Co warto przywieźć z Mediolanu?

Materiał zewnętrzny

Mediolan jest jednym z najpopularniejszych miast we Włoszech. Warto dowiedzieć się, co można przywieźć z wycieczki do tego wyjątkowego miejsca.

Oliwa z oliwek

Wśród najlepszych produktów, które można przywieźć z Mediolanu, w szczególności wyróżnia się świeżą oliwę z oliwek. Włoska oliwa z oliwek z całą pewnością doda każdej potrawie niepowtarzalnego smaku oraz aromatu, dlatego jest tak chętnie wykorzystywana podczas gotowania. Włochy są jednym z najlepszych miejsc do zakupu tego produktu, dlatego warto to wykorzystać podczas pobytu w Mediolanie. Warto kupić oliwę sprzedawaną w szklanych butelkach, ponieważ jest to optymalne rozwiązanie.

Trufle włoskie

Kolejnym wyrobem, który warto przywieźć z Mediolanu, są trufle. Ten produkt charakteryzuje się bogactwem smaków i na pewno zasmakuje każdej osobie, nawet najbardziej wymagającej. We Włoszech bardzo popularne są produkty tworzone na bazie czekolady, która jest wyjątkowo pyszna. Włoskie trufle bez większych problemów można zakupić podczas spaceru po Mediolanie. Oprócz tego warto również spróbować włoskich ciasteczek czekoladowych z dodatkiem migdałów. Smaczne i świeże trufle włoskie w Włoski Sklepik oraz prawdziwych delikatesach włoskich.

Wina włoskie

Bardzo dobrym pomysłem na prezent z Mediolanu będą również wszelkiego rodzaju włoskie wina. Jest to jeden z najpopularniejszych produktów, które są przywożone z Włoch. Tradycje winiarskie we Włoszech sięgają wielu lat wstecz, dlatego wina produkowane są z wyjątkowych odmian winorośli. Wśród win możliwych do wyboru można wymienić Nero d’Avola, Montepulciano d’Abruzzo, a także Chianti. Warto dostosować wybrany produkt do swoich indywidualnych preferencji.

Sery włoskie

Z Mediolanu z powodzeniem można również przywieźć różnego rodzaju włoskie sery. Wśród nich przede wszystkim wymienia się sery twarde, które mogą być przechowywane przez dłuższy czas. Będzie to parmezan, grana padano, a także gorgonzola. Sery mają wyjątkowy smak oraz aromat i dość dobrze znoszą podróż. Dlatego będą doskonałym pomysłem na prezent z Włoch i można je wykorzystywać poprzez dodawanie do zróżnicowanych potraw. Oprócz tego sery można spożywać również w samodzielnej postaci w towarzystwie lampki wina.

Kawa włoska

Wśród najpopularniejszych produktów we Włoszech można również wymienić kawę. To od jej wypicia najczęściej zaczyna się dzień, dlatego produkt ten stanowi obowiązkowy element na liście produktów. Kawa w Mediolanie przygotowywana jest w wyjątkowy sposób, co sprawia, że jej smak i aromat jest tak niepowtarzalny. Dlatego warto zakupić lokalne ziarna kawy, które będą mielone świeżo na miejscu.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze