Dlaczego warto mieć kuchnię gazową?

5 min. czytania
0
0

Coraz większą popularnością cieszą się w kuchniach płyty indukcyjne, ale nadal nie brakuje miłośników tradycyjnych rozwiązań. W przypadku kuchenek gazowych można liczyć na znacznie niższe koszty i to już na samym starcie – ich zakup jest znacznie tańszy niż kuchenki indukcyjnej. Co więcej, coraz więcej budynków ma już przyłącze gazowe, przez najbardziej opłacalnym wyborem okazuje się być korzy tanie z kuchni zasilanej błękitną energią. Rozwiązanie to ma wiele zalet, chociaż nie jest wolne od wad.

Czy kuchnia gazowa to dobry wybór?

Nie powinien nikogo dziwić fakt, że gaz jest tańszy od prądu, którego ceny cały czas szybują w górę. Wniosek z tego jest prosty – bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest eksploatacja kuchenki gazowej, takiej jak tutaj: https://gastromix.pl/3271-gazowe. Co więcej, sam zakup kuchni gazowej jest znacznie tańszy niż tej indukcyjnej. Tym bardziej, że zwykle trzeba kupić nie tylko płytę indukcyjną, ale też piekarnik elektryczny, co wiąże się z jeszcze większymi kosztami. Dużym ułatwieniem jest posiadanie przyłącza gazowego, ale nawet przy jego braku napełnianie lub wymiana butli nie sprawia trudności. Nie brakuje firm dostarczających butle z gazem na telefon i z dostawą do domu. Ich wymiana jest prosta i szybka. W przypadku kuchni gazowej można używać niemalże każdego rodzaju garnka czy patelni, które są powszechnie dostępne i to w najróżniejszych wersjach. Przy kuchni indukcyjnej trzeba liczyć się z dużymi ograniczeniami i koniecznością wydania niemałych pieniędzy na specjalne naczynia. Zaletą kuchenki gazowej jest możliwość szybkiej zmiany temperatury,

Co jeszcze przemawia za wyborem kuchenki gazowej?

Wiele osób uważa, że potrawy sporządzane na kuchence gazowej są smaczniejsze niż na indukcyjnej. Warto też wspomnieć o problemie z prezerwami w dostawie prądu, co ma nierzadko miejsce na terenach wiejskich. Jako, że kuchenki indukcyjne są zasilane energią elektryczną, nie są w stanie działać bez dostępu do niej. Tego problemu nie ma w przypadku kuchenek gazowych, które nie potrzebują do prawidłowego działania prądu. Można wobec tego przygotować sobie ciepły posiłek czy zaparzyć ulubiony napój. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w gospodarstwach domowych, które nie mogą pochwalić się solidną instalacją elektryczną.

Co z wadami?

Niektórzy mają wątpliwości co do kuchenek gazowych ze względu na zwiększone ryzyko wybuchu, ale zdarza się to bardzo rzadko i najczęściej z winy użytkownika. Bez łącza gazowego lub regularnego kupowania butli gazowej niemożliwe jest korzystanie z kuchenki gazowej. Trzeba też liczyć się z uciekającym ciepłem i dłuższym czasem gotowania. Zwiększa się również ryzyko przypalenia potraw. Bolączką wielu osób jest brudzący nalot na garnkach i konieczność zdjęcia kraty, aby doczyścić dokładnie palniki.

Ciekawe? Podziel się z innymi:
  • 14
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    14
    Udostępnienia

Napisz coś od Siebie

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Kosą po patelniMam na imię Karol i witam Cię na mojej stronie. Kosą po patelni to nie tylko zbiór przepisów kulinarnych, ale również moje myśli, pasje, porady, ciekawe miejsca i ludzie oraz historie z jedzeniem w tle. Gotowanie to jedna z moich pasji i pewnie o kuchni będzie tu najwięcej ale myślę, że każdy znajdzie coś dla Siebie. Zapraszam do komentowania i dzielenia się przemyśleniami, jak również do śledzenia moich profili na portalach społecznościowych.

PatroniteNewsletter

Zapisz się na nesletter i zostaw Swój adres e-mail by otrzymywać informacje o nowych przepisach i artykułach na mojej stronie. Wiadomości nie będą miały charakteru reklamowego, więc nie musisz się martwić niepotrzebnym spamem (też go nie lubię).