Czym jest szczoteczka soniczna do zębów? Czy warto ją kupić?

Materiał zewnętrzny

Technologia może ułatwiać nasze życie w różnych jego aspektach, także w kwestii higieny jamy ustnej. Stomatolodzy wykorzystują różne nowoczesne urządzenia zarówno do oceny stanu ustnej (np. ekrany montowane w unitach dentystycznych czy panoramiczne zdjęcia 3D) i do leczenia zębów (np. lasery do zabiegów na miękkiej tkance). Taka sama rewolucja ma miejsce w naszych łazienkach, właśnie za pomocą szczoteczek sonicznych.

Szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna to rodzaj elektrycznej szczoteczki do zębów, która wykorzystuje do usuwania osadów i kamienia nazębnego technologię ruchu wibracyjnego, w który jest wprowadzana główka za pomocą fal sonicznych. Dzięki temu szczoteczka może wykonywać kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy ruchów na minutę.

Przykładem takiej szczoteczki mogą być urządzenia produkowane przez Xiaomi pod marką Oclean. Te szczoteczki można połączyć ze swoim smartfonem za pomocą specjalnej aplikacji Oclean, która pokaże nam, jak dokładnie szczotkujemy poszczególne obszary naszych zębów, w tym te, które należałoby poprawić.

Wybór odpowiedniej szczoteczki sonicznej

Decyzja dotycząca wyboru szczoteczki jest równie ważna, jak codzienne dbanie o higienę. Najważniejszym detalem jest wybór rodzaju włosia główki – mamy tutaj do wyboru miękkie, średnie i twarde; podobnie jak w wypadku klasycznych szczoteczek. Różnica polega jednak na tym, że moc szczoteczki sonicznej jest oparta na mechanizmie jej działania, nie sile nacisku czy twardości włosa. Miękka szczoteczka soniczna usunie osady z zębów równie dobrze, co twardsze, a nie uszkodzi przy tym szkliwa ani dziąseł.

Szczoteczki soniczne Xiaomi są też bardzo lekkie – ważą mniej niż 100 gramów – dzięki czemu dobrze leżą w ręce i wygodnie jest nimi operować. Szczoteczki soniczne trzeba wprawdzie raz na jakiś czas ładować, jednak  wystarczy to robić raz na kilka tygodni i nie zajmuje to zbyt wiele czasu.

Odpowiednia technika szczotkowania

Mimo że szczoteczki soniczne są dużo dokładniejsze w czyszczeniu niż klasyczne szczoteczki, to technika szczotkowania nie pozostaje tutaj bez znaczenia. Pamiętaj o delikatnych ruchach i zwróć szczególną uwagę na trudno osiągalne miejsca, takie jak tylne zęby czy linia dziąseł.

Szczotkowanie nie powinno trwać krócej niż dwie minuty, ale o to zadba szczoteczka soniczna – Oclean posiadają wbudowane timery, które zasygnalizują, kiedy pora przejść ze szczotkowaniem do kolejnej części jamy ustnej, a po upływie czasu (4 x 30 sek) same się wyłączą. Pamiętaj też o codziennym nitkowaniu zębów i regularnych kontrolach u dentysty.

Gdzie kupić szczoteczkę soniczną?

Szczoteczki Oclean można kupić w sklepie oficjalnego polskiego dystrybutora marki na stronie https://oclean.pl. Wysyłka prowadzona jest z Polski, więc zamówienie powinno do nas dotrzeć w kilka dni. W zestawie otrzymamy  szczoteczkę, stację ładującą wraz z kablem i instrukcję obsługi. Na oclean.pl można zaopatrzyć się także w etui podróżne i zapasowe główki – warto pamiętać o tym ostatnim, ponieważ podobnie jak w przypadku klasycznych szczoteczek, główki w szczoteczkach sonicznych należy regularnie wymieniać.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze