Syropy owocowe idealne na lato

Materiał zewnętrzny

Lato, upalna pogoda, wysokie temperatury – to wszystko powoduje, że z ochotą pijemy zimne napoje. Należy jak najbardziej uzupełniać ubytki wody w organizmie. Nie musimy jednak pić wyłącznie czystej wody. Możemy urozmaicić jej smak syropami owocowymi – pełnymi witamin i doskonałych aromatów naturalnego pochodzenia. Które wybrać do przygotowania letniej lemoniady?

Owoce zamknięte w syropie

Przede wszystkim wybierając syropy owocowe na lato, warto sięgać po te, które rzeczywiście są zrobione na bazie owoców. Zawsze trzeba czytać etykiety, sprawdzając, jakie owoce wykorzystano do przygotowania danego syropu. Nie powinno być w jego składzie również żadnych sztucznych substancji.

Takie syropy znajdziemy w ofercie producenta syropów naturalnych i przetworów owocowych Eterno.pl. Ich skład opiera się na dojrzałych owocach z polskich sadów i tradycyjnych domowych recepturach. Możemy mieć więc pewność, co tak naprawdę pijemy.

Alternatywa dla niezdrowych, kolorowych napojów

Półki w sklepach uginają się pod naporem napojów i soków. Wiele z nich negatywnie wpływa na zdrowie człowieka. Niezdrowe napoje gazowane, pełne barwników i konserwantów, mogą być zastąpione naturalną lemoniadą. Przygotować możecie ją z naturalnych syropów owocowych.

Najlepiej na lato sprawdzą się syropy limonkowe i te z zielonej herbaty.  Żurawina doda energii i uzupełni braki witaminy C. Z kolei syropy malinowe przywodzą na myśl swoim smakiem i aromatem właśnie środek lata i przydomowe ogrody, pełne krzewów z dojrzewającymi, soczystymi malinami.

Lekki i orzeźwiający syrop z limonek pochodzących z Sycylii i dojrzałych liści świeżej mięty nadaje się doskonale do przygotowania letnich napojów chłodzących. Dla dorosłych taki syrop sprzyjać będzie urozmaicaniu drinków i koktajli.

Syrop z zielonej herbaty dodany do zimnej wody mineralnej sprawi, że uzyskamy napój dobrze gaszący pragnienie, który sprzyja zachowaniu w organizmie odpowiedniej gospodarki elektrolitowej. Dzięki połączeniu zielonej herbaty z sokiem z cytryny napój będzie orzeźwiający, idealny przy letniej pogodzie.  To tylko jedne z wielu propozycji wykorzystania syropów owocowych do przygotowania zdrowych i smacznych napojów na lato.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze