem w Alzacji na Wschodzie, a miłośnicy czerwonego mogą podziwiać malowniczy region Beaujolais popijając ten genialny trunek. Jeśli jesteś fanem obu, Bordeaux jest szczególnie biegły w produkcji zarówno czerwonych, jak i słodkich białych win.

Słynny region Szampanii, w którym znajduje się wino musujące o tej samej nazwie, jest najzimniejszym z głównych regionów winiarskich Francji. Chociaż inne regiony produkują wina musujące, tradycyjny szampan odnosi się tylko do wina musującego wytwarzanego właśnie wyłącznie w Szampanii.

Włoskie wina – równie pyszne, co aromatyczne

Mało kto wie, ale Włochy już wyprzedziły Francję, jeśli chodzi o kolejkę do tego kto jest największym producentem wina na świecie. Regiony takie jak Sycylia, Toskania i Lombardia produkują szeroką gamę win dla osób pijących na co dzień jak i koneserów. W całej Italii jest 20 regionów winiarskich, z których każdy wytwarza charakterystyczne wina degustacyjne na kanwie ich położenia geograficznego i warunków pogodowych.

Na koniec warto jeszcze przypomnieć o winie hiszpańskim. W porównaniu do Francji i Włoch, hiszpańskie wino jest często dostępne w dużo bardzo przystępnej cenie i jest uważane za wino, które można połączyć z praktycznie każdym posiłkiem. Zatem, jeśli dopiero jesteś na początku drogi poznawania wina i jego właściwości – na pewno nie rozczarujesz się stawiając na wino hiszpańskie.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze