Dlaczego dobra dieta jest tak ważna?

Materiał zewnętrzny

Zaraz obok odpowiedniej ilości snu i aktywności fizycznej, odpowiednie odżywianie to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Bez tego nie jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować, a na dłuższą metę zaniedbywanie tych aspektów naszego życia może prowadzić to poważnych chorób. Przy obecnym, szybkim i nerwowym trybie życia nasza dieta często również opiera się na szybkich daniach z supermarketów, gotujemy w pośpiechu to co mamy pod ręką i nie zwracamy większej uwagi na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Jak więc powinna wyglądać odpowiednia dieta i dlaczego jest taka ważna?

--- Reklama ---

Co radzi poradnia dietetyczna?

Najbardziej sławni dietetycy na świecie doradzają podejście, że wszystko jest dla ludzi, ale w odpowiednich ilościach. Nie powinniśmy wykluczać z naszej diety żadnych elementów pożywienia, ponieważ nasze ciało potrzebuje ich wszystkich, tylko w różnych proporcjach. Nawet jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, nie powinniśmy ograniczać się zbyt mocno, ponieważ później przyjdzie efekt jo jo. Dotyczy to oczywiście osób w pełni zdrowych, diety dla pacjentów onkologicznych, osób z chorobą hashimoto czy z dużą nadwagą powinien układać dietetyk kliniczny indywidualnie.

Dla kogo konsultacja dietetyczna?

Do konsultacji dietetycznej powinny pójść przede wszystkim osoby, które mają problemy zdrowotne powiązane ze sposobem odżywiania, lub na które odpowiednia dieta ma bezpośredni wpływ. Jeśli posiadasz wyniki badań, dietetyk pomoże dobrać odpowiednią dla Ciebie dietę, opartą nie tylko na potrzebach Twojego organizmu, ale także o nawyki żywieniowe i preferencje smakowe.

Na konsultacje dietetyczne powinny wybrać się także osoby którym zależy na redukcji masy ciała, ale które nie wiedzą jak powinny się odżywiać aby nie tylko stracić na wadze, ale także uniknąć efektu jo jo i nie stracić wymarzonej sylwetki. Pierwsza wizyta to zazwyczaj analiza składu ciała i wywiad, a później ułożenie wstępnej diety.

Wiele osób wstydzi się, kiedy nadchodzi wizyta kontrolna, a one nie poczyniły żadnych postępów. Należy pamiętać jednak, że dobry dietetyk zawsze wykaże profesjonalne podejście i zadba o dobre samopoczucie swojego pacjenta, zarówno samopoczucie fizyczne, jak i emocjonalne.

Dietetyk Poznań to jedna z najlepszych specjalistek dietetyki klinicznej na obszarze Poznania. Poradnia dietetyczna to miejsce gdzie specjalista zadba o Twój jadłospis, dietę i samopoczucie. Dietetyk w Poznaniu ułoży dietę dopasowaną do preferencji pacjenta i Twoich indywidualnych potrzeb.

Zalety odpowiedniego odżywiania

Prawidłowa dieta ma często zbawienny wpływ na nasze zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Dieta bogata we wszystkie niezbędne składniki, witaminy i minerały, zapewni naszemu ciału energię na każdy nadchodzący dzień. Pożywienie bogate w wapń i białko to silne kości i zdrowsze zęby, a jeśli zadbamy też o odpowiednią ilość błonnika, możemy być pewni, że nasz układ pokarmowy, a w szczególności jelita, będą funkcjonowały prawidłowo. Skupiając się na dostarczeniu ciału wszystkich niezbędnych witamin wiemy, że zarówno ciało jak i umysł będą działały na pełnych obrotach. Pamiętaj jednak, że nie zawsze musisz pilnować „czystej michy”, o której tak głośno w mediach społecznościowej. Drobne przyjemności też są dla ludzi, o ile znasz w nich umiar.

Dbając o wszystkie podstawowe potrzeby naszego organizmu, w tym odpowiednie pożywienie, możemy uniknąć wielu chorób, które wynikają z nieprawidłowej diety. Nadwaga i otyłość to nie tylko ciągłe zmęczenie i często wstyd, ale także ryzyko chorób serca, problemów z kręgosłupem, cukrzycy oraz problemów z nadciśnieniem.  

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze