Dieta pudełkowa ketogeniczna — czym się charakteryzuje?

Materiał zewnętrzny

Firmy oferujące catering dietetyczny gwarantują szeroki wybór dań odpowiadających na potrzeby osób stosujących różne sposoby odżywiania. Dieta pudełkowa ketogeniczna cieszy się zazwyczaj dużym zainteresowaniem wśród ich klientów. Jest ona promowana nie tylko jako skuteczny sposób na odchudzanie, ale także jako remedium w przypadku wielu, nawet poważnych schorzeń. Czym się charakteryzuje? Podpowiadamy.

Czym jest dieta pudełkowa ketogeniczna?

Dieta pudełkowa ketogeniczna przygotowywana jest przez specjalistów — doświadczonych kucharzy i dietetyków, którzy doskonale znają jej założenia. Polega ona na ograniczeniu ilości spożywanych węglowodanów do niezbędnego minimum wynoszącego około 5% i zastąpieniu ich tłuszczami, stanowiącymi nawet 75% posiłku. Takie działania prowadzą do rozwinięcia się ketozy, czyli zwiększenia poziomu ciał ketonowych, które według wielu osób są znacznie bardziej efektywne niż glukoza.

Komu polecana jest dieta pudełkowa ketogeniczna?

Dieta pudełkowa ketogeniczna polecana jest wszystkim tym osobom, które nie mają czasu lub ochoty na to, aby samodzielnie przygotowywać posiłki w domu. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli nie chcemy sami obliczać swojego zapotrzebowania energetycznego, a także komponować dań w taki sposób, aby dostarczały nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów.

Dietę ketogeniczną chętnie wybierają osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Może być ona wykorzystywana również w terapii schorzeń neurologicznych, zmniejszać częstotliwość występowania migreny, a także objawów cukrzycy. Zwiększa też ogólną wydolność organizmu i redukuje uczucie głodu. Jeżeli jednak cierpimy na jakikolwiek schorzenia, warto wcześniej skonsultować się z lekarzem czy ten typ żywienia będzie w naszym przypadku odpowiedni.

Czy dieta pudełkowa ketogeniczna jest zdrowa?

Dieta pudełkowa ketogeniczna jest pozbawiona chleba, ryżu, makaronów, płatków zbożowych i kukurydzianych na rzecz mięsa, oliwy z oliwek, jaj, nabiału, niektórych warzyw, orzechów i nasion. Z tego powodu nie może być ona uznana za niezdrową. Dopuszcza spożywanie warzyw takich jak pomidory, ogórki, sałata, cukinia, awokado, szparagi, papryka czy brokuł.

Jednak istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania diety ketogenicznej. Wśród nich można wymienić zaburzenia pracy trzustki, wątroby i nerek, a także niektóre schorzenia metaboliczne. Dlatego najlepiej przed rozpoczęciem stosowania tego typu żywienia skonsultować z lekarzem lub dietetykiem. Decydując się na taką dietę, warto postawić na catering dietetyczny, ponieważ wówczas mamy pewność, że nasz jadłospis jest dobrze skomponowany i nie wystąpi u nas niedobór różnego rodzaju składników odżywczych, witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze