Ekspresy automatyczne do kawy

Materiał zewnętrzny

Ekspresy automatyczne do kawy

Trzecia fala kawy przyniosła wiele wytycznych związanych z jej parzeniem. Wszyscy skupiamy się na smakach, aromatach i całym skomplikowanym procesie jej parzenia, bo istnieje wiele zmiennych które mają wpływ na smak kawy. To wszystko może być naprawdę przyjemnym procesem i każdy kto lubuje się w kawie alternatywnej z radością to potwierdzi.

Ale co z tymi wszystkimi osobami, które nie mogą, nie chcą, nie mają czasu? Czy należy machnąć na nie ręką? Oczywiście należy takim osobom wyjść z propozycją czegoś, co pozwoli im pić kawę w możliwie jak najkrótszym czasie.

Wszystkim tym osobom, którym dripy z Kenii, po prostu nie smakują albo wcale nie chce im się nawet o tym myśleć, bo mają dużo ważniejszych rzeczy na głowie, w końcu nie samą kawą człowiek żyje, proponujemy ekspresy automatyczne. Mają one tę zaletę, że są niemal bezobsługowe. Cała interakcja z tą maszyną polega na wybraniu kawowego specjału i naciśnięciu przycisku.

Gdzie postawić ekspres automatyczny do kawy

Należy postawić go tam, gdzie wszyscy spragnieni kawy, będą mogli przycisnąć guziczek i otrzymać swój kawowy specjał. Takie osoby często występują w biurach – pracownicy korporacji i urzędów pracują lepiej kiedy doładowani są kofeiną.

Będzie też dobrym wsparciem w domu – o każdej porze czy śniadaniowej czy popołudniowej podczas przyjmowania gości.

Również mniejsze gastronomie mogą bez problemu korzystać z dobrodziejstwa oszczędzania czasu przy używaniu ekspresu ciśnieniowego. Zachęcamy do wypróbowania – możliwości jest wiele.

Dlaczego ekspres automatyczny do kawy

Zazwyczaj ekspresy automatyczne ciśnieniowe mają wbudowane młynki i spieniacze do mleka – wszystko jest w jednym miejscu i wykonuje pracę baristy za nas.

Poza tym ekspres automatyczny może stanowić dobre dopełnienie designerskiego wnętrza. Ich różnorodność kolorystyczna i charakterystyczny wygląd będą dobrym elementem każdej kuchni czy lokalu, który dba o swój wizerunek.

Jest to też niebanalny i wysublimowany pomysł na prezent na większe okazje – śluby lub okrągłe rocznice. Niezaprzeczalna praktyczność łączy się z eleganckim charakterem.

Używanie ekspresu automatycznego w gastronomii oszczędzi całkiem sporo czasu – kiedy kawa mieli i parzy się sama zyskujemy okienko czasowe na przygotowanie talerzyka na ciasto czy ukrojenie kawałeczka.

Jest też dobrym wyborem przede wszystkim dla tych kawoszy, którzy lubią kawy mleczne, espresso ale niekoniecznie chcą zostać domowymi baristami ale chcą w domu pić kawę, która będzie przypominała tę z najlepszych kawiarni.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze