W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy coraz większą wagę zaczęliśmy przykładać do jakości powietrza, którym oddychamy. Chodzi nie tylko o unoszący się w powietrzu smog, lecz także o suchość, która doskwiera domownikom i pracownikom biurowym zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Poznaj 3 typy nawilżaczy powietrza, które znajdziesz w sklepach z wyposażeniem domu, a które pozwolą Ci uporać się z nieprzyjemnie wysuszonym powietrzem.
Typ pierwszy: nawilżacz ultradźwiękowy dający ciepły lub chłodny strumień
W tym przypadku cząsteczki wody w postaci mgły są emitowane do powietrza, gdzie wyparowują przed dotknięciem ziemi, zwiększając jego wilgotność. Dzieje się tak, gdy metalowa membrana wibruje z ultradźwiękową prędkością w celu wytworzenia mgły. Cichy wentylator wypycha tak powstałą mgiełkę na całą powierzchnię pokoju. Niektóre modele nawilżaczy umożliwiają wybór pomiędzy ciepłą lub chłodną mgłą. Przy pierwszej opcji woda , zanim powstaje mgła, jest podgrzewana do około 176 stopni, a następnie emituje mgiełkę, gdy temperatura spada do 100 stopni. Jest wtedy lekko ciepła w dotyku. Natomiast funkcja chłodzenia mgłą oznacza, że woda nie została podgrzana przed utworzeniem mgły, więc wyemituje ją w temperaturze od 50 do 80 stopni.
Typ drugi: przenośny nawilżacz stołowy
Przenośne, stołowe nawilżacze powietrza są najtańsze i najlepiej sprawdzają się w pojedynczym, nie za dużym, pomieszczeniu, takim jak sypialnia. Cechują je małe rozmiary, dlatego świetnie nadają się do zabrania ze sobą w podróż do miejsca, w którym codziennie się pracuje. Szeroki wybór nawilżaczy można znaleźć w sklepie internetowym https://pearl24.pl.
Typ trzeci: nawilżacz i jonizator w jednym
Na rynku spotkać można także urządzenie wielofunkcyjne, bazujące na połączeniu funkcji nawilżacza, oczyszczacza i jonizatora. Dzięki opcji jonizacji istnieje możliwość wytworzenia jonów ujemnych, które mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka – neutralizują roztocza, bakterie, ograniczając ryzyko występowania chorób alergicznych. Funkcja nawilżacza dodatkowo zwiększa wilgotność powietrza w domu, ograniczoną przez systemy ogrzewania pracujące nieustannie w okresie jesieni i zimy. Nowoczesne nawilżacze powietrza posiadają też często wbudowane oczyszczacze powietrza w postaci lamp UV, które eliminują zarodniki pleśni i grzybów, dzięki czemu pozostawiają powietrze idealnie czyste i bezpieczne. Ta funkcja świetnie sprawdza się w pomieszczeniach o nadmiernie podwyższonej wilgotności. W nich często przybory kuchenne, szyby okienne i powierzchnie mebli zdradzają obecność zbyt dużej ilości wody w powietrzu.