Zapomnij o białych plamach po dezodorancie!

Materiał zewnętrzny

Żółte, białe, a czasem nawet szare plamy po dezodorancie to problem wielu z nas. Przebarwienia, które powstają, są nieestetyczne, trudne do usunięcia, a przez to niszczą ubrania. Białe plamy pojawić mogą się po dezodorancie każdego typu: w kulce, sztyfcie, sprayu. Są efektem zawartych w kosmetyku substancji sztucznych. Na szczęście plam po dezodorancie prosto można uniknąć. Jak? Oto sprawdzone sposoby.

Rodzaje plam po dezodorantach i antyperspirantach

Dezodoranty i antyperspiranty na ubraniach mogą zostawiać kilka rodzajów plam. Te najpowszechniejsze przyjmują biały kolor. Są one widoczne na czarnych lub ciemnych ubraniach i pojawiają się już w momencie ich zakładania. Biały osad jest najczęściej trudny do usunięcia z odzieży. Może się zdarzyć, że nie zniknie nawet po wielokrotnym praniu. Na szczęście białych plam da się łatwo uniknąć. Wystarczy, że sięgniesz po dezodoranty niezawierające w składzie substancji sztucznych.

Drugim rodzajem plam są te żółte lub szarawe. Pojawiają się one zazwyczaj pod pachami. Ten rodzaj zabrudzeń jest wynikiem zmieszania się potu z dezodorantem i antyperspirantem. Najczęściej trwale uszkadzają one ubrania- plam nie da się sprać. Na powstawianie żółtych i szarych plam na odzieży wpływa nie tylko używany dezodorant, ale także częstotliwość zmieniania ubrań, higiena osobista, wysiłek fizyczny, nadmierne pocenie, a także takie czynniki, jak rodzaj produktów piorących czy zmiękczających ubrania.

Jak uniknąć białych plam po dezodorancie?

Jeśli chcesz uniknąć na odzieży białych plam po antyperspirancie, przede wszystkim na perfumeria.pl/collections/dezodoranty-meskie odszukaj dezodorant naturalny np. na bazie sodu. Staraj się sięgać po produkty w kulce lub aerozolu -one też najmniej brudzą ubrania. Pamiętaj też, aby po zaaplikowaniu preparatu pod pachy odczekać chwilę, aż dezodorant wyschnie. Najlepiej z założeniem koszuli lub bluzki poczekać do ostatniej chwili, zminimalizujesz tym ryzyko pojawiania się białych plam. Możesz też odwrócić kolejność i najpierw się ubierać, a potem aplikować dezodorant. Będziesz wtedy wiedzieć, gdzie go nanieś, aby uniknąć plam.

Trikiem, o którym warto pamiętać, jest również odpowiednie zakładanie ubrania. Przed złożeniem zagnij jego brzeg, dzięki tym ślad, jeśli powstanie znajdzie się po wewnętrznej stronie odzieży. Kiedy ten trik nie zadziała i zabrudzenie i tak się pojawi, sięgnij po rajstopy nylonowe. Ich włókna doskonale poradzą sobie ze starciem śladów dezodorantu. Do jego usunięcia możesz też wykorzystać nawilżające chusteczki -pamiętaj, tylko aby usuwać plamę, poklepując, a nie trąc ją.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze