Pufa do przedpokoju – czy to dobre rozwiązanie?

Materiał zewnętrzny

Nie wiemy jak wy, ale my nie mamy co do tego, absolutnie żadnych wątpliwości. Pufy to jedne z najzgrabniejszych i najbardziej wielofunkcyjnych mebli jakie znamy, które pod małymi wymiarami kryją wyjątkową umiejętność odnajdywania się w absolutnie każdym wnętrzu. Przedpokój nie jest pod tym względem całkowicie odosobniony, nawet jeśli wziąć pod uwagę jego specyficzną szerokość i bardzo skromny metraż. Planujecie kupić pufę do przedpokoju, ale nie wiecie, czy to dobry pomysł? Poznajcie 3 powody, dla których warto to zrobić i sprawdźcie, jakie nowoczesne pufy niosą ze sobą rozwiązania.

--- Reklama ---

3 powody, dla których warto znaleźć miejsce na pufę w przedpokoju 

Metraż przedpokojów, szczególnie tych znajdujących się w mieszkaniach i kawalerkach, na ogół pozostawia wiele do życzenia. Wąski korytarz, brak dostępu do światła dziennego i utrudniająca swobodne przemieszczanie się ciasnota – na takiej przestrzeni naprawdę trudno cokolwiek zmieścić. Problem ten wyjątkowo nie dotyczy pufy, która ze względu na niewielkie gabaryty i wpisaną w jej urodę aranżacyjną elastyczność, potrafi wszędzie znaleźć dla siebie miejsce. To mebel wielofunkcyjny i znajdujący w domach wiele rozmaitych zastosowań, którego zakup warto rozważyć nie tylko z myślą o salonie czy sypialni, ale i o będącym wizytówką każdych czterech kątów przedpokoju. 

Dlaczego was do tego zachęcamy? Powód jest bardzo prosty: pufy mają mnóstwo praktycznych zalet. Niski wzrost nie jest ich jedynym atutem, dlatego jeśli patrzyliście do tej pory na nie wyłącznie przez ten pryzmat to jest to dobra pora, abyście zaktualizowali swoje przekonania temat tych mebli. Pufy jako jedne z niewielu siedzisk nie przytłaczają wnętrza swoją obecnością i zajmują niewiele przestrzeni. Oprócz tego podnoszą komfort przebywania w korytarzu i wnoszą do niego dodatkową porcję przytulności. Co jeszcze potrafią? Oczywiście współpracować z innymi meblami i przechowywać. Aby was nieco zainspirować przygotowaliśmy kilka pomysłów na wykorzystanie pufy w przedpokoju. 

Pufa w charakterze siedziska – ozdobi korytarz i pozwoli wygodnie założyć obuwie

Ubieranie butów na stojąco nie należy do najwygodniejszych, prawda? Problem ten nie dotyczy wyłącznie osób starszych, ale i młodszych oraz małych dzieci, które podczas zakładania obuwia potrzebują pomocy dorosłych. Dla nas jest to wystarczający argument, aby znaleźć miejsce na pufę w przedpokoju. Na siedzisku możecie przecież kłaść torebkę lub torby z zakupami po przyjściu do domu czy rzeczy, których nie powinniście zapomnieć zabrać następnego dnia. Tapicerowana pufa na nóżkach o kwadratowym lub okrągłym kształcie nie tylko świetnie sprawdzi się w praktyce, ale też ozdobi korytarz, w którym zwykle nie ma miejsca na dodatkowe bibeloty i dekoracje. 

Pufa ze schowkiem – stworzy dodatkową przestrzeń do przechowywania

Kochacie meble o niewielkich gabarytach, a jednocześnie jesteście miłośnikami wielofunkcyjnych rozwiązań? Coś nam podpowiada, że pufy do przedpokoju ze schowkami dostępne na sfmeble.pl rozkochają was w sobie od pierwszego wejrzenia i przyprawią o przyśpieszone bicie serca. Projektanci niezwykle kreatywnie wykorzystują przestrzeń kryjącą się pod siedziskiem, odpowiadając w ten sposób na potrzeby związane  z przemyślanym wykorzystaniem wolnego miejsca i sukcesywnie zmniejszający się metraż mieszkań. Pufa-schowek jest idealnym wyborem szczególnie do tych korytarzy, w których brakuje przestrzeni na rzeczy osobiste i pomysłu na ich przechowywanie w wygodny sposób. 

Pufa jako szafka na buty – ukryje to, co nie powinno znajdować się na widoku

Czasem pufy wkomponowuje się w większe zabudowy meblowe, które mają na celu zaoszczędzić jak najwięcej przestrzeni i wykorzystać do maksimum potencjał przedpokoju. Czy takie rozwiązanie ma sens? Tak, jeśli macie możliwość ustawienia mebli tylko na jednej ścianie i rozproszenie ich po dwóch stronach korytarza nie wchodzi w grę. W takich konstrukcjach pod pufą umieszcza się całkiem pojemną szafkę na buty lub wspomniany wcześniej schowek, pozwalający ukryć to, co nie nadaje się do eksponowania i nie powinno znajdować się na stałe w zasięgu wzroku. Mówiliśmy to już wcześniej, ale dla pewności powtórzymy: wielofunkcyjne meble to coś, co świetnie sprawdza się w każdym przedpokoju.

Poleć ten wpis innym
Napisz komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze