Dlaczego warto wybrać drewno jako materiał do podłóg?

Materiał zewnętrzny

Naturalny klimat tworzony przez drewno to jeden z głównych czynników przy aranżowaniu mieszkania. Materiał ten sprawdza się zwłaszcza na podłodze niemal każdego pomieszczenia. Kluczowe znaczenie ma dopasowanie jego twardości do intensywności eksploatacji. Co jeszcze decyduje o tym, że w polskich domach drewno gości na podłogach? O tym przeczytasz poniżej!

Drewno jest stylowe i trwałe

Wymiana podłóg zawsze wiąże się z ogromnym przedsięwzięciem. Dlatego lepiej wykonać prace raz i cieszyć się efektem przez kolejne lata. Tak jest z podłogą drewnianą, która wraz z wiekiem nabiera jeszcze większej szlachetności. Odpowiednio zabezpieczona i dobrana pod kątem wytrzymałości prezentuje się nadwyraz pięknie. Jeśli interesują Cię podłogi drewniane w Gdańsku, skorzystaj z możliwości zapewnianych przez najlepszych producentów i dystrybutorów.

Podłoga drewniana jest ekologiczna

Podłogi wykonane z tworzywa sztucznego często nie są przystosowane do pomieszczeń dla osób wrażliwych. Inne mogą przyciągać kurz czy emitować szkodliwe związki. Dlatego każdy, kto odczuwa dyskomfort z powodu alergii, z powodzeniem może sięgnąć po naturalne podłogi drewniane. Ich produkcja bazuje tylko na ekologicznych składnikach, które nie mają negatywnego wpływu na zdrowie najbardziej wrażliwych domowników. Poza tym drewno jest antystatyczne i przyciąga kurzu, co uniemożliwia wbijanie go w podłogę i pozostawanie tam przez długi czas.

Drewno można stosować do ogrzewania podłogowego

Zdało się twierdzić, że najlepszym materiałem do ogrzewania podłogowego są płytki ceramiczne. Jednak pewne gatunki drewna, takie jak dąb, iroko, merbau, czy teak również bardzo dobrze sprawdzają się do tego typu ogrzewania. Gdy wybierasz podłogi drewniane w Gdańsku mające kontakt z urządzeniami grzewczymi, zawsze sięgaj po gatunki odporne na skurcz i rozszerzanie pod wpływem zmian wilgotności i temperatury. Wtedy nie będziesz mieć żadnego problemu z ich eksploatacją.

Podłogi drewniane to komfort użytkowania i klimat

Dotykanie litych desek o równej powierzchni bosymi stopami daje odczucie ciepła i przyjemności. To naturalny materiał, który zapewnia pewien stopień izolacji termicznej i cieplnej, dlatego tak przyjemnie jest stąpać po drewnianej podłodze. Nie musisz obawiać się chłodu nawet wtedy, gdy nie masz ogrzewania podłogowego. Deski same w sobie są miłe w dotyku i zapewniają przyjemną atmosferę w całym pomieszczeniu.

Drewniane podłogi pasują do wielu aranżacji

Poza tym, że podłogi drewniane w Gdańsku są eleganckie i bardzo komfortowe, możesz je dopasować do różnych stylów wnętrz. Są naturalnym wyborem w pomieszczeniach utrzymanych w stylu skandynawskim, gdzie przeważa naturalny odcień drewna lub nieco chłodniejsze odmiany, lub lakierowane i malowane na biało. Deski podłogowe dopasujesz też do stylu klasycznego i oczywiście rustykalnego, gdzie przeważa wszystko, co naturalne.

Aby przez wiele lat cieszyć się z efektu nowej podłogi drewnianej, skorzystaj z oferty sprawdzonej firmy. Postaw też na monterów, którzy doskonale wiedzą, jak montować deski na podłodze.

Poleć ten wpis innym
1 komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Klementyna

Drewno na pewno jest dobrym wyborem, gdy zależy nam na podłodze na lata. W końcu drewno jest o wiele bardziej trwałe od np. paneli. Poza tym prezentuje się ono też bardziej szlachetnie i elegancko. Myślę, że drewniane podłogi są świetne dla osób, którym zależy na trwałości i dobrej jakości. Sama, gdybym miała robiony remont, to również postawiłabym na takie rozwiązanie wewnątrz swojego domu.