Zwiększ wydajność systemu magazynowania na antresolach i podestach magazynowych

Materiał zewnętrzny

Antresole i podesty magazynowe to sposób na zwiększenie powierzchni składowania żywności bez konieczności rozbudowy magazynu. Dzięki nim zwiększa się zasadniczo przestrzeń pomieszczenia. Co zatem warto o nich wiedzieć?

Antresole magazynowe

Antresole magazynowe umożliwiają optymalną zabudowę magazynu, dostosowaną nie tylko do jego wymiarów, ale także rodzaju i ciężaru składowanego materiału. Doskonale sprawdzą się w wysokich magazynach przemysłowych. Można je z łatwością dostosować do każdego pomieszczenia zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Cała konstrukcja jest łatwa i szybka w instalacji. Równie prosto jest ją zdemontować i przewieźć w inne miejsce. Bazuje na kilku uzupełniających się systemach regałów półkowych typu MITO3 oraz EURO4 lub GENIUS. W zależności od potrzeb możliwe jest zainstalowanie różnego rodzaju podłóg o odpowiedniej nośności.

Podesty magazynowe

Wielopoziomowy system składowania nie obejdzie się bez podestów magazynowych. Muszą one zapewniać bezpieczeństwo i zwiększać wydajność całego systemu. Z tego powodu są to rozwiązania niestandardowe, projektowane zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem. Podesty magazynowe to konstrukcje samonośne o dwóch lub trzech piętrach. Można łączyć je z przenośnikami, windami oraz zjeżdżalniami. Chodniki i kładki mogą być chronione przez ściany boczne, cokoły oraz ściany tylne zapewniające bezpieczeństwo poruszającym się po nich pracownikom i zapobiegające upadkowi towaru.

Czy warto wyposażyć magazyn w antresole i podesty?

Gdy zaczyna brakować miejsca, rozwiązaniem jest przeniesienie towaru w nowe, większe miejsce lub inwestycja w system magazynowania. Jest on zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, niż zakup lub budowa większej hali magazynowej. Dzięki antresolom i podestom magazyn zyskuje dodatkową, optymalnie rozplanowaną przestrzeń składową przy minimum inwestycji. Jest to rozwiązanie bezpieczne i wygodne. Jego zaletą jest również szybki montaż. Dodatkowa przestrzeń do składowania dostępna jest w bardzo krótkim czasie.

Podesty i antresole przemysłowe to doskonałe rozwiązanie dla przemysłu. Warunkiem pełnej satysfakcji jest przygotowanie projektu i jego realizacja przez doświadczonych fachowców.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze