Gdzie można kupić dobre polskie wino?

Materiał zewnętrzny

Wszyscy miłośnicy wina doskonale zdają sobie sprawę, jakie miejsca słyną z jego produkcji. Francja, Włochy, Hiszpania, Gruzja czy Węgry niemal zawsze polecane są jako kraje dostarczające trunki najlepszej jakości. Mało kto jednak wie, że Polska również ma bardzo długie tradycje winiarskie i wiele trunków wartych skosztowania. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, sprawdź nasz artykuł!

Wino polskie to produkt z kilkusetletnią tradycją

Według podań historycznych uprawę winorośli na terenach dzisiejszej Polski rozpoczęto już w XII wieku. Jak w wielu podobnych przypadkach, za produkcję wina odpowiadały przede wszystkim klasztory. 

Wzrost popularności tego trunku sprawił, że w późniejszym czasie uprawami zajęli się także mieszczanie. Spowodowało to ogromny rozwój winiarstwa. Mniej więcej w XIV wieku ogromne plantacje winorośli powstały między innymi na terenach Zielonej Góry, która dzisiaj nazywana jest często polską stolicą wina. W tym okresie popularność tego trunku w naszym kraju była już porównywalna z popularnością miodu pitnego czy piwa.

Niestety kolejne stulecia sprawiły, że polskie wina odeszły w zapomnienie. Zawirowania związane z wojnami, kryzysami i wybuchami epidemii skutecznie ograniczyły przemysł winiarski. Dopiero po zmianach systemowych w Polsce w latach 90’tych ubiegłego wieku, branża ta na nowo zaczęła rozkwitać i wracać na należne jej miejsce. 

Polskie wina o znakomitej jakości i smaku

W ciągu kilkunastu lat rodzimi producenci zrobili ogromne postępy. Polskie wina zyskują coraz większą renomę nie tylko na rynku lokalnym, ale także za granicami naszego kraju. Coraz krótsze zimy i bardzo ciepłe lata sprawiły, że plantatorzy mogą eksperymentować z odmianami winogron, które dawniej nie przetrwałyby w naszym klimacie. Dodatkowo wielu z nich stawia na rośliny uprawiane w sposób ekologiczny, bez sztucznych nawozów i oprysków. 

Efektem tego wszystkiego są liczne branżowe nagrody i wzrost popularności. Wśród przykładowych znakomitych produktów można wymienić między innymi polskie wino Hople Barchetta Riesling z winnicy Poraj Paczków. To wytrawne białe wino o zapachu owoców tropikalnych połączonych z aromatami miodu i wanilii, które zbiera bardzo dobre recenzje ekspertów. 

Rodzime winiarstwo słynie nie tylko z produktów wytrawnych. Polskie wino słodkie jest również bardzo cenione wśród degustatorów i konsumentów. 

Gdzie kupić dobre polskie wina? Sklep online!

Jeżeli chcesz wypróbować polskie wina od najlepszych producentów, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Coraz więcej sklepów z alkoholami zaopatruje się w jakościowe trunki pochodzące z naszego kraju. Nie będziesz mieć większych problemów ze znalezieniem alkoholu, które będzie w pełni odpowiadać Twoim upodobaniom. 

Jeżeli cenisz sobie możliwość dużego wyboru, koniecznie sprawdź ofertę sklepu online https://winers.pl/. W tamtejszym asortymencie odkryjesz polskie wino pozyskiwane z najszlachetniejszych szczepów winogron. Wyczerpujące opisy degustacyjne i szczegółowe informacje na temat poszczególnych trunków sprawią, że zakupy na pewno będą proste i przyjemne. 

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze