Co to jest dieta pudełkowa?

Materiał zewnętrzny

Co to jest dieta pudełkowa? To sposób odżywiania, najczęściej realizowany przez catering dietetyczny, w którym posiłki są przywożone codziennie do Twoich drzwi – w pudełkach, skąd wzięła swoją nazwę 😉 Ty ustalasz kaloryczność i rodzaj diety (bezglutenowa, wegetariańska, wegańska, bez laktozy i wiele innych) oraz liczbę posiłków, a kurier codziennie zapuka do Twoich drzwi z porcją smacznych dań, które możesz zjeść w domu lub zabrać do pracy.

Dlaczego dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa genialnie sprawdza się w różnych sytuacjach. Kiedyś korzystały z niej wyłącznie gwiazdy, dziś wszystkie osoby, które są zapracowane, a chcą odżywiać się zdrowo. Jeśli nie masz czasu na długie gotowanie i głowy do urozmaiconych posiłków to może to być rozwiązanie stworzone dla Ciebie. Przy okazji dieta pudełkowa wielu osobom pozwala naprawdę schudnąć! Dzieje się tak dlatego, że dzięki niej wykluczone zostaje wiele przyczyn, przez które dieta odchudzająca się nie udaje – monotonność posiłków, brak czasu na gotowanie, nieznajomość zdrowych przepisów czy… pokusy w supermarketach.

Dieta pudełkowa – co musisz ustalić?

Dieta pudełkowa to żywienie nie tylko dla osób, które chcą schudnąć. Jadłospisy dostosowane są również do innych celów – możesz zamówić dietę oczyszczającą organizm, zbilansowane żywienie dla kobiet w ciąży czy sportowców. Dieta pelo, bezglutenowa, bez laktozy, o niskim indeksie glikemicznym, wegetariańska, wegańska czy jarska – to najczęściej pojawiające się propozycje. Określasz również kaloryczność dzienną zamawianych produktów (najczęściej jest to 1200 kcal, 1500, 2000, 2500 i 3000 kcal) oraz liczbę posiłków – od 3 do 5. Posiłki przywożone są codziennie w umówionym przedziale czasowym. Co ciekawe, możesz zamówić menu na cały tydzień, albo tylko od poniedziałku do piątku – wtedy, kiedy jesteś w pracy.

Dieta pudełkowa – ile to kosztuje?

Z pewnością dieta pudełkowa nie jest dla każdego i nie należy do tanich – w końcu płacimy nie tylko za składniki, ale i za przygotowanie posiłków, dowóz itd. Jeden dzień diety złożonej z 5 posiłków to koszt od 50 do 70 zł – w zależności od wielu czynników. Cały miesiąc (30 posiłków) to koszt od 1500-2100 zł. Od poniedziałku do piątku odpowiednio mniej. Jeśli zamawiamy dla pary czy rodziny – koszt oczywiście jest wielokrotnie większy.

Dieta pudełkowa w tej chwili najczęściej wybierana jest przez wysoko opłacanych specjalistów, generalnie singli lub rzadziej przez zapracowane pary. Jeśli ze względów finansowych dieta pudełkowa nie jest dla Ciebie, zawsze możesz pomyśleć o np. okresie miesiąca lub dwóch, w których chcesz oczyścić organizm i schudnąć lub nie będziesz miał czasu na gotowanie, np. przez remont czy przygotowania do ślubu.

Dietę pudełkową proponuje Łódzkie Pudełko, warto sprawdzić co ich wyróżnia na tle innych firm: https://lodzkiepudelko.pl/dlaczego-my

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze