Dlaczego warto trenować boks?

Materiał zewnętrzny

Boks należy do najstarszych sportów walki – pojawiał się już nawet w Starożytnej Grecji i Rzymie. Postrzegany jest jako bardzo agresywny sport, jednakże na co dzień nie jest on tak krwawy, jak to wygląda w walkach profesjonalistów. Treningom amatorskim daleko do profesjonalnych tarć, dlatego też warto zagłębić się w temat tego sportu walki, ponieważ przynosi on sporo korzyści dla zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Jednakże, aby w pełni korzystać z benefitów tej aktywności, należy na pierwszym miejscu zapoznać się ze środkami ochrony, które zostały wprowadzone, aby zadbać o zdrowie zawodników, a także ich przeciwników. Elementy boksu można wykorzystywać samemu, korzystając z worka treningowego, czy gruszki bokserskiej. Jednakże wiele miast posiada zajęcia związane z tą sztuką walki, które oferują naukę podstaw, a nawet szkolenie technik pięściarstwa do perfekcji.

Jakie korzyści przynosi boks?

Trenując boks regularnie można wyciągnąć z niego naprawdę wiele korzyści. Z racji tego, że podczas ćwiczeń wprawiamy w ruch całe ciało, bardzo łatwo zadbać o piękną, wymodelowaną sylwetkę. Godzinny trening z wykorzystaniem worka bokserskiego, to szansa na wzmocnienie mięśni brzucha, pośladków, nóg i ramion, a także szansa na spalenie nawet 800 kalorii.

Poświęcając się regularnie sportom walki, można na tym zyskać naprawdę wiele. Poza dobrze wyglądającą sylwetką, poprawia się również kondycja i sprawność fizyczna, a także refleks. Mało tego, poprzez treningi bokserskie łatwo też zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Wzrost siły powoduje poprawę samopoczucia, pozwala pozbyć się złych emocji, a także zbudować pewność siebie. Poprawia się również koncentracja, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Trenując boks można zyskać naprawdę wiele.

Boks – od czego zacząć?

Aby rozpocząć treningi bokserskie, potrzebny jest do tego ekwipunek niezbędny do zapewnienia odpowiedniej ochrony. Czyli przede wszystkim – rękawice bokserskie. Jest to pierwszy atrybut, który powinno się nabyć, zwracając szczególną uwagę na jego niektóre właściwości. Dobra rękawica bokserska, powinna być wykonana z dobrej jakości materiału – w tym przypadku najlepiej skóry naturalnej – mieć dobre wypełnienie i co najważniejsze, odpowiedni rozmiar. Golden Gloves oferuje rękawice w całości wykonane ze skóry bydlęcej, z lateksowym, wytrzymałym wypełnieniem i o przystępnej cenie – czyli okazja idealna. Aby zapewnić sobie dodatkową stabilizację, pod rękawice zakłada się owijki bokserskie. Mają one za zadanie zapewnić bezpieczeństwo, a także wchłaniać pot wydzielany w trakcie treningu i wypełniać niepotrzebną, luźną przestrzeń w rękawicy, aby stworzyć większy komfort treningu. Dodatkowym plusem jest posiadanie kasku bokserskiego. Ten jednak można nabyć po jakimś czasie od rozpoczęcia treningów, ponieważ przyda on się do sparingów, które przeprowadza się dopiero po wdrożeniu w podstawowe techniki bokserskie. Kaski różnią się od siebie stopniem zabudowania, jednakże mają jeden cel – amortyzację uderzenia i minimalizację zagrożenia urazami bądź kontuzjami.

Poleć ten wpis innym
1 komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
WeronikaP

Kilka lat temu trenowałam boks i postanowiłam sobie, że chciałabym do tego powrócić. Wtedy byłam znacznie bardziej wysportowana i lepiej się czułam. Boks był świetną odskocznią od codzienności, a w dodatku pomagał mi zachować smukłą i wysportowaną sylwetkę. Za niedługo w moim mieście otwiera się grupa bokserska dla kobiet – chętnie się do niej zapiszę i spróbuję jakoś odbudować swoją masę mięśniową! 🙂 Dzięki za inspirację!