Kosą po patelni Dom i ogród Wybieramy nawilżacz powietrza. Jaki powinien być?

Wybieramy nawilżacz powietrza. Jaki powinien być?

5 min. czytania
1
0

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy coraz większą wagę zaczęliśmy przykładać do jakości powietrza, którym oddychamy. Chodzi nie tylko o unoszący się w powietrzu smog, lecz także o suchość, która doskwiera domownikom i pracownikom biurowym zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Poznaj 3 typy nawilżaczy powietrza, które znajdziesz w sklepach z wyposażeniem domu, a które pozwolą Ci uporać się z nieprzyjemnie wysuszonym powietrzem.

Typ pierwszy: nawilżacz ultradźwiękowy dający ciepły lub chłodny strumień

W tym przypadku cząsteczki wody w postaci mgły są emitowane do powietrza, gdzie wyparowują przed dotknięciem ziemi, zwiększając jego wilgotność. Dzieje się tak, gdy metalowa membrana wibruje z ultradźwiękową prędkością w celu wytworzenia mgły. Cichy wentylator wypycha tak powstałą mgiełkę na całą powierzchnię pokoju. Niektóre modele nawilżaczy umożliwiają wybór pomiędzy ciepłą lub chłodną mgłą. Przy pierwszej opcji woda , zanim powstaje mgła, jest podgrzewana do około 176 stopni, a następnie emituje mgiełkę, gdy temperatura spada do 100 stopni. Jest wtedy lekko ciepła w dotyku. Natomiast funkcja chłodzenia mgłą oznacza, że woda nie została podgrzana przed utworzeniem mgły, więc wyemituje ją w temperaturze od 50 do 80 stopni.

Typ drugi: przenośny nawilżacz stołowy

Przenośne, stołowe nawilżacze powietrza są najtańsze i najlepiej sprawdzają się w pojedynczym, nie za dużym, pomieszczeniu, takim jak sypialnia. Cechują je małe rozmiary, dlatego świetnie nadają się do zabrania ze sobą w podróż do miejsca, w którym codziennie się pracuje. Szeroki wybór nawilżaczy można znaleźć w sklepie internetowym https://pearl24.pl.

Typ trzeci: nawilżacz i jonizator w jednym

Na rynku spotkać można także urządzenie wielofunkcyjne, bazujące na połączeniu funkcji nawilżacza, oczyszczacza i jonizatora. Dzięki opcji jonizacji istnieje możliwość wytworzenia jonów ujemnych, które mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka – neutralizują roztocza, bakterie, ograniczając ryzyko występowania chorób alergicznych. Funkcja nawilżacza dodatkowo zwiększa wilgotność powietrza w domu, ograniczoną przez systemy ogrzewania pracujące nieustannie w okresie jesieni i zimy. Nowoczesne nawilżacze powietrza posiadają też często wbudowane oczyszczacze powietrza w postaci lamp UV, które eliminują zarodniki pleśni i grzybów, dzięki czemu pozostawiają powietrze idealnie czyste i bezpieczne. Ta funkcja świetnie sprawdza się w pomieszczeniach o nadmiernie podwyższonej wilgotności. W nich często przybory kuchenne, szyby okienne i powierzchnie mebli zdradzają obecność zbyt dużej ilości wody w powietrzu.

Ciekawe? Podziel się z innymi:
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Udostępnienia

Podziel się Swoja opinią

Śmiało, nawtykaj mi lub pochwal za to co napisałem. Każdy komentarz jest cenny. Aby skomentować musisz podać Imię lub pseudonim oraz Swój adres e-mail. Dane te są przetwarzane tylko w celu publikacji komantarza i nie będziesz otrzymywać jakiejkolwiek korespondencji reklamowej. Masz prawo do usunięcia komentarzy i danych w każdej chwili. Więcej na temat warunków komentowania znajdziesz w Polityka prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Niestety wykluczyłem ze względu na spam, możliwość wstawiania linków w komentarzach. Chcesz dodać adres Swojej strony, zrób to w polu "Witryna Internetowa", Twój komentarz w tym przypadku zostanie dodany po weryfikacji. Komentarze z linkami w treści zostaną usunięte.

Zobacz też

Design w kuchni – ciekawe gadżety do kuchni.

Każdy z nas lubi nowinki techniczne - innowacyjny design nie omija również kuchni. Może wa…