Czym się kierować przy wyborze restauracji na randkę?

Materiał zewnętrzny

Nic tak dobrze nie wprowadza w romantyczny nastrój jak kolacja przy świecach, dlatego jedną z najczęściej wybieranych randkowych destynacji są restauracje. Zanim jednak zarezerwujemy stolik dla dwojga, warto dobrze przemyśleć wybór lokalu. Nie każda restauracja zapewnia odpowiednią oprawę dla takiego spotkania, a przecież bez odpowiedniej oprawy nie mamy co liczyć na romantyczny nastrój.

Jak wybrać restaurację na romantyczne spotkanie?

Restauracja, do której zaprosimy wybrankę/wybranka naszego serca, powinna być ekskluzywnym lokalem urządzonym stylowo i ze smakiem, z obsługą kelnerską na wysokim poziomie, a także różnorodnym menu, w którym nasza towarzyszka lub towarzysz bez problemu znajdzie dla siebie coś pysznego. Ważny jest także klimat panujący w restauracji – jeśli zależy nam na romantycznej scenerii, warto wybrać lokal, w którym światła będą lekko przygaszone, a z głośników będzie się sączyć spokojna, przyjemna dla ucha muzyka. Takie miejsce idealnie nada się zarówno na pierwszą randkę, jak i celebrację rocznicy ślubu. Oczywiście nie każde romantyczne spotkanie musi mieć tak formalną oprawę. Niektórzy wolą nieco luźniejszą atmosferę, sprzyjającą niezobowiązującym rozmowom na każdy temat. W takim przypadku polecamy wybór restauracji wyposażonej w bar. Dobrze zaopatrzony bar pozwoli rozluźnić się przy drinku, co na pewno ułatwi rozmowę i nawiązanie bliższego kontaktu. Jednym z takich barów jest Bubbles.com.pl.

O czym pamiętać wybierając się na randkę do restauracji?

Zanim złożymy rezerwację w interesującej nas restauracji, upewnijmy się, że jej specjalizacją jest kuchnia odpowiadająca gustom kulinarnym osoby, którą zaprosiliśmy na randkę. Jeśli okaże się, że jest ona na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej, a karta dań będzie zawierać wyłącznie mięsne potrawy, randka szybko się zakończy, nie mówiąc już o tym, że szanse na kolejną drastycznie zmaleją. Dokonując rezerwacji pamiętajmy też, aby wybrać stolik na uboczu, zapewniający niezbędną dozę intymności – tylko wtedy będziemy czuli się komfortowo w trakcie kolacji we dwoje. Nie zapomnijmy też o telefonicznym lub emailowym potwierdzeniu rezerwacji, jeśli dana restauracja tego wymaga, inaczej możemy się bardzo rozczarować, gdy okaże się, że zabrakło dla nas miejsca. Pamiętajmy również, aby skompletować odpowiednią stylizację na randkę. Z pomocą przychodzi nam Internet. Na stronie lokalu możemy zobaczyć zdjęcia wnętrza restauracji oraz obsługi kelnerskiej, dzięki czemu rozeznamy się w klimacie tego miejsca.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze