Czy dietetyk pomoże szybko schudnąć? Twój plan dietetyczny

Materiał zewnętrzny

Na początku chcielibyśmy nadmienić że skuteczne odchudzanie to przede wszystkim zmiana dotychczasowego trybu życia i sposobu odżywiania. Żadna dieta cud nie przyniesie efektów jeżeli nie zmienisz swojego podejścia do jedzenia.

Czy istnieje dobra dieta?

Dobra dieta to dieta zbilansowana czyli taka, w której nie eliminujemy żadnego z makroskładników, a ich udział jest zrównoważony. Dobra wiadomość jest taka, że właściwie nie musisz rezygnować, ani z węglowodanów ani z tłuszczów! W Twojej diecie może znajdować się zarówno różnego rodzaju pieczywo, makarony, mięso, nabiał, jak i nawet pewna ilość słodyczy. Ważne, by umieć skomponować z wymienionych składników odpowiedni jadłospis.

Podejście do diety

Wiele osób w dzisiejszych czasach odchudza się według ogólnodostępnych gotowców. Pomoc dietetyka wydaje się zbyteczna. Czy jednak jest to dobra droga? Mnóstwo artykułów, filmów na youtube, porad znajomych wszystko to może nieźle namieszać w głowie. Stosowanie nieodpowiedniej diety może również wpłynąc negatywnie na nasz organizm.

Można również podejść do diety samodzielnie, nauczyć się układania diety, obserwacji własnego organizmu oraz nauki na własnych błędach. Wszystko to ma swoje walory, jest jednak czasochłonna droga i nie gwarantuje uzyskania zamierzonego efektu w zamierzonym czasie, a o to nam przecież chodzi!

Czy dietetyk pomoże Ci schudnąć?

Współpraca z dietetykiem to przede wszystkim dieta dobrana indywidualnie do naszych potrzeb, uwzględniająca nasz stan zdrowia, aktywność fizyczną, cel i preferencje.

Dietetyk zadba o to, by dieta była skuteczna, ale nie była zbyt restrykcyjna i groźna dla naszego zdrowia. Dieta ułożona przez specjalistę to nie tylko kalorie, ale również odpowiednio dobrane makroskładniki, witaminy, minerały i błonnik.

Co więcej dietetyk zapewni nam merytoryczne i psychologiczne wsparcie oraz komfort związany z pewnością, że podjęte kroki ukierunkowane są na osiągnięcie określonego celu.

Pomoc dietetyka może okazać się szczególnie przydatna w przypadku ambitnych sportowców, a także osób dotkniętych różnymi przypadłościami takimi jak cukrzyca, miażdżyca, dna moczanowa, choroby przewodu pokarmowego, niedoczynność tarczycy i wiele innych. Niestety prywatne wizyty u dietetyków nie są tanie, w tej kwestii lepiej wypadają abonamentowe usługi internetowe. Warto pamiętać o tym że należy korzystać dużych i sprawdzonych serwisów – przykładem są plany dietetyczne w serwisie PoTreningu.pl. Serwis posiada sprawdzoną kadrę specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Poleć ten wpis innym
1 komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Małgorzata

Dobra i zdrowa dieta istnieje. Wystarczy tylko indywidualnie rozpisać dietę, wyliczyć zapotrzebowanie i przede wszystkim jeść!!! Raz w tygodniu cheat meal wskazany. Mój mąż na takiej diecie schudł 15 kg bez efektu jojo