Dlaczego warto mieć kuchnię gazową?

Materiał zewnętrzny

Coraz większą popularnością cieszą się w kuchniach płyty indukcyjne, ale nadal nie brakuje miłośników tradycyjnych rozwiązań. W przypadku kuchenek gazowych można liczyć na znacznie niższe koszty i to już na samym starcie – ich zakup jest znacznie tańszy niż kuchenki indukcyjnej. Co więcej, coraz więcej budynków ma już przyłącze gazowe, przez najbardziej opłacalnym wyborem okazuje się być korzy tanie z kuchni zasilanej błękitną energią. Rozwiązanie to ma wiele zalet, chociaż nie jest wolne od wad.

Czy kuchnia gazowa to dobry wybór?

Nie powinien nikogo dziwić fakt, że gaz jest tańszy od prądu, którego ceny cały czas szybują w górę. Wniosek z tego jest prosty – bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest eksploatacja kuchenki gazowej, takiej jak tutaj: https://gastromix.pl/3271-gazowe. Co więcej, sam zakup kuchni gazowej jest znacznie tańszy niż tej indukcyjnej. Tym bardziej, że zwykle trzeba kupić nie tylko płytę indukcyjną, ale też piekarnik elektryczny, co wiąże się z jeszcze większymi kosztami. Dużym ułatwieniem jest posiadanie przyłącza gazowego, ale nawet przy jego braku napełnianie lub wymiana butli nie sprawia trudności. Nie brakuje firm dostarczających butle z gazem na telefon i z dostawą do domu. Ich wymiana jest prosta i szybka. W przypadku kuchni gazowej można używać niemalże każdego rodzaju garnka czy patelni, które są powszechnie dostępne i to w najróżniejszych wersjach. Przy kuchni indukcyjnej trzeba liczyć się z dużymi ograniczeniami i koniecznością wydania niemałych pieniędzy na specjalne naczynia. Zaletą kuchenki gazowej jest możliwość szybkiej zmiany temperatury,

Co jeszcze przemawia za wyborem kuchenki gazowej?

Wiele osób uważa, że potrawy sporządzane na kuchence gazowej są smaczniejsze niż na indukcyjnej. Warto też wspomnieć o problemie z prezerwami w dostawie prądu, co ma nierzadko miejsce na terenach wiejskich. Jako, że kuchenki indukcyjne są zasilane energią elektryczną, nie są w stanie działać bez dostępu do niej. Tego problemu nie ma w przypadku kuchenek gazowych, które nie potrzebują do prawidłowego działania prądu. Można wobec tego przygotować sobie ciepły posiłek czy zaparzyć ulubiony napój. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w gospodarstwach domowych, które nie mogą pochwalić się solidną instalacją elektryczną.

Co z wadami?

Niektórzy mają wątpliwości co do kuchenek gazowych ze względu na zwiększone ryzyko wybuchu, ale zdarza się to bardzo rzadko i najczęściej z winy użytkownika. Bez łącza gazowego lub regularnego kupowania butli gazowej niemożliwe jest korzystanie z kuchenki gazowej. Trzeba też liczyć się z uciekającym ciepłem i dłuższym czasem gotowania. Zwiększa się również ryzyko przypalenia potraw. Bolączką wielu osób jest brudzący nalot na garnkach i konieczność zdjęcia kraty, aby doczyścić dokładnie palniki.

Poleć ten wpis innym
1 komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
LuizaP

Niedawno zakończył się remont mojej kuchni! W końcu wygląda ona tak, jak chciałam. W dodatku jest urządzona idealnie pode mnie. Nic – tylko gotować! Przez to, że spędzam w kuchni dużo czasu, to dużą uwagę poświęciłam wyborze odpowiedniego sprzętu kuchennego. Również rozważałam zakup kuchenki gazowej, ale jednak zdecydowałam się na zakup kuchni gazowo-elektrycznej. Wydaje mi się, że było to dobrym pomysłem. 🙂