Głowice termostatyczne i regulatory temperatury – warto je montować?

3 min. czytania
0
0

Głowice termostatyczne to urządzenia przeznaczone do zamontowaniu przy grzejniku centralnego ogrzewania. Pokojowe regulatory temperatury współpracują z głowicami termostatycznymi. Czy warto zdecydować się na taką inwestycję?

Utrzymywanie odpowiedniej temperatury we wnętrzach jest podstawą komfortu w trakcie chłodnych dni. Znajdujące się przy grzejnikach głowice termostatyczne pozwalają na ręczne regulowanie temperatury w pokojach. Można jednak połączyć ich pracę z regulatorami, które pozwalają na uzyskanie właściwego poziomu temperatury i dostosowywanie jej do zmieniających się warunków.

Jak działają regulatory temperatury?

W regulator temperatury wbudowany jest czujnik, który odczytuje temperaturę danego pomieszczenia. Regulator współpracuje z odpowiednim osprzętem w głowicy termostatycznej. Powoduje to utrzymanie właściwego poziomu temperatury we wnętrzach.

Regulator pokojowy pozwala na ustalenie właściwej dla użytkownika temperatury, na przykład na poziomie 20 stopni Celsjusza. Wówczas będzie on tak regulował pracą grzejnika, by można było mieszkać komfortowo.

Regulatory temperatury mogą być wyposażone w predefiniowane tryby pracy oraz mogą pozwalać na samodzielne ich tworzenie. Przykładowo, urządzenie może pracować w dziennym i w nocnym trybie. Regulator zabezpiecza także instalację przed przemarzaniem – wówczas będzie utrzymywał temperaturę na poziomie około 6-7 stopni Celsjusza.

Zalety montażu regulatorów temperatury:

 • samoczynnie regulują temperaturę we wnętrzach
 • regulatory pozwalają na pracę w różnych trybach
 • można samodzielnie programować ich pracę
 • wybrane modele mogą być sterowane bezprzewodowo, także przez Internet
 • pozwalają na zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem

W związku z tym regulatory temperatury i głowice termostatyczne posiadają wiele zalet – są one atrakcyjną propozycją dla każdego, kto chce zamieszkać komfortowo, nie martwiąc się wysokimi rachunkami. Koszt zakupu głowic i regulatorów temperatury jest zróżnicowany – niemal na każdą kieszeń. Warto rozważyć ich zamówienie, aby można było komfortowo i oszczędnie ogrzewać swój dom!

Ciekawe? Podziel się z innymi:
 • 8
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  8
  Udostępnienia

Napisz coś od Siebie

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Kosą po patelniMam na imię Karol i witam Cię na mojej stronie. Kosą po patelni to nie tylko zbiór przepisów kulinarnych, ale również moje myśli, pasje, porady, ciekawe miejsca i ludzie oraz historie z jedzeniem w tle. Gotowanie to jedna z moich pasji i pewnie o kuchni będzie tu najwięcej ale myślę, że każdy znajdzie coś dla Siebie. Zapraszam do komentowania i dzielenia się przemyśleniami, jak również do śledzenia moich profili na portalach społecznościowych.

PatroniteNewsletter

Zapisz się na nesletter i zostaw Swój adres e-mail by otrzymywać informacje o nowych przepisach i artykułach na mojej stronie. Wiadomości nie będą miały charakteru reklamowego, więc nie musisz się martwić niepotrzebnym spamem (też go nie lubię).